Junioři smetli Chomutov 7:0

Tomáš Vlček | 23.10.2021

Až na osmý pokus se podařilo havířovským juniorům vyhrát doma za 3 body. A byla to dnes výhra zasloužená a přesvědčivá. Chomutovským Pirátům nasázeli sedm branek a v tabulce se posunuli o 4 příčky vzhůru. Další zápas sehrají v pátek na ledě Komety.

DHL extraliga juniorů - 13.kolo so 23.10.12:00
AZ Heimstaden Havířov - Piráti Chomutov
7:0
(2:0, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 14. Becher (Zavřel, Horváth), 19. Fědor (Byčkov), 21. Horváth (Zavřel), 28. Pastor, 29. Mastič (Bárta), 54. Becher (Fědor, Horváth), 60. Byčkov (Pastor, Bárta). Rozhodčí: Held – Gebauer, Bubela. Vyloučení: 5:5, navíc Kočí (HAV) 5+20 za faul kolenem. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 95. Střely na branku: 41:21 (13:8, 14:5, 14:8). Průběh utkání: 0:0, 7:0.

AZ Heimstaden Havířov: Nowak – Kremnický, Bílek, Kubíček, Zavřel, Kyselý, Fědor, Kočí – Mastič, Horváth, Pastor, Makovec, Becher, Kalčík, Byčkov, Špaček, Hledík, Bárta
Piráti Chomutov: Pecháček – Petrásek, Cestr, Janda, Pöschl, Matějka, Pavlák – Šugár, Šilar, Stárek, Titlbach, Čech, Jurak, Svoboda, Vostiňák, Adam, Vyroubal, Döring

Souboj týmů ze spodních pater tabulky nabídl v první třetině sice rychlý, ale jen průměrný hokej. První šanci měl domácí Byčkov, ale proti Pecháčkovi neuspěl. Pak hráli hosté přesilovku a v ní trefil Čech tyčku havířovské branky. Od 7. minuty hráli také havířovští v převaze, ale bez efektu. Branka padla až v minutě 14. Ondřej Becher vystřelil z levého kruhu a puk u bližší tyče prošel do branky – 1:0. Koncem třetiny měl AZ velkou převahu. Tu přetavil v gól Jan Fědor, který při signalizované výhodě z blízka nadvakrát překonal Pecháčka a AZ vedl 2:0.

Ze druhé třetiny uběhlo jen 22 vteřin když Kevin Horváth projel při hře 4 na 4 s pukem po pravém křídle celé hřiště, a z blízka překonal Pecháčka – 3:0. AZ začínal mít herně výrazně navrch, ale brankově to paradoxně vyjádřil dvěma góly až při vyloučení Bechera před polovinou zápasu. Nejprve David Pastor sebral hostům ve vlastním oslabení ve středním pásmu puk a, ač obtěžován, svůj únik zakončil přesnou střelou k pravé tyči – 4:0. Chvíli po něm Maxim Mastič unikl hostující obraně a bekhendem se trefil přesně do bližší šibenice – 5:0.

Hosté mohli snížit ve 31. minutě. Döring dostal přihrávku za záda havířovských obránců, ale sám před Nowakem jej nedokázal překonat. Další branku už jsme ve druhé třetině neviděli. Zato nesmyslný faul kolenem Kočího, pro kterého zápas udělením trestu 5+20 skončil.

Ve třetí třtině měl AZ zápas pod kontrolou a hosty k ničemu moc nepouštěl. Sám pak v závěru své vedení ještě navýšil. V 54. minutě využil přesilovku, když se z blízka trefil Ondřej Becher – 6:0. V poslední minutě pak dostal Filip Byčkov nabito z poza branky a střelou z první skoro pod víko překonal Pecháčka – 7:0.

Vysoká výhra AZetu je naprosto zasloužená, ale především je to první domácí výhra za 3 body. Hosté se vrací ze svého tripu do Slezska bez bodu.

Tomáš Potěšil (AZ Heimstaden Havířov): Jsem rád, že jsme konečně vstřelili více branek a kdy tam byly fáze utkání, v nichž jsme hráli opravdu dobře. Doufám, že je to nějaký odrazový můstek do dalších zápasů.