Prostějov dokonal obrat, AZ na jeho ledě prohrál v prodloužení

Jozef Valenčík | 09.12.2017

Dobrý zápas odehráli hokejisté AZ RESIDOMO Havířov na ledě Prostějova, po dvou třetinách se dokonce dostali do nadějného vedení 0:2, když se prosadil z dorážky Hudeček a přesnou střelou Pořížek. Prostějov však do třetí třetiny vlétl jako uragán a v čase 42:55 bylo po dvou gólech Nouzy srovnáno. V polovině třetí třetiny musel být zápas přerušen a dohrál se bez havířovských fanoušků, ti tak neviděli rozhodující branku Lukáše Luňáka ve třetí minutě prodloužení. Havířov tak získal na ledě Jestřábů bod.

WSM liga - 30.kolo so 9.12.17:00
LHK Jestřábi Prostějov - AZ Residomo Havířov
3:2p
(0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 41. Nouza (Divíšek, D. Kolář), 43. Nouza (Divíšek, Rudovský), 63. L. Luňák (Nouza, M. Drtina) – 26. Hudeček (Kanko, R. Havel), 39. Pořízek (Kurovský, Urbanec). Rozhodčí: Dědek, Koziol – Lukš Gančarčík Vyloučení: 3:4 + Havel (HAV) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 1842. Střely na branku: 30:34 (16:6, 6:12, 7:14, 1:2). Průběh utkání: 0:2, 3:2

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – D. Kolář, Žovinec, A. Holík, M. Drtina, Mikliš, Havlík – Zabloudil, V. Meidl, L. Luňák – Švec, Dvořáček, Starý – Nouza, Fiala, Prokeš – Divíšek, Rudovský, Venkrbec.
AZ Residomo Havířov: Bláha – R. Havel, Krisl, Dudek, Puzič, Drtil, Urbanec – Kanko, Maruna, M. Kalus – Rác, Hudeček, Sikora – Matai, Kotala, Pořízek – Fronk, Gřeš, Kurovský.

Do zápasu o něco lépe vstoupili domácí a Ondřej Bláha v bráně AZetu musel v úvodních minutách vytáhnout několik těžších zákroků. Velmi agilní byl především Nouza, který se tlačil do dobrých pozic, ale i přes střeleckou převahu Prostějova se do šaten odcházelo za stavu 0:0.

Do druhé třetiny vstoupil AZet mnohem lépe než do té první a odměnou byly pro havířovské hokejisty i góly. V čase 25:24 se prodral k dorážce Jan Hudeček, pro kterého nebylo problémem dotlačit puk do odkryté branky. Vzhledem k tomu, že šance Prostějova s přehledem likvidoval Bláha, tak se další branky dočkali diváci opět do branky Prostějova. Radek Pořízek si v poslední minutě druhé třetiny najel do pásma a rychlou střelou zápěstím vyprášil pavučinku a poslal AZet do nadějného vedení 0:2.

Začátek třetí třetiny ale domácím vyšel na výbornou. Hned po devětadvaceti vteřinách se prosadil Tomáš Nouza a vrátil domácí do hry. Navíc krátce poté usedl na trestnou lavici Pořízek a domácí přesilovku využili nádhernou akcí, kterou do prázdné branky zakončil opět Tomáš Nouza, a začínalo se prakticky od začátku.

Přibližně v polovině třetí třetiny se ze sektoru hostů ozvala pyrotechnika. Zápas tak byl na několik minut přerušen a následně se pokračovalo už bez havířovských fanoušků. Po této přestávce měl Havířov kratší kritickou chvilku, ale Bláha opět podržel svůj tým. V závěru zápasu se hrál otevřený hokej a hned několikrát mohl AZet rozhodnout, ale nestalo se tak a zápas muselo rozhodnout až prodloužení.

Hra ve třech na obou stranách přinesla několik šancí a ve chvíli, kdy Havířovu nevyšel útok, se domácí prosadili z brejku, který zakončil dorážkou Lukáš Luňák. Prostějovu se tedy podařilo zápas otočit, na AZet zbyl bod.

Martin Janeček (AZ Residomo Havířov): Dnes jsme hráli velice aktivně a aktivita nám ve druhé třetině přinesla zasloužené vedeni 2:0. Škoda nekoncentrovanosti na začátku třetí třetiny, kdy soupeř srovnal. Po chvíli byla aktivita opět na naší straně, škoda jen, že nás trošku přibrzdilo přerušení zápasu. Ke konci závěrečné části byly šance na obou stranách, nicméně dle mého názoru jsme vyloženější měli na hokejkách my. Gól se ale dát nepodařilo a domácí v prodloužení jeden z kotoučů protlačili za záda Bláhy a připsali si druhý bod.