Hráči A týmu i nové dresy odtajněny

31.08.2013 | Tomáš Vlček

Páteční podvečer patřil zase po čase na náměstí Republiky AZetu Havířov. Stovky lidí se přišly podívat na slavnostní představení nových dresů a s tím spojené představení týmu mužů pro nadcházející prvoligovou sezonu. Přítomný byl kompletní A tým, trenéři, vedení klubu a pozvání přijal i primátor města ing. Zdeněk Osmanczyk.

Celá akce začala vystoupením pohledných tanečnic z LIMIT DC a ukázkou umění malých judistů z JUDO CLUB HAVÍŘOV. Pak je na pódiu vystřídali fanoušci soutěžící v rychlosti oblékání hokejové výstroje. Odměnou pro ty úspěšnější byla vstupenka na první domácí ligový zápas proti Havlíčkovu Brodu 14. 9. 2013. Možnost prezentovat se dostali i fanoušci. Ukázali novou vlajku Rumboys, a rozdávali školákům rozvrhy hodin.

Prezident klubu Jaroslav Mrowiec s novým dresem AZetu

Hlavní bod večera přišel krátce po 18 hodině. Na pódium nastoupili v nových dresech hráči áčka a realizační tým AZetu, doprovázení těmi nejmladšími azeťáky z přípravky. Prezident klubu Jaroslav Mrowiec všem přítomným fanouškům poděkoval za účast na akci i dosavadní podporu a připomněl, že klub se bude i nadále držet dosavadní strategie. Tedy hospodařit s vyrovnaným rozpočtem a sázet na vlastní odchovance. Slíbil, že hráči i vedení udělají maximum pro to, aby na ně mohli být fanoušci hrdí i v 1. lize.

Připomněl také, že znovuobnovení havířovského klubu před třemi lety by nebylo možné bez podpory sponzorů a především města. Přítomnému primátorovi pak předal dres s jeho jménem a poděkoval mu za pomoc, kterou vedení města AZetu poskytuje. Primátor města Havířov ing. Zdeněk Osmanczyk pogratuloval AZetu k postupu do 1. ligy a pochválil klub za péči o mladou generaci a rozvoj sportu v Havířově. Vedení města proto bude hokej i nadále podporovat. Vyslovil i přání vybudovat v nejbližších letech v Havířově pro sportovce i občany druhou ledovou plochu. Popřál také hráčům co nejméně zranění a hodně úspěšných zápasů v nové sezoně.

Při následné autogramiádě rozdali hráči malým i velkým stovky podpisů na dresy, trička, kartičky fotky i tělo. A pak už byl čas na volnou zábavu a u pěnivého moku probrání všeho potřebného a důležitého. Ze všech přítomných už bylo cítit, jak se těší na začátek ligové sezony a přejí si, aby to už konečně vypuklo.

Kádr HC AZ Havířov pro sezonu 2013/2014

Brankáři: Lukáš Daneček, Petr Matoušek
Obránci: Peter Bezuška, Zdeněk Deutsch, Daniel Graca, Jiří Klimíček, Jaroslav Koma, Jiří Krisl, Patrik Rimmel, Lubomír Vosátko (navíc Petr Prokop a Karel Vydra mají vyřízené střídavé starty)
Útočníci: Jan Daneček, Radim Haas, Martin Jakúbek, Petr Kanko, David Klimša, Jan Kolařík, Jan Maruna, Tomáš Matějek, Robin Pavlas, Antonín Pechanec, Mikuláš Rimmel, Robert Říčka, Michal Sztefek, Miroslav Škumát, Jakub Šlahař