Hokejový svátek je tady, hostíme Plus Oil Karvinou

17.01.2012 | Josef Nudera

Ve středu 18.1.2012 se zraky všech příznivců Havířovského a Karvinského hokeje upřou ke K&K PNEU Aréně. Šlágr kola, bitva dvou nesmiřitelných rivalů je opět zde. Do Havířova míří Plus Oil Karviná v čele s Davidem Moravcem, Markem Ivanem či výborně chytajícím Ilášem. Derby přináší emoce, napětí a skvělý hokej. Neváhej ani ty a přijď povzbudit AZ! Vyprodejme společně stadion!

Náš dnešní soupeř z Karviné se v poslední době veze na vlně euforie, ale k několika vítězstvím pomohlo Plus Oilu i potřebné štěstí. Karvinský celek zažívá 13 zápasů dlouhou šňůru bez porážky, naposledy padl v zápase ve Vsetíně po prodloužení. Poslední porážka, kdy Plus Oil nebral ani bod, se datuje na 2. listopadu 2011, když podlehl překvapivě celku Frýdku-Místku na domácím ledě.

V minulém kole si Plus Oil poradil s Uherským Hradištěm, které porazil 6:4. Z posledních zápasů našeho soupeře se ale dá vypíchnout jeden zápas, kde byla Karviná kousek od možné ztráty bodů na ledě poslední Poruby. David Moravec odmítl prodloužení 13 sekund před koncem základní hrací doby!

Forma Havířova momentálně není oslnivá a herní aspekty nejsou ideální. V posledním zápase podlehl Havířov doma celku Nového Jičína 3:4 po samostatných nájezdech. Předchozí zápasy ale Havířov uhrál, a proto se nyní nachází na druhém místě tabulky, právě za rivalem z Karviné. V havířovském celku se v posledních zápasech daří obráncům – Patrik Rimmel a kapitán Jiří Krisl potvrzují své kvality i střelecky. V útoku svými asistencemi pomáhá Martin Potočný a při chuti je uzdravený Luděk Lhotský. Kanadské bodování útočníků vede stále Robert Říčka.

Logo Karviné

V Karvinském celku můžeme nalézt spoustu hráčů, kteří jsou v ligové produktivitě hodně vysoko. Vladimír Luka už dokázal vsítit 21 branek a na 24 jich přihrál. Další velkou postavou celku Plus Oilu je David Moravec (17+27), ani mezi havířovskými fanoušky „oblíbený“ Marek Ivan není daleko za touto dvojicí. Vstřelil 15 branek a na 20 dokázal přihrát. Když jmenujeme hráče Karviné, tak mezi nimi nemůže chybět ani David Mikšan (12+18). Mezi obránci je na tom nejlépe Filip Štefanka (8+11) a Miroslav Javín (3+14). V brance nastupuje především David Iliáš.

Do branky AZ se pravděpodobně postaví Lukáš Daneček, který se pravidelně střídá s Adamem Vrbou. To branku hostí bude hájit David Iliáš, který svého kolegu Stanislava Žídka pustil do branky pouze ve čtyřech případech. Z toho v posledních dvou zápasech. A pokud si dobře pamatujete minulé derby v Karviné, tak víte, že David Iliáš byl stavebním kamenem karvinského úspěchu.

Minulé vzájemné utkání, derby, mezi Havířovem a Karvinou hostila karvinské aréna, kde podle některých zdrojů bylo 1 500 diváků a velký počet z tohoto čísla zabírali fanoušci AZetu, kteří vytvořili skvělou atmosféru. Vše podstatné se událo v první třetině, účet utkání otevřel Alexander Hegegy a Filip Štefanka na karvinské straně, na té havířovské se prosadil pouze David Klimša, který v zápase neproměnil možná velmi důležité trestné střílení. Na konci první periody ještě náskok navýšil Vladimír Luka. Byl to souboj o první místo v tabulce, který nakonec Havířov i přes obrovské množství šancí, které pochytal Iliáš, prohrál.

Dnešní zápas v K&K PNEU Aréně nabídne skvělý hokej, parádní atmosféru a doufejme, že i šťastný konec pro naše hráče, hráče s AZ na hrudi. Hokej přináší emoce a napětí, která určitě nebude chybět. Povede se nám vyprodat stadion? Vyhraje AZ tento zápas? Odpovědi na tyto otázky nalezneme již ve středu. Podpoř i ty svými hlasivkami havířovské borce!

Pokud nemůžete být na havířovském stadionu přítomni, tak můžete opět využít námi připravovaný online přenos: HC AZ Havířov 2010 – Plus Oil Karviná

Sestavy z minulého kola:

AZ Havířov: Vrba (Daneček) - Prokop, Rimmel, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Zientek L. - Klimša, Najdek, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, Daneček, Říčka, Pechanec, Brezani, Kraft, Lhotský, Pavlas
HC Karviná: Žídek (Iláš) – Javín, Sznapka, Hegegy, Galvas, Štefanka, Urbánek, Tomis – Moravec, Mikšan, Novák, Luka, Ivan, Studený, Valchař, Blatoň, Rosůlek, Ciupa, Štubňa

Další zápasy tohoto kola:

Prostějov - HC Frýdek-Místek
Nový Jičín – Opava
HC Uherské Hradiště - VHK Vsetín
Valašské Meziříčí – Přerov

*Všechny zápasy se hrají od 18 hodin.