Junioři neudrželi v Porubě dvoubrankové vedení a prohráli po prodloužení

Josef Nudera | 25.09.2022

Zápas v Porubě sice začal lépe domácí RT TORAX, který po první třetině vedl 1:0. Havířov dokázal ve druhé třetině postupně brankami Lajoše, Plevky a Siekierky získat vedení 3:1. Toto vedení, ale bylo sníženo domácími ještě před koncem třetiny. Vzhledem k tomu, že domácí Poruba dala ve třetí třetině jediný gól, muselo se do prodloužení. V něm byli domácí aktivnější a dokonali obrat. Havířovská juniorka si tak veze z Poruby pouze bod. Další utkání čeká juniory ve středu 28. 9. 2022 doma proti Salzburgu.

Liga juniorů - 4.kolo ne 25.9.
HC RT TORAX Poruba - AZ Havířov
4:3p
(1:0, 1:3, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Elze (Halata, Gnap), 40. Halata, 59. Řepa (Koudelný, Elze), 63. Koudelný (Stasiuk, Hlaváč) – 21. Lajoš (Lipka, Plevka), 29. Plevka (Bílek), 29. Siekierka. Rozhodčí: Václav Šutara — Matěj Bartoň, Vladimír Hladík. Vyloučení: 3:2. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 50. Střely na branku: 38:28 (10:5, 9:14, 16:9, 3:0). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3.

HC RT TORAX Poruba: M. Slíž — P. Kelnar, V. Fišara, D. Shevchuk, M. Michalčík, F. Řepa, F. Hlaváč, A. Falhar — D. Elze, J. Koudelný, A. Šrubař, M. Prokeš, D. Moravec, M. Skřipčák, Š. Kršík, R. Gnap, D. Konečný, M. Halata, L. Stasiuk, V. Jánoš
AZ Havířov: M. Hamrozi — O. Wlodara, M. Bílek, J. Valouch, J. Gřegoř, M. Brančík, A. Kreutz, J. Kalina — A. David, J. Plevka, D. Kolat, P. Pohl, P. Mikula, J. Lipka, L. Lajoš, P. Ungr, M. Siekierka, J. Urbančík, V. Jelének, P. Makovec

V první části hry toho k vidění moc nebylo. Jediný záznam do zápisu přišel ale do kolonky střelců na straně domácích. Domácí střídačku rozjásal svým přesným zásahem mezi tři tyče Daneil Elze. Do šaten tak Porubané mířili s jednobrankovým náskokem.

Druhá dvacetiminutovka byla oproti té první o něco bohatší a naneštěstí pro Porubu tato perioda vyšla lépe hostům. Zkraje tercie totiž vyrovnal Lukáš Lajoš. Za pár minut AZet vedl, když se prosadil Jakub Plevka. Ani ne za minutu vedl Havířov už o dvě branky. Na 1:3 z pohledu Poruby upravil Mateusz Siekierka. Domácí dokázali odpovědět až v závěru třetiny, když snižoval Matěj Halata.

V třetí části hry se dlouho čekalo na gól, ten nakonec padl až v 59. minutě z hole Filipa Řepy. Prodloužení zařídil svou přesnou trefou Filip Řepa. Následovalo nastavených pět minut, které předčasně skončily už v čase 62:18. To totiž nakonec druhý bonusový bod přisoudil domácím hokejistům Jakub Koudelný.

Autor reportáže: Patrik Rošič (HC RT TORAX Poruba)