Junioři berou další 3 body, přehráli Kometu

Jakub Piskoř | 28.09.2020

V osmém kole přivítali junioři Havířova na svém ledě brněnskou Kometu. Domácí hned v úvodu utkání museli nuceně střídat gólmana, ale ani to je nezastavilo a vedli po první třetině 1:0, když se trefil Kubík. Azet odskočil ve druhé třetině už do tříbrankového vedení po gólech Petrisky a opět Kubíka. Kometa ještě dokázala na konci třetiny snížit, avšak na začátku třetí třetiny se jí nepodařilo využít obrovské šance. Azet své šance proměňovat zvládl a přidal tak další dva zásahy zásluhou Ondřeje Bechera. Brno v závěru pouze kosmeticky upravilo výsledek utkání na konečných 5:2. Azeťaci tak stále zůstávají neporažení. Další utkáni odehrají mladíci z Havířova v pátek na stadionu pražské Slavie. Zápas začíná v 17:45.

Juniorská liga akademií - 0.kolo po 28.9.18:15
AZ Heimstaden Havířov - HC Kometa Brno
5:2
(1:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 11. Kubík (Byčkov, Thiel), 26. Petriska (Hledík, Mastič), 30. Kubík (Pavlačka, Tomeček), 48. Becher (Vašenka, Zmarzlák), 50. Becher (Zmarzlák, Vašenka) – 40. Sever (Hrnčíř, Krčka), 60. Bartes (Sedláček, Fajmon). Rozhodčí: Rapák – Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 9:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 66. Střely na branku: 46:29 (14:7, 16:12, 16:10). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2.

AZ Heimstaden Havířov: Štipčák (3. Zlatnický) – Křivohlávek, Kuboš "A", Ketner, Kremnický, Thiel, Zmarzlák – Hledík, Mastič "A", Petriska – Pastor, Becher, Vašenka "C" – Bochnak, Byčkov, Gergel – Kubík, Tomeček, Pavlačka
HC Kometa Brno: Rachůnek – Sedláček "C", Studený "A", Fajmon, Holemý, Běhůnek, Řehák, Grauer – Vašíček, Malý "A", Bartes – Šalé, Dufek, Žák – Krška, Hrnčíř, Sever

Do první třetiny vstoupili aktivněji hráči Azetu a po rychlé kombinaci s Křivohlávkem zakončoval střelou mezi betony Tomeček, ale gólman hostí scvakl včas své betony. 3. minuta přinesla nepříjemnost pro domácí hokejisty, a to když se brankář Štipčák zranil. Na jeho místo tedy musel nastoupit náhradník Zlatnický. V polovině první třetiny dostala Kometa možnost zahrát si přesilovou hru, gól v ní ale slavili Azeťaci. Byčkov našel MARTINA KUBÍKA, jenž dokázal zpracovat puk a zakončit zády k brance bekhendem do levé šibenice. I v druhé početní výhodě Brna měli šance hokejisté Havířova. Nejprve se do brejku dostal Vášenka a o chvíli později Mastič. Oba dva pokusy však s přehledem zlikvidoval gólman Rachůnek. Minutu před první sirénou mohl zvýšit náskok domácích Vášenka, proti byl ale skvěle chytající Rachůnek.

Na začátku druhé třetiny byla Kometě nabídnuta půl minutová přesilovka 5 na 3, z té ale sešlo, když o chvíli později fauloval hostující Malý. Hosté se tak v přesilovkách nadále trápili. Poté, co se počet hráčů na ledě vyrovnal, začal AZ dominovat. Druhou branku Azetu vstřelil JÁN PETRISKA, který dorazil na hraně brankoviště Hledíkovu střelu. O minutu později prověřil pozornost Rachůnka šikovnou tečí Tomeček, skóre se však zatím neměnilo. Ve 30. minutě už to ale bylo 3:0. Tomeček dojel nahozený puk, předal jej Pavlačkovi, který našel před brankou volného MARTINA KUBÍKA, jenž střelou k levé tyči překonal Rachůnka. Azet pak nabídl hostům další dvě přesilovky, ve kterých už se musel činit Zlatnický. Branka ale padla až při hře 5 na 5. 20 sekund před koncem druhé periody se prosadil ALEX SEVER, jeho blafák nejprve Zlatnický vystihl, na dorážku už byl ale krátký.

Domácí junioři i nadále nebyli disciplinovaní a hned v první minutě 3. třetiny byl vyloučen Hledík. Hostující Bartes v přesilovce už pálil do odkryté brány, ale Zlatnický se rychle přesunul a předvedl tak zákrok večera. Ve 48.minutě vedli domácích opět o tři góly. ONDŘEJ BECHER dostal puk u levého mantinelu, obehrál obránce a bekhendovou střelou pod horní tyč překonal Rachůnka. O 2 minuty později bylo na domácí střídačce ještě veseleji. AZ měl výhodu při signalizovaném vyloučení a tu dokázal zužitkovat ONDŘEJ BECHER, jenž doklepl puk po teči Zmarzláka. Havířovští hokejisté už měli další průběh utkání pod kontrolou, přesto se ještě stihli minutu před koncem utkání v přesilovce prosadit hosté. SEBASTIAN BARTES pálil po Sedláčkově přihrávce do odkryté branky, Zlatnický byl tentokrát bez šance. AZ tedy zaslouženě bere všechny 3 body.

Tomáš Potěšil (AZ Heimstaden Havířov): My jsme do utkání nevstoupili vůbec dobře a v první třetině jsme bojovali sami se sebou. Hokejový bůh nám přál, protože jsme tu třetinu vyhráli 1:0, ale ten výkon byl hodně kostrbatý. Druhý gól, který padl po střele a dobré práci v brankovišti ten zápas zlomil a my jsme už zbytek zápasu ovládali. Jedinou kaňkou na zápase je zranění našeho brankáře Štipčáka a spousta zbytečných faulů v útočném pásmu.

Jan Zachrla (HC KOMETA BRNO): Já si myslím, že jsme dneska nezvládli zápas hlavně hlavou. To co jsme do teď uhráli, byla zásluha těch kluků, ale dnes to bylo naopak. Vstoupili jsme do utkání lehkovážně a pak jsme to těžko doháněli. To byla alfa a omega dnešního zápasu.