Junioři zdolali Jihlavu

Tomáš Vlček | 05.11.2021

16. kolo extraligy juniorů nabídlo dnes v Gascontrol Aréně urputnou bitvu mezi AZetem a jihlavskou Duklou. AZ se, po pomalejším začátku, dostal ve 20. minutě do vedení Becherem. Ve druhé třetině hosté nejprve vyrovnali, ale havířovští dvěma góly, zásluhou Fědora a Mastiče, opět strhli vedení na svou stranu. Ve třetí části sice hosté snížili, ale Kubíčkova branka do prázdné jihlavské klece zpečetila výhru Havířova na 4:2. AZ si tak proti 10. celku soutěže připisuje důležité tři body. Další utkání sehraje havířovská juniorka už v sobotu od 12h proti Slavii Praha.

DHL extraliga juniorů - 16.kolo pá 5.11.17:00
AZ Heimstaden Havířov - HC Dukla Jihlava
4:2
(1:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 20. Becher, 31. Fědor (Byčkov, Špaček), 37. Mastič (Kočí, Bárta), 60. Kubíček (Byčkov, Mastič) – 31. Čermák (Melenovský, Vyvial), 45. Chvátal (Jungwirth). Rozhodčí: Koziol – Vengřín, Gančarčík. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 34:32 (11:9, 13:7, 10:16). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.

AZ Heimstaden Havířov: Zlatnický – Kremnický, Kubíček, Kyselý, Fědor, Ludvík, Kočí – Bochorošvili, Plevka, Mastič, Horváth, Pastor, Valach, Becher, Byčkov, Špaček, Hledík, Bárta
HC Dukla Jihlava: Maláč – Kerber, Vovsík, Sapík, Matějíček, Chvátal, Šabatka – Baťa, Melenovský, Zdarsa, Vyvial, Jungwirth, Menšík, Pavelec, Rauš, Čermák, Bulík, Nevšímal

V první třetině měli zpočátku více ze hry hosté, kteří měli i první gólovku. Vyvial vypíchl v 7. minutě v oslabení domácím puk na jejich modré, vyslal Nevšímala do úniku, ale Zlatnický hostujícího útočníka betonem vychytal. Chvíli poté zlikvidoval domácí gólman i tutovky Rauše a Vyviala. AZ mohl skórovat v 11. minutě, ale to by musel Becher trefit před odkrytou brankou místo tyče síť. Ve druhé desetiminutovce už havířovští viditelně ožili a více se dostávali do šancí. Nakonec se v čase 19:13 dočkali i gólu. Ondřej Becher hned po návratu z trestné lavice unikl hostující obraně a rychlou střelou na vyrážečku otevřel skóre utkání -1:0.

Ve druhé třetině nejprve Mastič v dobré pozici minul bekhendem branku, a pak na druhé straně Baťovu nebezpečnou střelu vyrazil Zlatnický. Ve 26. minutě se Pastor dostal ke střele v dobré pozici, ale přestřelil branku. Gól tak padl až těsně před polovinou utkání na druhé straně. Patrik Čermák si vybruslil s pukem z poza branky a svou střelou vymetl šibenici – 1:1. AZ si ale rychle vzal vedení zpět. Jan Fědor poslal za půl minuty z mezikruží puk do odkryté jihlavské branky – 2:1. Hosté sice ještě protestovali, nezdál se jim předchozí zákrok na jejich brankáře, ale rozhodčí gól uznali a tak platil. Ve 37. minutě dal AZ opět gól hráčem, který naskočil z trestné lavice. Maxim Mastič převzal dlouhou přihrávku na pravém křídle a střelou ke vzdálenější tyči zvyšil na 3:1.

Ve třetí třetině nejprve Fabien Kočí nevyužil trestné střílení, nařízené za faul Kerbera a tak padla branka do havířovské sítě. Marek Chvátal z blízka poslal bekhendem puk pod horní tyčku a bylo to 3:2. Ve 49. minutě dostali hosté k dispozici dvojnásobnou přesilovku, tu ale nevyužili. I závěr utkání tak byl dramatický. Domácí Bochorošvili tečoval nahození od modré do protipohybu gólmana, puk se štěstím trefil Maláče.Pak zase Menšík měl na holi vyrovnání, ale z blízka netrefil branku. V 59. minutě šli hosté do oslabení, přesto zkusili hrát bez brankáře. Menšík ale z úhlu minul odkrytou branku, zato na druhé straně se Petr Kubíček trefil ze středního pásma do prázdné jihlavské klece a zvýšil na konečných 4:2 pro Havířov.

Filip Konštacký (AZ Heimstaden Havířov): Bylo to ubojované vítězství, ale podle mě zasloužené tři body. Kluci makali, plnili, co měli. Samozřejmě, udělali jsme i nějaké chyby, ze kterých jsme dostali góly, ale počítají se tři body, které jsou pro nás v této době velmi důležité.

Michal Brož (HC Dukla Jihlava): Nečekali jsme lehký zápas, byli jsme připraveni, že nás čeká zavilý soupeř, který udělá vše pro to, aby body zůstaly doma. Prvních osm minut jsme nevyužili „zakřiknutosti“ soupeře, byť jsme měli nějaké šance. Ale od té doby, musím upřímně říct, že domácí byli lepší a výhru si v konečném důsledku zasloužili. Přestože gól na 2:1 byl, pro mě naprosto nepochopitelně, uznaný po faulu na našeho gólmana v brankovišti. Chtělo by se říct, že to byl rozhodující gól zápasu. Nicméně s ohledem na vývoj hry si domácí tu výhru zasloužili, respektive, my jsme si ji nezasloužili. Předčili nás v bojovnosti a organizaci hry a získali tři body.