Havířov na Opavu umí, vyhraje i počtvrté v řadě?

27.01.2012 | David Motloch

Utkali se spolu v sezóně už třikrát. Poslední dva zápasy dopadly rozdílem jediného gólu. Ne jednou už se stalo, že Havířov musel na poslední chvíli dotahovat nepříznivý výsledek. Jenže přes to všechno si Azet vždy nakonec poradil. Dokáže to i tentokrát?

VZÁJEMNÉ ZÁPASY:

Havířov se utká s Opavou počtvrté a naposled v letošní základní části. Předchozí tři duely měly vždy stejného vítěze – AZ Havířov. V prvním zápase se v prvních dvou třetinách kromě úvodní branky Opavy nic podstatného nestalo. V posledním dějství ale Havířov pětibrankovou kanonádou „smetl“ Slezan a nakonec vyhrál 5:2. V následujícím zápase naopak díky první třetině (3:1) si AZet vypracoval solidní náskok a nakonec zvítězil 4:3. V posledním zápase padlo devět branek. Vůbec nejtěžší duel AZet otáčel až ve třetím dějství, kde nakonec dokázal otočit stav z 2:3 na 5:4, dvěma brankami se blýskl Jan Daneček.

ZAJÍMAVOST:

Posledním soupeřem obou týmů byl v minulém kole Prostějov. Zatímco Opava na ledě soupeře neuspěla a nedokázala vsítit ani branku (0:3), Havířov si domů odvezl všechny tři body. V těžkém zápase nakonec havířovští hráči vsítili tři branky a jelikož brankář Lukáš Daneček inkasoval pouze jednou, tři body putovaly do Havířova.

JAK SE JIM DAŘÍ:

AZ HAVÍŘOV – Svěřenci hlavního trenéra Jana Danečka potřebovali vyhrát jako sůl. Když už se totiž zdálo, že dobré výkony dokáží hráči podávat delší dobu, přišly dvě porážky v řadě. Nejprve na Havířov vyzrál se sebevědomím hrající Nový Jičín (3:4sn) a poté si na tamní klub vyšlápla Karviná, která Havířovu nadělila pět branek. Tyto dvě porážky mrzí o to víc, jelikož přišly na domácí půdě.

Poslední zápas ale Havířov ukázal cestu, kterou by se chtěl ubírat. V těžkém zápase s Prostějovem dokázali hráči přesně plnit pokyny trenéra a po taktické bitvě nakonec vyhráli 3:1. Dvougólovým střelcem se stal Jan Maruna. Tato výhra může hráčům ukázat směr, jenž by všichni měli uplatnit hlavně v play-off. Jestli se ale jednalo pouze o ojedinělý výstup havířovských hráčů, nebo si tento tým opět připomněl formu ze začátku sezóny, se teprve dozvíme.

HC Slezan Opava – Slezan momentálně prožívá rozhodně povedenější období. Připsal si dokonce čtyři výhry v řadě. Pravda, Opavu postupně vyzvalo Uherské Hradiště, Valašské Meziříčí, Nový Jičín a Poruba, což jsou týmy, které se k absolutní špičce 2. ligy neřadí. Cenit si Slezan musí hlavně třízápasového venkovního „tripu“, kde si svěřenci hlavního trenéra Piskoře udrželi pozitivní bilanci dvou výher k jedné porážce.

Poslední zápas jsme zde již zmiňovali, jednalo se o utkání s Prostějovem a Opava v něm nedokázala vsítit ani branku, navíc sama tři inkasovala. Důležité zápasy však jsou před Slezanem právě teď. Tamní klub se utká hned čtyřikrát po sobě doma a kromě Frýdku-Místku vyzve ambiciózní týmy z Havířova, Karviné a Vsetínu. V případě, že by Opava dokázala někomu z těchto favoritů vzít body, mohla by sama v konečném součtu ještě hodně zamíchat kartami v tabulce.

KDO JE VE FORMĚ:

Jelikož útok v Havířově malinko stagnuje, musí se o gólový přísun podělit i obránci. Duo Rimmel – Krisl se v posledních zápasech opět výrazně podílelo na důležitých momentech. Patrik Rimmel skóroval proti Karviné a Novému Jičínu, Jiří Krisl si připsal dva body (1+1) rovněž proti Gedosu a přidal navíc asistenci proti Prostějovu. Dále je ve formě Vít Stránský nebo také Jan Maruna, jenž v posledním utkání vsítil hned dvě branky.

V Opavě se v posledních zápasech střelecky probudilo trio Měch – Grofek – Wolf. Prvně jmenovaný vyprodukoval tři góly a dvě asistence. Grofek si připsal stejně bodů jako jeho spoluhráč. Wolf také vstřelil tři branky, na rozdíl od svých kolegů má však o jednu nahrávku méně.

SLOVO PŘED ZÁPASEM:

„Sice jsme s nimi třikrát vyhráli, ale všechny ty zápasy byly vyrovnané a byl to boj. Musíme si pohlídat začátek zápasu, zase vycházet z obrany a pokoušet se o brejky. Určitě můžeme zase uspět, ale bude záležet, jestli využijeme brejky a přesilovky. To rozhodne,“ řekl Jan Maruna o nadcházejícím zápase v Opavě.

ZRANĚNÍ:

Robert Říčka si před zápasem proti Novému Jičínu na tréninku narazil nohu. Trenér Jan Daneček ale prohlásil, že by na Opavu už měl být připraven. Jestli se ale na ledě skutečně ukáže, se dozvíme až na místě.

Na druhé straně bude Opava postrádat dlouhodobě zraněného Chalupu, jenž je právě po operaci. Navíc si Kocián natáhl vazy v rameni a pravděpodobně nestihne ani play-off.

Sestavy z minulého kola:

AZ Havířov: Daneček L. - Prokop, Rimmel, Krisl, Balčík, Machálek, Zientek M., Zientek L. - Najdek, Klimša, Maruna, Pechanec, Potočný, Stránský, Daneček J., Sztefek, Lhotský, Brezani, Kraft, Kopun, Pavlas

HC Slezan Opava: Šafránek - Bednárek, Kysela, Vrabel, Tichý, Tuma, Kukol, Mosler, Jurčík, Džemla, Měch, Polok, Pavelek, Koschatzký, Wolf, Černý, Grofek, Vítek, Mlýnek

Další zápasy tohoto kola:

HC Frýdek-Místek – HC Bobři Valašské Meziříčí
HC Zubr Přerov – HC Uherské Hradiště
HC Karviná – LHK Jestřábi Prostějov
VHK Vsetín – HC RT Torax Poruba

Všechny zápasy začínají od 17 hodin.

Pokud se nechystáte navštívit opavský zimní stadion, je pro vás připravený online přenos zde.