Juniorka porazila Vítkovice 4:1 a má další 3 body!

Petr Miklas | 02.11.2018

Junioři AZetu dokázali ve vyrovnaném utkání DHL extraligy juniorů porazit největšího favorita skupiny D, když se po brankách Lukáše Juhásze a Marka Revaje dostali už do dvoubrankového vedení. Hosté sice zásluhou Jakuba Lewanwského snížili, ale víc už do konce třetí třetiny nedokázali. V závěru se pokoušeli o vyrovnání při hře bez brankáře, ale prázdnou branku hostí dvakrát trefil Jan Bambula, který mohl zařídit i bod navíc v nadstavbě, ale Pitáka nepřekonal. Na druhé straně byl úspěšnější Viktor Konečný, jenž tak zařídil alespoň bod pro Vítkovice.

DHL Extraliga juniorů - 15.kolo pá 2.11.18:00
AZ Residomo Havířov - HC Vítkovice Ridera
4:1
(1:0, 1:1, 2:0 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Juhász (Kylnar), 21. Revaj (Adámek, Kylnar), 59. Bambula (Juhász), 59. Bambula (Juhász, Pindel) – 25. Lewandowski (Beránek), 64. Konečný (Lewandowski). Rozhodčí: Kašík – Dohnal, Bartoň. Vyloučení: 6:4, navíc Ševěček (AZ) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 131. Střely na branku: 46:37 (13:9, 17:13, 12:13, 4:2). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

AZ Residomo Havířov: Matoušek – Zdeněk, Uhlíř, Pavelek, Grygar, Koubek, Ševěček – Béreš, Pindel, Bambula, Juhász, Adámek, Pawliczek, Mastič, Kylnar, Revaj, Dufek
HC Vítkovice Ridera: Piták – Kunc, Bílý, Gřesík, Smička, Zapletal, Vacula, Věntus – Konečný Fridrich, Tvrdý, Bernovský, Krška, Lewandowski, Vojtovič, Beránek, Mrva, Blaško, Potočný.

V první třetině oba týmy předváděly hlavně poctivou obrannou hru a tak moc šancí k vidění nebylo. První gólovka přišla až ve 13. minutě, když při vlastním oslabení vystihl rozehrávku soupeře Grygar a dostal se do brejku, ale pálil jen do připraveného Pitáka.

První branka utkání tak přišla až v 15. minutě, když AZ zásluhou Jakuba Juhásze, jenž dorazil Kylnarovu střelu, využil přesilovku. Vítkovice mohly vyrovnat při přesilovce v závěru třetiny, ale Matoušek, i s trochou štěstí, zastavil jak střelu Fridricha, tak Bernovského. Po první třetině proto vedl AZ 1:0.

Ze druhé třetiny uběhla minuta a bylo to 2:0, protože Adámkovu střelu Piták jen vyrazil a na následnou dorážku Marka Revaje nedosáhl. Ve 25. minutě snížil Jakub Lewandowski, jenž se dostal k vyraženému puku a poslal jej pod horní tyč.

Ve 31. minutě mohl přidat třetí branku AZetu Béreš, ale netrefil se mezi tyče. O dvě minuty později trefil při přesilovce od modré Pavelek jen horní tyč Pitákovy branky. Hosté pak hráli dvě přesilovky, ale gól v nich nedali, protože málo stříleli. Po dvou třetinách proto vedl Havířov 2:1.

Ve třetí třetině hosté sahali po vyrovnání, ale Bernovského gólovku ze 47. minuty zlikvidoval Matoušek. Hostující útočník byl následně faulován a protože záhy přišel další trest pro AZ, hráli hosté dlouhou přesilovku 5 na 3. Jenže tu Vítkovice nedokázali využít, přestože si vytvořily obrovský tlak.

V 52. minutě mohl přidat pojistku po skvělé Pindelově nahrávce Béreš, ale Piták puk zastavil vyrážečkou. Dvě a půl minuty před koncem Vítkovice odvolaly brankáře a snažili se o vyrovnání. Ale Juhász vyvezl puk z obranného pásma a našel rozjetého Jana Bambulu, který přejel útočnou modrou a poslal puk do sítě.

Jenže to nebylo vše. Vítkovice se nevzdávaly, Piták šel znovu na střídačku a byl to opět Jan Bambula, jenž minutu a půl před koncem třetiny poslal puk do prázdné vítkovické branky. AZ tak vyhrál 4:1 a šlo se do nadstavby.

Tu v prodloužení mohl ukončit znovu Bambula, ale ani nadvakrát Pitáka nepřekonal. O bodu navíc pro Vítkovice rozhodl Viktor Konečný v 64. minutě, když chytře obkroužil branku a zasunul puk k tyči mimo dosah Matouška.

Další utkání sehrají junioři už zítra na domácím ledě proti Třinci. Zápas začíná ve 14 hodin.