Juniorka veze vítězství z Uherského Brodu

Petr Miklas | 10.10.2016

Naši junioři svého soupeře přehrávali, přestříleli a o svém vítězství definitivně rozhodli ve třetí třetině, kdy třemi brankami odskočili na 2:6. Domácí hráči doplatili na nedisciplinovanost, když měli 11 vyloučených, z nichž tři AZet potrestal. Dvěma góly a stejným počtem asistencí se blýskl Radek Pořízek. Dvakrát se mezi střelce zapsali také Daniel Procházka a domácí kapitán Martin Bařinka. Další utkání sehrají junioři ve středu 12.10. na ledě Frýdku-Místku.

LJ - 6.kolo ne 9.10.16:45
HC Spartak Uherský Brod - AZ Havířov
2:6
(1:1, 1:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 20. Bařinka (Lišaník, Větříšek), 30. Bařinka (Veselý, Větříšek) - 11. Pawliczek (Frojda, Hladil), 29. Procházka (Dudek, Pořízek), 37. Pořízek (Škorpík), 42. Procházka (Pořízek), 45. Hladil (Pacoň), 51. Pořízek (Dudek, Hladil) Vyloučení: 11:4. Využití: 0:3 V oslabení: 0:0 Diváci: 61. Střely na branku: 25:47. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:6.

HC Spartak Uherský Brod: Odložilík - Řezníček, Lišaník, Hráček, Krůžela, Andrýsek, Viest, Maršálek - Bumbál, Pavlůsek, Bařinka, Rauš, Veselý, Hruboš, Forman, Větříšek, Ščecina, Kocinák, Škubal.
AZ Havířov: Křehlík - Heinzl, Procházka, Trneny, Frojda, Dudek, Hladil, Kalus - Pacoň, Dobrzynski, Vlček, Stružík, Baron, Lenomar, Pořízek, Pawliczek, Klíma.

Havířovští junioři byli od začátku lepším týmem, vynutili si přesilovku, kterou sice nevyužili, ale na začátku 11. minuty šli zásluhou Dominika Pawliczka do vedení. To jim však nevydrželo ani do konce třetiny, protože necelou půlminutu před koncem první dvacetiminutovky Uherský Brod srovnal. Úspěšným střelcem byl Martin Bařinka.

Ve druhé třetině dostal AZet další možnosti přesilových her, druhou z nich ve 29. minutě využil Daniel Procházka. Vedení AZetu ale vydrželo jen něco málo přes minutu, pak se totiž prosadil opět Martin Bařinka. Nicméně ve 37. minutě Havířov znovu vedl, nejprve sice nevyužil trestné střílení, ale o šest vteřin později už přesně mířil Radek Pořízek. Po dvou třetinách tak junioři AZetu vedli 2:3.

Hned na začátku třetí části se při přesilovce prosadil svým druhým gólem v zápase Daniel Procházka. Ve 45. minutě přidal pátou branku AZetu při přesilovce Mário Hladil. Poslední branka zápasu padla v 51. minutě, kdy gólový účet uzavřel svým druhým zásahem Radek Pořízek. Havířov si tak vede z Uherského Brodu přesvědčivé vítězství 2:6.

Michal Janeček (AZ Havířov): Od začátku bylo tempo utkání vlažné z obou stran. My jsme si na začátku vytvořili několik šancí, ale naše střely chodily vedle branky. Do druhé třetiny jsme nastoupili o něco aktivněji, ale naše koncovka nebyla opět přesná. Až ve třetí část hry, kdy se soupeř nechal několikrát vyloučit, se nám podařilo dát góly. Kdybychom byli důraznější a přesnější ve střelbě, tak si myslím, že by skóre bylo o hodně výraznější v náš prospěch.