Junioři nestačili na Šumperk

Klára Bártková | před 2 dny

V rámci 11. kola Ligy juniorů se v havířovské Gascontrol Aréně střetly celky Havířova a Šumperku. Jasným favoritem byli hosté, kterým před dnešním zápasem patřila druhá příčka, nicméně úvod zápasu byl docela vyrovnaný. Ve druhé třetině už se Šumperk zlepšil a svému soupeři odskočil. AZet se pak sice ještě snažil ztrátu dohnat, ale zvládl jen snížit.

Liga juniorů - 11.kolo ne 20.10.12:00
AZ Havířov - HK MD Šumperk
2:3
(1:1, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. V. Apolenář (Vítek), 47. Bielesz (Marek Ćmiel) – 19. Izák (Seidenglanz, Verner), 26. Najman (Szabó, Compel), 28. Verner (Seidenglanz). Rozhodčí: Janda – Molin, Raszka. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh zápasu: 1:0, 1:3, 2:3.

AZ Havířov: Turoň – Kisza, Kozák, Šenkyřík, Jurček, Marek Ćmiel, Vítek – Lipka, Zachariasz, Kósa, Kubečka (C), Bielesz, Sajdok, Zálesňák, Barnošák, Middleton (A), Sedlák, Toma, V. Apolenář
HK MD Šumperk: Putin – Cekr (A), Compel (C), Netolický, A. Burda, Souček, Jurka – Pazourek, Seidenglanz, Hejátko, D. Burda, Tomeš, Verner, Prokop, Najman, Březina, Haas, Izák (A), Szabó

Hned od prvních minut se hrálo hodně aktivně a oba brankáři museli být ve střehu. O více střeleckých pokusů se sice v úvodu starali hosté, nicméně do vedení šel jako první Havířov. Na začátku třinácté minuty se totiž do střely od modré opřel Vítek a před bránou puk usměrnil za záda chytajícího gólmana Vítek Apolenář1:0

Netrvalo to ani půl minuty a Šumperk dostal k dispozici přesilovou hru, což znamenalo velkou šanci na srovnání. Jenže Drakům se početní převaha příliš nevydařila. Havířovští dobře bránili, několikrát se osvobodili, a tak hosté neměli moc prostoru.

Necelých pět minut před první sirénou mohli domácí přidat ještě jednu branku, ale po pohotovém zakončení Kiszy zazvonila jen tyč brány. O pár chvil později, v čase 18:54, už se ale radovali hosté ze Šumperka, za které po nádherné akci vyrovnával Martin Izák1:1.

Ve druhém dějství se do první větší šance dostali domácí, při vlastním oslabení totiž nikým nehlídaný Kubečka nastřelil tyč. Jenže hned nato se právě při početní převaze prosadili hosté, kteří postupně začali ukazovat, proč jsou favoritem zápasu. Po souhře v útočném pásmu nakonec Turoně prostřelil Jakub Najman1:2

Hosté navíc o minutu později odskočili ještě o jednu branku. Střela Oldřicha Vernera sice neměla úplně gólové parametry, nicméně havířovský brankář si ji smolně srazil vlastními betony do brány – 1:3

Havířovští už si v dalším průběhu třetiny moc šancí nevytvořili, ale největší šanci na snížení měli chvilinku před polovinou základní hrací doby, kdy jel Apolenář sám na brankáře, v souboji jeden na jednoho ho ale překonat nedokázal. Také Turoň čelil samostatnému nájezdu, do kterého se díky odraženému kotouči dostal Najman. Domácí brankář to však rovněž zvládl, takže ve druhé třetině už se stav zápasu neměnil.

Závěrečná perioda už moc zajímavého nepřinesla. Domácí sice snížili na rozdíl jediné branky zásluhou Dominika Bielesze, který zamířil pod víko – 2:3, jinak už však hra byla docela hodně rozkouskovaná.

Do šance se ještě ke konci dostali i hosté, neboť Szabó se ocitl v dobré pozici, když jel z pravého kruhu sám na Turoně, ten ho ale výborným zákrokem vychytal. V samotném závěru to domácí zkoušeli bez brankáře, ale gólově už se neprosadili a těsnou ztrátu dotáhnout nedokázali.