FINÁLE PLAY-OFF 2024, AZ HAVÍŘOV - CHOMUTOV. Sedmé utkání FINÁLE v pondělí 29.4. od 17:30!

Junioři udolali Frýdek-Místek díky třetí třetině

David Motloch | 18.11.2011

H A V Í Ř O V - Zápas začal mnohem vyrovnaněji, než by mnozí čekali. Už v první minutě se dostali hosté do vedení, když se trefil Dubčák. Havířov dlouho nemohl naleznout odpověď, přestože byl minimálně od druhé třetiny jasně lepším týmem. Nakonec se mu podařilo vyrovnat z hole Putniorze. Místo dramatické koncovky se však rozhodlo už v základní hrací době. Domácí si totiž povedeným závěrem zápasu vystříleli další tři branky. Po trefách Brezaniho, Dýrra a Matějíčka se už skóre neměnilo a tak se nakonec překvapení nekonalo a dva body zůstaly doma v Havířově.

Liga juniorů - 16.kolo pá 18.11.18:00
AZ Havířov - HC Frýdek-Místek
4:1
(0:1, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 40. Putniorz (Přívara), 44. Brezani (Putniorz), 54. Dýrr (Glos, Jaroch), 60. Matějíček (Jaroch) - 1. Dubčák (Vacula). Rozhodčí: Setžmejkal - Patrman, Gančarčík. Vyloučení: 0:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 121. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 4:1.
AZ Havířov: Matoušek (Dohnal) - Barnošák, Čintala, Divoký, Dýrr, Glos, Jaroch, Kostelník, Lešiga, Majda, Matějek, Matějíček, Moržol, Ovčaří, Patrman, Přívara, Putniorz, Szewieczek, Brezani, Kopún
HC Frýdek-Místek: Carbol - Kočko, Blahuta, Dubčák, Mach, Bartek, Mičulka, Vacula, Alina, Majola, Vícha, Hamhalter, Maczurek, Gančarčík, Ručka, Kocurek

Utkání začalo pro obě mužstva hodně z ostra. Pro Havířov byl však začátek o něco pikantnější. Frýdek-Místek se totiž už v 1. minutě trefil, když se prosadil Dubčák. I následující minuty patřily hostům, kteří si mohli hned zpočátku vypracovat větší brankový rozdíl. Matoušek ale změnu stavu nedovolil. Ačkoliv hrál první tým tabulky s předposledním, obraz hry tomu rozhodně nenapovídal.

Blízko ke skórování byl Vacula, nebo na druhé straně Přívara. Půlka zápasu byla typická svou útočnou hrou, která se divákům musela líbit. Stav se však dlouho ani přes počet velkých šancí neměnil. To se nakonec změnilo, když se neomylně trefil Putniorz. Stalo se tak minutu před koncem druhé třetiny.

Tato branka nahlodala sebědomí Frýdku-Místku, jelikož do třetí třetiny vlétli domácí jako vyměnění a hostům moc šancí nedávali. Ve velkém tlaku tak nakonec hostující obrana nechala skórovat Brezaniho. Ale to nebylo vše. AZet byl i nadále při chuti. V 54. minutě zachoval Dýrr chladnou hlavu a v přečíslení propálil Carbola.

Domácí ještě přidali jednu branku, to se trefil Matějíček. Více se už do konce zápasu nestihlo odehrát, a tak si i přes dramaticky odehrávající zápas připisují domácí poměrně přesvědčivé vítězství 4:1.