Junioři v Porubě dotahovali marně

Petr Miklas | 13.01.2023

Junioři bojovali v Porubě o body do úplného konce, ale kýžené vyrovnání to nepřineslo. Domácí odskočili do dvoubrankového vedení, AZ snížil zásluhou Kolata na konci druhé třetiny. Jenže v polovině třetí části Poruba znovu odskočila do dvoubrankového vedení. Kolat svou druhou brankou opět snížil, ale za minutu měla Poruba dvoubrankový náskok zpět. Minutu a půl před koncem AZ využil zásluhou Middletona přesilovku, vylepšenou o hru bez brankáře. Havířov hrál bez brankáře dál, ale branku už to nepřineslo. Naši junioři sehrají další utkání v neděli 15.1. na domácím ledě proti Přerovu. Hraje se od 12:00.

Liga juniorů - 27.kolo pá 13.1.18:30
HC RT TORAX Poruba - AZ Havířov
4:3
(1:0, 1:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 15. Hlaváč (Koudelný), 23. Černý (Hlaváč, Halata), 50. Koudelný (Moravec, Černý), 54. Gnap (Řepa, Halata) – 40. Kolat (Middleton, Wlodara), 53. Kolat (Middleton, Plevka), 59. Middleton (Wlodara, Plevka). Rozhodčí: Kroček — Návrat, Peluha. Vyloučení: 3:5, navíc Hlaváč (POR) 5+OK. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 73. Střely na branku: 40:30 (12:4, 12:14, 16:12). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.

HC RT TORAX Poruba: M. Slíž — M. Haladěj, D. Kosina, F. Hlaváč, V. Fišara, V. Černý, F. Řepa, D. Shevchuk — O. Krčmarský, D. Wawrzkiewicz, J. Koudelný, M. Prokeš, M. Skřipčák, M. Halata, L. Stasjuk, D. Moravec, R. Gnap, A. Šrubař, D. Elze
AZ Havířov: J. Smolka — J. Lazár, O. Wlodara, J. Maršálek, J. Valouch, M. Brančík, J. Kalina — P. Mikula, J. Plevka, A. Middleton, D. Kolat, J. Lipka, L. Lajoš, P. Ungr, P. Pohl, M. Siekierka, J. Urbančík, L. Žák, P. Makovec, V. Jelének

V první třetině měla více ze hry domácí Poruba, která ze své střelecké převahy vytěžila branku. Tu dal v 15. minutě Filip Hlaváč. Po první části tedy platil stav 1:0

Ve druhé třetině už byla hra vyrovnanější. Domácí navýšili své vedení, když na konci 23. minuty využil Vojtěch Černý přesilovku. Na začátku 27. minuty byl potrestán za sekání na 5 minut a do konce utkání domácí Hlaváč, ale AZ dlouhou přesilovku nevyužil.

Havířov se prosadil až devět vteřin před koncem prostření části, úspěšným střelcem byl Dominik Kolat. Po dvou třetinách tak bylo skóre 2:1.

Ve třetí třetině branka Poruba znovu odskočila o dvě branky, když v 50. minutě Jakub Koudelný využil přesilovku 5 na 3. Havířov dokázal snížit zásluhou Dominika Kolata v polovině 53. minuty, jenže Poruba už za minutu znovu odpověděla, trefil se René Gnap.

AZ se nevzdával, dvě a půl minuty před koncem dostal možnost přesilové hry, ještě ji vylepšil odvoláním brankáře a díky gólu Adam Middletona v polovině 59. minuty snížil. V závěru utkání hráči Havířova sahali po vyrovnání, znovu hráli bez brankáře, ale vyrovnat nedokázali. Poruba tak doma uhájila tři body, AZet odjel s prázdnou.

Další utkání sehrají naši junioři ve neděli 15.1. na domácím ledě proti Přerovu. Utkání začíná ve 12 hodin.