Junioři na favorizovanou Spartu nestačili

Jakub Piskoř | 21.11.2021

Junioři AZetu se po úspěšném zápase na Kladně vydali do Tipsport Arény. Sparťané se ukázali jako velmi silný soupeř, což ukazuje i postavení v tabulce. Domácí si zapsali nakonec o 16 střel více než havířovští hokejisté. V každé třetině ale vstřelili pouze jednu branku. AZ korigoval výsledek až 4 minuty před koncem zásluhou Valacha. Příští týden se havířovská juniorka představí na východě Čech. V pátek se postaví Pardubicím a v neděli Hradci Králové. Nejbližší domácí utkání se uskuteční v pátek 3.12. proti Karlovým Varům.

DHL extraliga juniorů - 20.kolo so 20.11.13:00
HC Sparta Praha - AZ Heimstaden Havířov
3:1
(1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 16. Slavíček (Krupička, Fábry), 29. Theimer (Tůma, Ducháč), 46. Theimer (Ducháč, Tůma) – 56. Valach (Zavřel). Rozhodčí: Červenka – Kotlík, Ganger. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 45:29 (13:10, 11:11, 21:8). Průběh utkání: 3:0, 3:1.

HC Sparta Praha: Hrabal – Tomov, Šindelek, Tůma, David, Červenka, Ducháč – Senčák, Kubánek, Mácha, Hauser, Krupička, Kalný, Slavíček, Fábry, Vágner, Theimer, Zembol.
AZ Heimstaden Havířov: Zlatnický – Kubíček, Zavřel, Kyselý, Fědor, Ludvík, Kočí – Plevka, Horváth, Pastor, Makovec, Valach, Becher, Kalčík, Byčkov, Špaček, Bárta.

Sparťanští trenéři poslali do branky v utkání proti Havířovu Michaela Hrabala. Sparťané přibližně v polovině první třetiny museli hrát po faulu Theimera v oslabení, ale přesilovku soupeře ubránili. Necelých pět minut před koncem první části se jako první dostali do vedení domácí. Josef Slavíček využil Krupičkovu přihrávku a překonal havířovského brankáře poprvé v utkání.

Pražané si ve druhé třetině i díky velkému počtu střel dočkali několika šancí. A tak těsně před polovinou utkání odskočili do dvoubrankového vedení. Oto Theimer svým jedenáctým gólem v sezoně poslal Spartu do dvougólového trháku, když zužitkoval přihrávku od obránce Tůmy. Domácí udrželi své pracně vybudované vedení až do třetí třetiny.

Ve třetí části domácí hokejisté dostali možnost ihned v prvních minutách hrát další přesilovou hru. A sparťané s početní výhodou naložili nejlépe, jak mohli. Domácí souhru zakončil úspěšně Oto Theimer, pro kterého se jednalo o druhou branku v utkání. Sparťanský brankář Hrabal předvedl v utkání skvělý výkon, ale o čisté konto ho připravil v šestapadesáté minutě bývalý sparťanský útočník Cyril Valach. V závěru ještě Krupička nevyužil trestné střílení, ale sparťany to nemuselo mrzet, jelikož porazili Havířov v poměru 3:1

autor reportáže: Petr Pavlík (hcsparta.cz)