Junioři získali v Českých Budějovicích bod

Josef Nudera | 01.10.2021

Povzbuzeni výhrou na ledě Třince odjížděli havířovští junioři na led MOTORU České Budějovice. Havířov na jihu Čech neodehrál špatné utkání. Dvakrát srovnal náskok soupeře a ještě v 52. minutě vedl 3:2. AZ ale nakonec vedení neudržel a zápas dospěl až do prodloužení. V něm se více dařilo domácím, když v 64. minutě rozhodl o vítězství MOTORU Jaroslav Pouzar. AZ tak bere za prohru 3:4 po prodloužení cenný bod. Další zápas hraje Havířov již tuto sobotu na ledě Salcburku.

DHL extraliga juniorů - 8.kolo pá 1.10.17:00
HC Motor České Budějovice - AZ Heimstaden Havířov
4:3p
(1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Chlubna (Janoch, Fousek), 24. Placek (Chlubna), 53. Chlubna (Remta, Janoch), 64. Pouzar (Haas, Placek) – 15. Horváth (Špaček, Fědor), 50. Kočí (Byčkov, Horváth), 50. Mastič (Kubíček, Kyselý). Rozhodčí: Květoň – Jindra, Bělohlav. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 37:27 (13:10, 13:6, 9:9, 2:2). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3.

HC Motor České Budějovice: Maleček – Remta (C), Fousek, Pavlát, Hail, Vaněk, Placek, Kumpfmüller – Remeš (A), Kříž, Kašpar (A), Cháb, Petrásek, Hrakholski, Haas, Pouzar, Anderle, Chlubna, Janoch
AZ Heimstaden Havířov: Zlatnický – Kremnický, Bílek, Kubíček (A), Zavřel, Kyselý, Fědor, Kočí (A) – Mastič, Horváth, Pastor, Valach, Becher, Kalčík, Byčkov (C), Špaček, Hledík, Bárta

Havířovská juniorka dokázala vyhrát na ledě Třince a s tímto rozpoložením odjela v pátek na led Motoru České Budějovice. Pro Motor to bylo teprve třetí soutěžní utkání, jelikož úvodní čtyři kola musel odložit z důvodu karantény.

Do zápasu vstoupil lépe domácí Motor, který v 10. minutě rozjásala branka Tomáše Chlubny – 1:0. Havířov ale dokázal na tento gól poměrně rychle reagovat, když se v 15. minutě prosadil Kevin Horváth – 1:1. Do přestávky se již nic důležitého nekonalo.

Ve druhé třetině se žádné brankové hody nekonaly. Jedinou branku vsítil budějovický Petr Placek, který tak vrátil Motoru vedení - 2:1.

Vše podstatné se odehrálo ve třetí třetině. V 50. minutě nejprve dokázal srovnat havířovský Fabien Kočí - 2:2. A o 33 vteřin později už AZ vedl po zásluze přesného zásahu Maxima Mastiče – 2:3. Vypadalo to, že by mohla tato pasáž zcela zlomit vývoj utkání, ale nestalo se tak. V 53. minutě dokázal po 10 vteřinách využít přesilovou hru Tomáš Chlubna – 3:3. Do konce třetí třetiny už žádná branka nepadla, šlo se tak do prodloužení.

Dlouho to vypadalo, že dojde až na samostatné nájezdy, ale v 64. minutě zápas ukončil českobudějovický Jaroslav Pouzar – 4:3 po prodloužení.

Havířov se tak z nadějně rozehraného zápasu vrací z jihu Čech s bodem za prohru v prodloužení. Nezamíří ale do Havířova, vydá se rovnou na cestu na led Salzburgu, kde odehraje další kolo extraligy juniorů, konkrétně v sobotu 2. října.