Junioři se vrátili z Krkonoš bez bodového zisku

Josef Nudera | 21.01.2014

Havířov odjel k dalšímu utkání Ligy juniorů do Krkonoš. V zápase sice vedl, ale soupeř dokázal, i přesto, že hrál v 10 lidech, zápas otočit. O to se postaral v posledních deseti minutách třetí třetiny. Jediným střelcem zápasu z havířovské strany byl Adam Weisser.

LJ - 26.kolo ne 19.1.
HC Krkonoše - AZ Havířov
2:1
(0:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 54. Srnský (Urban, Kadavý), 56. Srnský (Urban, Kozák) - 32. Weisser (Vyčesaný). Rozhodčí: Kareš - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:9 (navíc TS pro KRK). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 53. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
HC Krkonoše: Čáp - Vacek, Kadavý, Souček, Dufek, Krsek, Urban, Srnský, Kozák, Tatar, Smékal
AZ Havířov: Gabler - Šmíd, Cháňa, Weisser, Gawlas, Potočný, Patrman, Křibík, Lenomar, Synek, Vyčesaný, Diviš, Suchý, Taras, Caruk, Staš

K utkání do Krkonoš odjel Havířov jako favorit. Po prohře s Porubou se dalo čekat, že se havířovská juniorka opět vzepne k dobrému výkonu, který navíc přinese i body.

Havířov v utkání vedl, když se poprvé dokázal trefit až v čase 31:03, to se prosadil Adam Weisser - 0:1.

Soupeř, který hrál pouze v deseti lidech v poli, dokázal vyrovnat z přesilovky. V 54. minutě ji využil Jan Srnský - 1:1. Dalo by se čekat, že hosté znovu uzmou vedení na svou stranu, ale to se nedařilo, i proto, že se výborným výkonem blýsknul domácí brankář Čáp.

Krkonoše se v 56. minutě druhou brankou Jana Srnského ujaly vedení, které jim vydrželo až do konce utkání - 2:1. Překvapení bylo na světě, AZet odjel bez bodového zisku.