Junioři zakončili základní část porážkou ve Vítkovicích

Josef Nudera | 24.11.2018

Havířovská juniorka odjela do nedalekých Vítkovic, kde svedla souboj s lídrem tabulky. Vítkovice nasázely do 22. minuty Havířovu 4 branky a určily směr utkání. AZet ale nesložil zbraně a dokázal postupně snížit až na rozdíl jediné branky, ale na body to nestačilo. V nadstavbě o bonusový bod bylo velmi rychle rozhodnuto, po 12 vteřinách prodloužení si ho připsali Vítkovičtí. Po základní části skončil Havířov mimo trojici, která má jistotu účasti v playoff a v další části bude muset ještě bojovat, aby se dostal mezi celky usilující o titul.

DHL Extraliga juniorů - 20.kolo so 24.11.13:00
HC Vítkovice Ridera - AZ Residomo Havířov
4:3
(3:0, 1:1, 0:2 - N 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Bernovský (Cubo), 5. Bernovský (Fridrich), 18. Mrva (Fridrich, Bernovský), 22. Lewandowski (Potočný), 61. Bernovský (Fridrich) – 26. Bochnak (Dufek K.), 42. Bambula, 57. Pawliczek (Bambula, Ševěček). Rozhodčí: Z. Kubičík – V. Kořistka, M. Janoško. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 156. Střely na branku: 39:22. Průběh utkání: 4:0, 4:3.

HC Vítkovice Ridera: Piták – Kunc, Bílý, Smička, Vacula, Cubo, Věntus (A) – Konečný, Fridrich, Tvrdý, Bernovský (C), Krška, Lewandowski, Vojtovič, Beránek, Mrva (A), Potočný, Gebauer, Ivan
AZ Residomo Havířov: M. Dufek – Zdeněk, Uhlíř, Pavelek, Grygar (C), Koubek, Ševěček, Thiel – Béreš, Pindel, Bambula (A), Juhász, Adámek, Pawliczek, Mastič, Bochnak, Kylnar, Janeček, K. Dufek

Do zápasu vstoupili mnohem lépe junioři Vítkovic. Ve 3. minutě dokázal Jan Bernovský trefil zadní horní růžek havířovské branky – 1:0. Domácím juniorům se dařilo více i v další fázi první třetiny. V 5. minutě se obdobná situace znovu opakovala, Jan Bernovský vymetl pravý horní růžek – 2:0.

V 15. minutě mohla Havířov snížit, ale i s problémy dokázal domácí brankář udržet Grygarovu střelu. O tři minuty později dokázaly Vítkovice využít přesilovou hru, Jakub Mrva zvýšil na 3:0.

Po první třetině vedli domácí o tři branky.

I na začátku druhé třetiny se mohly radovat Vítkovice. Ve 22. minutě se dostal k odraženému puku Jakub Lewandowski a propálil Dufka – 4:0.

Ve 26. minutě se Havířov zvedl a dokázal snížit. Po přihrávce Dufka se dostal k puku Wiktor Bochnak a prostřelil Pitáka – 4:1. Po druhé třetině zůstalo vedení Vítkovic opět tříbrankové.

Na začátku třetí části se nejprve protáhl Fridrich do velké šance, ale Dufek vymrštil lapačku a šanci zneškodnil. Naopak Havířov skóroval. Ve 42. minutě ujel všem protihráčům Jan Bambula, domácí brankář proti němu vyjel a Bambula už pak jen zamířil do prázdné branky – 4:2.

V 57. minutě se blýskl Bambula, který našel Dominika Pawliczka. Střela Pawliczka se od horní tyčky odrazil za záda Pitáka – 4:3. Havířov se zvedl a v závěru mohutně tlačil, ale Vítkovice si už tři body vzít nenechaly.

V nadstavbě o bonusový bod bylo velmi rychle rozhodnuto. Fridrich našel Jana Bernovského, který dokonal hattrick.

Havířov tak skončil po základní části mimo pozici v top trojce tabulky a o play-off bude muset ještě bojovat v další části ligy.