K další přípravě vyráží AZ do Popradu

13.08.2018 | Jan Kudělka

Po skvělém utkání proti Novým Zámkům havířovští hokejisté vyráží na své první venkovní přípravné utkání. Utkají se se soupeřem z Popradu, se kterým sehráli již jedno přípravné utkání. To vyhráli 4:3 po samostatných nájezdech. Odveta se odehraje v úterý 14.8. od 18 hodin na ledě Zimního stadionu v Popradu.

HK Poprad zatím v přípravě s vyrovnanou bilancí

Popradští představují ve slovenské Tipsport extralize lepší průměr. Loni skončili v základní části šestí, v play-off je vyřadil později stříbrný Trenčín. V letošní sezoně by chtěli, po plánovaném postupu do play-off, přejít přes čtvrtfinále. Pod vedením trenéra Romana Stantiena tak skládají silný kádr. Ke jménům jako jsou reprezentanti Dávid Bondra a Patrik Svitana, zkušený Marek Zagrapan, zahraničním posilám Ervingovi (FIN), Karlssonovi (SWE) a Rossovi (CAN) přibyl naposledy i lotyšský reprezentant Arturs Salija.

Pro Poprad bude utkání s AZetem třetím zápasem v připravě na nadcházející ligovou sezónu. Zatímco v Havířově podlehl 3:4sn, minulý týden vyhrál naopak na ledě Zvolena 3:2sn.

HKM Zvolen – HK Poprad 2:3 sn. (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0)

Branky: 29. Šišovský (Vandane, Pöyhönen), 43. Čarnaok (Demkov) – 39. Fabian (Takáč, Mlynarovič), 44. Paločko (Fabian), rozh. sam. nájezd Svitana
Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1.

Sestava HK Poprad: Vošvrda (Rýchlik) – Fabian, Česánek, Karlsson, Erving, Ťavoda, Krempaský – Koyš, Takáč, Mlynarovič, Paločko, Paukovček, Heizer, Václav, Olejník, Macík, Svitana, Martančík, Bjalončík.

AZ vyhrál dvě ze tří přípravných utkání, naposledy porazil vysoko 5:1 Nové Zámky

Havířovští hokejisté už mají tři svá přípravná utkání před nadcházející ligovou sezónou za sebou a všechna odehráli na svém ledě v Gascontrol Aréně. V prvním duelu na konci července podlehli až v prodloužení extraligovým Vítkovicím 2:3, následně za dva dny porazili svého úterního soupeře z Popradu 4:3 na samostatné nájezdy a pak si poradili jednoznačně 5:1 s Novými Zámky.

Proti dalšímu účastníkovi nejvyšší slovenské hokejové soutěže, měl AZ výborný vstup, ale neproměnil své šance a tak šli do vedení trochu překvapivě hosté. Tím však jejich gólová radost skončila. Od druhé třetiny začali domácí hokejisté předvádět pěkný hokej a také se začali gólově prosazovat. Jako první se ve druhé třetině prosadil Marek Haas po krásné výměně puku s Lukášem Bednářem a Honzou Marunou. Stejný hráč se ve druhé třetině opět prosadil v situaci 2 na brankáře a po krásné přihrávce Juhásze vsítil svou druhou branku v zápase. Nebyl to však konečný gólový účet druhé třetiny. Havířovští se dokázali prosadit ještě jednou, když svou přesnou bekhendovou střelou vymetl Rok Macuh víko Košarišťanovy branky. Ve třetí třetině přišel definitivní konec novozámeckých nadějí, když se opět prosadili jen naši hokejisté. Po gólech Radka Veselého a Lukáše Bednáře dokázali havířovští hokejisté porazit Nové Zámky vysoko 5:1 a připsali si svou druhou výhru v přípravných duelech.

Sestava AZetu v posledním utkání:

Matoušek – Dudek, Luža, Šendera, Matai, Chalupa, Korím, Mrowiec – Seman, Kotala, Veselý – Maruna, Haas, Bednář – Kafka, Pořízek, Juhász – Macuh, Cihlář, Bambula – Chroboček.

Hlavní trenér AZetu Jiří Režnar po utkání řekl: „Dneska jsme se zase o kousek posunuli k tomu, co chceme hrát. Škoda, že se nám zranil Kety (Jakub Kotala). Jinak jsem s naší hrou spokojen, hráli jsme tak, jak jsme chtěli - aktivně, důrazně a využívali jsme šance. Měli jsme trochu zmatky v obranném pásmu, ale taky je to tím, že hodně trénujeme kondici a teprve příští týden začneme pracovat na součinnosti.

Směrem k zápasu v Popradu pak havířovský lodivod říká: "Samozřejmě se nejedeme jen zúčastnit, ale opět chceme vyhrát. Sestava bude téměř stejná jako v minulém utkání, my nemáme až tolik hráčů k dispozici. Akorát do utkání se už zapojí Braňo Rehuš, který se k nám připojil v minulých dnech a Tomáš Gřeš, který dořešil nějaké drobnější zdravotní problémy. V brance tentokrát nastoupí Ondra Bláha. I když hrajeme venku, opět chceme hrát náš aktivní hokej. Samozřejmě ale budeme reagovat i na hru soupeře. Do utkání jdeme z plného dvoufázového tréninku, takže uvidíme, jak dokáží kluci hrát v únavě. Nicméně, dá se říct, že v náročném tréninkovém procesu pro ně bude to utkání tak trochu za odměnu."

Další přípravný zápas AZetu startuje v úterý 14. 8. v POPRADU od 18 hodin! A vy můžete být u toho prostřednictvím textového online přenosu.