Junioři otočili zápas proti Prostějovu ve třetí třetině

Josef Nudera | 25.01.2013

H A V Í Ř O V - Do dalšího zápasu vstoupila havířovská juniorka. Do druhé třetiny to byli spíše hosté z Prostějova, kteří působili svěžeji a měli více šancí. Havířovské akce byly povětšinou nepřesné. Po sérii nevyužitých přesilovek se podařilo hostům hned první zužitkovat. AZ vyrovnal ve třetí periodě zásluhou Dýrra. Prostějov se nevzdal a ještě jedno odskočil po hrubé chybě do vedení, ale Smuž zápas opět srovnal. Rozdílovou branku vsítil necelé dvě minuty před koncem Mráz. Celý výsledek ještě pečetil do prázdné branky Křibík.

Liga juniorů - 27.kolo pá 25.1.18:00
AZ Havířov - LHK Jestřábi Prostějov
4:2
(0:1, 0:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 42. Dýrr (Přívara), 53. Smuž (Mráz), 59. Mráz (Kostelník), 60. Křibík (Matějek, Řehulka) - 19. Matoušek (Prokop, Stloukal), 44. Jurník (Dočkal). Rozhodčí: Mikula - Kopřiva, Rychlý. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.
AZ Havířov: Gabler (od 31. Tomšů) - Bureš, Dýrr, Flamík, Glos "C", Graca, Jaroch, Kostelník, Křibík, Matěj, Matějek, Mihal, Mráz, Ovčaří "A", Patrman, Přívara "A", Řehulka, Smuž, Szewieczek, Weisser
LHK Jestřábi Prostějov: Kloc - Dufka, Kovařík, Jirák, Janíček, Matoušek "C", Sekanina, Konečný, Stloukal, Prokop "A", Zezula, Jurník, Koutský, Konečný, Dočkal, Očenášek
Začátek utkání se nesl především ve znamení nepřesností a ani jeden z týmů si nevytvořil nebezpečnější šance. V 8. minutě už bylo všechno jinak, Mihal se dostal k odraženému kotouči před Klocem, ale prostějovský brankář dokázal ucpat všechny mezery! O minutu později si sebevědomě najel do pozice hostující Stloukal, ale jeho střelu Gabler dobře viděl a šla mu přesně do hrudníku.

Ve 12. minutě se nejprve nepodařilo Prostějovu využít dobře se vyvíjející přečíslení, poté se skončila Jarochova střela mimo branku. Havířovu se přesilové hry nedařily, jedinou výjimkou byla střela Matějka z levého křídla, která byla velmi nebezpečná, ale chyběl jí přívlastek branková. V 17. minutě si Mihal dokonale stáhl kotouč a dostal se až do pozice k zakončení, jeho zvolený způsob – blafák – skončil nad brankou. Hosté dostali v závěru třetiny šanci v přesilové hře, kterou využili. Jaromír Matoušek se dostal do ideální pozice po chybě Havířova. Jeho střela zapadla dokonale k levé tyči Gablerovy svatyně – 0:1!

Prostějov měl ještě jednu velkou šanci, když naservíroval do ideální pozice k zadní tyčce Kovařík Zezulovi, ale ten s touto šancí pohrdl. Na začátku druhé třetiny se dostal k tvrdé střele Graca, ale jeho přesilovkou rána skončila někde pod brankářem Klocem. Ve 24. minutě trefil volný Kovařík pouze boční síťku! Oba týmy se spíše trápily, ale i přesto si vytvářely nějaké šance.

Ve 31. minutě zakončil akci tři na jednoho Řehulka nepřesnou střelou přímo do Kloce, v témže čase se vystřídali brankáři Havířova. Pasáž na konci druhé periody se Havířovu příliš nedařila. Pouze Matějkova střela z kruhu nechala vyniknout Kloce, který vytáhnul proti jeho střele švihem semafor!

Na závěr musel ještě Tomšů vložit hůl do křížné přihrávky, která kdyby prošla, mohli Jestřábi v pohodě zakončovat. Ve 42. minutě jsme viděli po delší době krásnou akci, která zakončila dobývání prostějovské branky. Filip Dýrr se prosadil krásnou střelou švihem do vinglu Klocovy svatyně – 1:1. Toto vyrovnání AZ moc dlouho nevydrželo, ve 44. minutě využil Daniel Jurník chyby obrany, která mu nechala spoustu času a místa na zakončení, se kterým nepohrdl – 1:2.

V 50. minutě musel obstát v těžkém testu Tomšů, když musel vyrazit střelu Matouška. Vyrovnání se AZ dočkal v 53 minutě, když dokázal výborně vypracovat pozici Tomáš Mráz, který si objel branku hostů a naservíroval puk Danielu Smužovi, který se nemýlil a trefil se dokonale pod víko – 2:2. Vyrovnávací branka vryla energii do žil, především Havířov byl nebezpečný a hostům pomalu docházely síly. V 58. minutě se musel i přes tlak vyznamenat brankář Tomšů, po jeho výborném přesunu znemožnil vyrovnání Dočkalovi.

Že závěr patřil Havířovu, se potvrdilo o několik chvil později. V 59. minutě se podařilo vystřelit střílenou přihrávku Kostelníkovi, který našel zcela dokonale Tomáše Mráze a havířovský útočník strhnul vedení na stranu AZ přesnou tečí – 3:2. V poslední minutě to ještě zkusili hosté v šesti, ale i přesto, že byli v havířovském pásmu, tak dokázala ujet dvojice Křibík - Matějek a Jan Křibík už jen trefil prázdnou branku a zapečetil výbornou třetinu domácích.

Dalibor Pasker (trenér HC AZ Havířov): Poté co jsme ztratili šanci bojovat o postup, máme v posledních zápasech velký problém s motivací, vstupy do utkání a především s tím odevzdat na ledě to co v nás je. A stejné to bylo i dnes. Až v poslední třetině jsme předvedli maximální snahu otočit nepříznivé skóre a vyhrát zápas a hned to bylo vidět. Šli jsme do soubojů, tlačili jsme se do zakončení a zaslouženě to přineslo ovoce.

Radomír Kužílek (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Myslím, že utkání nemělo moc vysoké tempo ani valnou úroveň. První dvě třetiny jsme se snažili hrát hlavně disciplinovaně v obraně a navíc se nám podařilo dát gól, ale domácí byli lepší. V poslední třetině jsme si to prohráli sami, protože jsme udělali chyby v obraně a rozehrávce, a prakticky jsme namazali domácím na tři branky. Utkání se zlomilo za stavu 2:1 pro nás, když jsme udělali ty velké chyby a domácí to potrestali.