Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Již v sobotu zavítají havířovští hokejisté na horkou půdu Prostějova

08.12.2017 | Jan Kudělka

H A V Í Ř O V – V sobotním 30. kole přinese WSM liga mj. zápas AZetu Havířov v Prostějově. AZ v posledních pěti kolech získal jen 3 body a tudíž v sobotu bude jistě chtít napravit dojem. Čeká na něj soupeř velmi atraktivní – LHK Jestřábi Prostějov. Utkání začíná na Zimním stadionu v Prostějově v 17:00.

LHK Jestřábi Prostějov

Prostějov je v posledním období úspěšnějším týmem než AZ Havířov. V posledních 5. kolech dokázali Jestřábi urvat 9 bodů za tři výhry. Prohráli jen na půdě Přerova a těžkého soupeře Kladna. Naopak porazili doma K. Vary, Litoměřice a naposledy těsnou výhru urvali i na ledě Slavie, kde vyhráli 2:1. Momentálně patří Prostějovu v tabulce 6. místo, v níž ztrácí jen bod na 5. na Slavii a dva body na čtvrtý Přerov.

V minulém kole, se jim podařilo přivést 3 body z horké půdy Slavie.

HC Slavia Praha – LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV 1:2 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 50. Ryzák (TS) – 24. Dvořáček (Rudovský), 27. Dvořáček (Venkrbec, A. Holík)

Sestava LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV: Neužil – M. Drtina, D. Kolář, Havlík, A. Holík, Žovinec, Mikliš – L. Luňák (A), Divíšek (A), Nouza – Dvořáček (C), Venkrbec, Rudovský – Zabloudil, V. Meidl, Švec – Fiala, Voženílek, Prokeš.

Trenér Jiří Vykoukal byl po utkání spokojen: „Myslím si, že jsme v první třetině hráli velice dobře. Plnili jsme to, co jsme chtěli. Do druhého dějství jsme vstoupili špatně a soupeř byl lepší. Pak jsme to ale odmakali, Byly tam sice zbytečné fauly, ale oslabení se nám povedlo ubránit. V závěru jsme očekávali tlak domácích. Udělali jsme jednu chybu ve středním pásmu, slávisté se dostali do přečíslení a bylo z toho trestné střílení. Nakonec jsme to ubojovali a jsme rádi, že si odvážíme tři body.“

Havířovští hokejisté dokázali v posledních pěti kolech bohužel jen jednou bodovat. Připsali si porážky v Litoměřicích, na Slavii a v Budějovicích. Naopak bodovali ve 28. kole WSM ligy a to ve venkovním zápase v Benátkách nad Jizerou. Po gólu si připsali v tomto zápase Jakub Matai a Marek Kalus. Momentálně patří Havířovskému celku v tabulce 10. příčka, z níž ztrácí na Litoměřice 3 body.

V posledním utkání se AZ představil na jihu Čech. Na ledě favorita dlouhou a úspěšně odolával tlaku, ale nakonec to na body nestačilo.

HC Motor České Budějovice - AZ Havířov 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 32. Kutlák (Vampola)

Sestava AZ Havířov: Bláha (Matoušek) – Dudek, Krisl (C), Puzič, Staněk, R. Havel, Drtil – Fronk, Matai, Kanko – Sikora (A), Rác, Pořízek – M. Kalus, Hudeček, Tomi – Gřeš, Maruna (A), Cihlář.

Výhra soupeře byla sice velmi těsná, ale domácí byli v zápase aktivnějším týmem a vytvářeli si množství šancí. Zápas rozhodla přesilovková situace ve 2.třetině, kdy se jako jediný dokázal prosadit českobudějovický Kutlák. Ten tak zařídil svému týmu 3 body.

I trenér Martin Janeček uznal výhru Motoru jako zaslouženou. „Budějovice mají v poslední době fazónu, a tak nám určitě chtěly vrátit prohry na našem ledě. Bohužel jsme začali zakřiknutě, což mě mrzí. Myslím, že průběh utkání, co se týká hry, byl vyrovnaný. Rozdílové byly přesilovky, když soupeř jednu z nich zužitkoval, naopak my jsme se neprosadili. Domácí tedy berou zasloužené tři body."

V sobotu AZ uončí svou pětizápasovou šňůru venkovních utkání v řadě. Zápas je zárověň posledním před reprezentační pauzou, kterou si vybere příští týden i WSM liga. Kádr AZetu je až na obránce Davida Chrobočka kompletní. Novinkou je odchod Jakuba Illéše, který v poslední době nebyl moc vytěžován, na měsíční hostování do Vsetína.

Kouč AZetu před utkáním v Prostějově říká: "Čeká nas rozjetý Prostějov, ale cítil jsem z hráčů v posledních zápasech odhodlání a tak jim věřím."

Jestli se AZetu podaří v jestřábím hnízdě bodovat uvidíme v sobotu podvečer. Zápas začíná v 17:00 a připraven je z něj i textový online přenos.