Junioři nestačili na Chomutov

Josef Nudera | 13.10.2024

Na juniory čekalo v neděli 13. 10. 2024 další kolo Ligy juniorů. Havířov odjel na led Chomutova. Piráti měli utkání po celou dobu pod kontrolou a postupně se dokázali dostat až k vysoké výhře 8:1. AZet si tak bude muset na body počkat minimálně do pátku 18. 10., kdy doma vyzve Zlín.

Liga juniorů - 9.kolo ne 13.10.16:00
Piráti Chomutov - AZ Havířov
8:1
(3:0, 1:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 8. Starý (Rindoš, Klobouček), 17. Filip (Hynek, Bečvář), 20. Bon (Žižka, Peksa), 25. Žižka (Malcovský, Rindoš), 49. Peksa (Bon, Hlaváček), 51. Starý (Peksa, Bon), 53. Hlaváček (Žižka, Bon), 54. Klobouček (Rindoš, Chládek) – 22. Fojtík (Middleton, Barnošák). Rozhodčí: Lukáš Pastier — Michal Svoboda, Karel Kýček. Vyloučení: 6:9 (navíc Malcovský (CHM) 5+20). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 8:1.

Piráti Chomutov: D. Štěrba — A. Žižka, M. Malcovský, F. Hynek, D. Svoboda, D. Břenda, O. Filip — T. Hlaváček, J. Rindoš, M. Kincl, M. Starý, M. Kalvoda, J. Vaněk, F. Nastoupil, M. Patočka, Š. Klobouček, J. Chládek, V. Bečvář, M. Bon, S. Peksa
AZ Havířov: T. Maňásek (21. O. Kozel) — M. Fojtík, M. Kozák, Š. Nogol, V. Jurček, M. Čmiel, A. Vítek, J. Kisza — A. Ščerba, A. Middleton, J. Toma, T. Sedlák, J. Lipka, N. Kubečka, D. Bielesz, T. Sajdok, V. Apolenář, H. Zálesňák, N. Quitt, B. Barnošák

Na Havířov čekala dlouhá cesta do Chomutova, kde vyzval domácí Piráty. Domácí junioři byli v první třetině lepším týmem, což vyústilo nakonec ve tři branky. Nejprve v 8. minutě dokázal skórovat Martin Starý – 1:0. V 17. minutě na tuto branku dokázal navázat Ondřej Filip, který prostřelil Maňáska – 2:0. Havířov ještě inkasoval jednou do šatny, a to sekundu před koncem první třetiny, branku si připsal Maksym Bon – 3:0.

Do druhé třetiny nastoupil mezi tři tyče Ondřej Kozel a tento tah měl minimálně v samotném začátku druhé periody dobrý efekt. Ve 22. minutě dokázal zapsat branku Matěj Fojtík – 3:1. Na tuto branku nedokázali junioři Havířova navázat a naopak inkasovali. Ve 25. minutě to byl Adam Žižka, který zvýšil na 4:1.

Ve třetí třetině byla pro Havířov hrozivá pasáž mezi 49. – 54. minutou, kdy obdržel čtyři branky. Postupně se dokázal prosadit ve 49. minutě Samuel Peksa, v 51. minutě využil přesilovku Martin Starý, v 53. minutě byl přesný Tomáš Hlaváček a na konečných 8:1 upravil Šimon Klobouček.

Havířovským juniorům toto utkání vůbec nevyšlo a na další body si budou muset počkat.