VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Havířovští chtějí potvrdit papírové prognózy

11.11.2022 | Lukáš Jandora

Po třech týdnech se hokejisté havířovského AZetu představí v Gascontrol Aréně opět v sobotu, soupeřem jim bude klub z Velkého Meziříčí. Domácí budou, minimálně tedy podle kurzů bookmakerů, velkými favority, nechme se tedy překvapit, zda papírové předpoklady naplní. Protože přeci jen, sport je krásný v tom, že se odehrává v reálu, kde papírové předpoklady, třeba proti hokeji na herní konzoli, dostávají někdy slušně na frak...

Návrat domů se dvěma body

Hráči AZetu se zpět do své arény vracejí po dvou velice těžkých zápasech na ledě soupeřů. Zatímco ve Vyškově jsme vydolovali dva důležité body, tak z utkání proti druhé Kopřivnici jsme vyšli bodově naprázdno. Velmi zajímavý zápas jsme ztratili v poměru 3:4, vyrovnání i přes zajímavé šance bohužel nepřišlo, necelé dvě minuty před koncem zazvonil pouze na tyč domácí brány Šimon Kratochvil a jen pár centimetrů mu tak chybělo k tomu, aby skóroval i ve třetím utkání od svého příchodu. Jak zápas v hale, která má pod střechou vyvěšen dres Radka Bonka, čili v Kopřivnici, vnímal hlavní kouč Raszka? "Bylo to divoké utkání. Nechali jsme soupeře odskočit a už jsme jej, jak se nám to podařilo venku několikrát, nedokázali dotáhnout. I když jsme domácí ve třetí třetině prakticky nepustili z pásma, tak nám scházela produktivita, navíc nesbírali jsme puky, které brankář hodně vyrážel. Kluci se snažili, bojovali do poslední minuty, ale tentokrát nám nebylo přáno."

SESTAVA HAVÍŘOVA Z UTKÁNÍ V KOPŘIVNICI

Štipčák - Kunc, Havlík, Pěnčík, Kuboš, Ševěček, Mrowiec, Ščurek - Pawliczek, Ćmiel, Antoníček - Apolenář, Zdeněk, Haas - Mrva, Spratek, Kratochvil - Tvrdý, Kofroň, Pastor

Hrr na ně. Na Velké Meziříčí!

Celek z Velkého Meziříčí jsme v prvním vzájemném utkání porazili 3:1, do domácího duelu půjdeme oproti 3. ligovému kolu s drobnými změnami v kádru. Mohou za to, v dobrém slova smyslu, manažerské tahy Milana Mikulíka, který se stále snaží mužstvo posílit, zkvalitnit. Je to však trenér Raszka, kterého jsme se na změny v našem týmu zeptali. "Pane trenére, do týmu přicházejí noví hráči, ať už Ševěček či Kratochvil na delší časový úsek, nebo hráči, kteří u nás mají vyřízeny střídavé starty (Pěnčík, v minulosti Routa). Jak u takovýchto příchodů do týmu funguje spolupráce na trase trenér - manažer? Jsou tyhle příchody dílem společné domluvy nebo se může stát, že trenér dostane "materiál" a s ním prostě musí pracovat, protože se zrovna naskytla příležitost angažovat zajímavého plejera?" "Od začátku, kdy jsme mužstvo začali skládat, je tvorba kádru naším společným dílem. Každého hráče projednáváme spolu, ve většině případů panuje shoda." Zajímalo nás také, zda jsou ve 2. lize hráči, a nyní vynechejme kádr Znojma, které by si trenér Raszka uměl ihned představit v kádru AZetu a kteří by byli platnými posilami. "Jasně, v každé lize jsou hráči, které by chtěly i jiné týmy, ne jinak to máme my. Samozřejmě, že v naší lize jsou šikovní hokejisté, my se ale soustředíme především na sebe."

Hosté se trápí především střelecky

Hráči Velkého Meziříčí mají na svém kontě nejméně vstřelených branek ze všech účastníků naší druholigové skupiny. 28 ve 13 zápasech, venku 14 ze šesti utkání, to je opravdu málo. Tým si nyní navíc prochází nedobrým obdobím, kdy drží sérii 4 zápasů v řadě, ve kterých vyšel bodově zcela naprázdno. V minulém utkání to byl debakl ve Znojmě (3:12), předtím 3 domácí prohry. S Opavou, s Vyškovem (1:2, resp. 3:6) a také s Kopřivnicí (1:4). Do velké havířovské Arény přijedou mnozí hráči našeho soupeře možná vůbec poprvé v kariéře, uvidíme, jak se se zcela jiným prostředím než na které jsou zvyklí, navíc na širokém havířovském kluzišti, popasují...

SESTAVA VELKÉHO MEZIŘÍČÍ Z POSLEDNÍHO UTKÁNÍ

Šťourač – Slabý, Vlašín P., Trnka, Ambrož, Sedláček, Buchal, Koželuh, Báňa – Vedral, Dupljaku, Juráň, Burian, Křenek, Oščádal, Doležal, Střecha T., Maštera, Strnad, Juda, Střecha F.

Zajímavost sobotního duelu?

Pozor na hostující přesilovku! I když velkomeziříčští vstřelili venku jen 14 branek, tak téměř polovinu z nich zaznamenali v přesilové hře. 6 využitých přesilovek dává úspěšnost více než 27%, na ledě soupeřů není v tomto směru nikdo lepší - ani suverén ze Znojma! Domácí hráči by se tedy, krom mnoha jiných herních činností, které vedou k úspěchu, měli zaměřit i na vyvarování se zbytečných faulů. Ubráníme hostující přesilovku?

Kdo s koho?

Člověk by se, obzvláště ve sportu, neměl rouhat, na druhou stranu vzdát se nálepky jasného favorita utkání by také nebylo ideální. V bráně Velkého Meziříčí se zatím pravidelně střídají především dva brankáři - pětadvacetiletý Slavíček a o rok mladší Juda, v Havířově, ať už nastoupí kdokoliv z nich, je nečeká nic snadného. Domácí si budou chtít spravit chuť po středeční porážce, očekává se jejich mohutná ofenzíva, diváci chtějí vidět spoustu vstřelených branek. Odskáče to hostující brankář nebo si na něm střelci ze Slezska vylámou zuby?

Na koho hodit očko?

Velice zajímavý hráč se v dresu AZetu předvedl na kopřivnickém ledě. Prostějovský Martin Pěnčík je moderním typem typem obránce, který předloni, ve svých teprve 20 letech, posbíral moc pěkných 17 bodů v prvoligovém Šumperku, letos je zatím nejproduktivnějším bekem prostějovských Jestřábů. Nebývá zvykem, aby nejproduktivnější bek týmu šel hrát v rámci střídavého startu o ligu níže, však v sobotu má Chance liga svou přestávku, pokud tedy 170 cm vysoký odchovanec prostějovského hokeje, s moc šikovnýma rukama, nastoupí v našem dresu, určitě se na něj zaměřme.

----------

V Gascontrol Aréně zápas startuje v 12. 11. 2022 od 17 hodin. Pokud se na zimák z jakéhokoliv důvodu nedostanete a necháte si tak ujít jistě velkou spoustu pěkných branek, můžete vzít zavděk třeba alespoň tradičním textovým přenosem na serveru onlajny.com, i když u něj to bude bez piva a výborné havířovské klobásy.