VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Hokejisté předali dárky nemocným dětem

20.12.2018 | Martina Kotulová

AZ se i letos zapojil do Charitativního týdne Chance ligy. Jeho součástí je aukce hokejových relikvií a zážitků a také sbírka na stadionech. Ta se v Havířově uskutečnila při zápase s Třebíči 1. 12. Dnes – 4 dny před Vánoci pak hokejisté předali tyto dárky ze sbírky malým pacientům na dětském oddělení havířovské nemocnice.

Spoustu užitečných věcí se vybralo v den zápasu 1. prosince, ale klub si také velmi váží a děkuje všem, kteří dárky nosili ještě dva týdny poté. V nemocnici tak útočníci Filip Seman a Branislav Rehuš předali plné tašky hraček, stavebnic, psacích potřeb, knih a mnoho dalšího.

„Moc si vážím této dlouhodobé spolupráce s hokejovým klubem. Jsem rád, že to nejsou jen nahodilé akce, ale každoroční podpora. Sám pravidelně domácí hokejové zápasy navštěvuji a jsem velkým fanouškem. Jsem moc rád, že k nám dnes hráči dorazili a přinesli samé užitečné věci,“ říká ředitel havířovské nemocnice Jiří Matěj.

Předávání dárků proběhlo ve velmi příjemné atmosféře, kdy se probíraly jak hokejové věci, tak i ty vánoční. Zvídaví byli i hráči, kteří poté přijali také pozvání k prohlídce oddělení.

„Jsme rádi, že tady dneska můžeme být a udělat radost dětem, které tady jsou. A jsme taky rádi, že jich tady tak málo a že jsou zdraví. Povídání s nimi a celým personálem jsme si moc užili,“ říká Filip Seman.

Při příležitosti předání sbírky jsme v nemocnici umístili také výstavu k 90. výročí založení hokejového klubu, kterou si návštěvníci mohou prohlédnout ve vestibulu nemocnice v bočním vchodu.

Mimo charitativní sbírku věcí pro nemocnici se v rámci Charitativního týdne Chance ligy konala také aukce, v níž si fanoušci vydražili hraný dres Jakuba Kotaly podepsaný všemi hráči (foto zveřejníme na žásto výherce aukce až po Vánocích) a také účast na střídačce při jednom domácím utkání. Z celé dražby, které se účastnili všechny kluby Chance ligy se vybralo necelých 60 tisíc korun, které podpoří Klokánek.

Klokánek je projekt Fondu ohrožených dětí, jehož cílem je nabídnout dětem namísto ústavní výchovy přechodnou rodinnou péči na dobu, dokud se nemohou vrátit zpět do své rodiny, nebo dokud pro ně není nalezena trvalá náhradní rodinná péče (osvojení, pěstounská péče, svěření do výchovy třetí osoby).