Havířov si chce spravit chuť v souboji s Prostějovem

04.02.2011 | David Motloch

Po domácím prohraném zápase proti vedoucímu celku tabulky odjíždí AZet do Prostějova. V zápase, na který pořádá havířovský fanclub velký výjezd budou chtít hráči AZetu uspět. Prostějov totiž prohrál poslední tři zápasy v řadě a momentálně se nenachází v ideální pozici, s 56 body mu patří 5. příčka v tabulce.

Prostějov se nyní nachází v nezávidihodné situaci. Nejprve nestačili Jestřábi na celek Orlové, která zvítězila v poměru 4:1, poté si na domácím celku smlsl i Šumperk poměrem 5:3. A aby toho nebylo málo, v důležitém souboji s Přerovem utrpěl Prostějov krutý debakl 3:9.

Proč důležitém? Protože právě Přerov je úhlavní nepřítel Jestřábů o souboj o čtvrtou pozici v tabulce, zajišťující výhodu domácího prostředí v play-off.

AZet má již jistotu třetího místa, v tablce má před Přerovem náskok 11 bodů, přičemž ve hře už je bodů pouze 9. Avšak Havířov se jistě nebude chtít smířit se třetím místem, na Orlovou ztrácí pouhé čtyři body a to se tito dva velcí soupeři utkají ve vzájemném zápase již tuto středu.

Do brány domácích Jestřábů se pravděpodobně postaví Jiří Slovák, který odchytal v brance Prostějova suverénně nejvíce zápasů - 28. A i přitomto zápřahu si drží procentuální úspěšnost 92,09 %, což jsou na brankáře vynikající čísla.

Bránu Havířova bude podle všeho střežit Adam Vrba, jelikož Havířov se drží trendu pravidelného střídaní gólmanů. Nejlepším střelcem Prostějova je Lukáš Duba se 17 úspěšnými pokusy. Shodou okolností prošel Lukáš Duba i Havířovem, kde krátce působil.

Jistě známé jméno pro havířovského fanouška je Ivo Peštuka, momentálně jedna z největších opor Jestřábů. Havířov gólově táhne Robert Říčka, jenž stihl za 35 odehraných zápasů vsítit 23 branek.

Tento pro obě dvě mužstva důležitý zápas začíná na prostějovském zimním stadionu od 17 hodin!