Finále finišuje, Azet ho může ukončit už ve čtvrtek!

14.03.2012 | David Motloch

Série se za stavu 2:1 pro Azet přesouvá na půdu soupeře, což znamená jediné – Havířov už ve čtvrtek může finálovou sérii vyhrát. Zda se to Azetu, tentokrát v roli hostujícího týmu, podaří, není vůbec jisté. Karviná má zkušené mužstvo, uvidíme tak, zda dokáže hrát pod tak velkým tlakem, jakému bude doma čelit. I samotní trenéři tipovali finále na pět zápasů, havířovští fanoušci však jistě doufají, že se rozhodne už na ledě soupeře.

Můj dům, můj hrad, toto pravidlo zatím ve finále platí stoprocentně, jelikož v dosavadních třech zápasech si výhru vždy dokázal odnést domácí tým. Bude tedy platit i tentokrát? Celý Havířov pevně doufá, že ne. Udělat poslední krok ale bývá nejtěžší. Hráčům AZ Havířov se navíc na půdě soupeře v play-off příliš nedaří. Pokud ovšem ve čtvrtek vyhrajou, bude všechno jinak a veškerá minulost bude zapomenuta.

Oba soupeři se znají více než dobře, v play-off se však v novodobé historii střetávají vůbec poprvé. Přesto je však na místě tvrzení, že se oba týmy už nemají čím překvapit. Důležitými postavami budou bezesporu brankáři, kteří všeobecně patří ve vyřazovací části k základnímu stavebnímu kameni jakéhokoliv úspěšného mužstva. Není pochyb, že na obou stranách se představí už známí aktéři Lukáš Daneček (Havířov) a David Iláš (Karviná).

Recept Havířova je pořád stejný a nutno dodat, že i účinný. Patří mezi něj především rychlý pohyb, ke kterému je třeba skvělé fyzické kondice. Karviná zvláště v minulém zápase přitvrdila a právě tvrdou hrou jsou boje ve vyřazovací části proslulé. Havířov se ale nenechal otrávit a i když bylo ze strany soupeře pár faulů až za hranicí pravidel, domácí neznervózněli a dotáhli zápas do úspěšného konce. Právě takový scénář by se mohl ve čtvrtek opakovat.

Ve finále se nadmíru daří Michalu Sztefkovi, ve třech zápasech už vstřelil pět branek a celkově má na svém kontě sedm bodů. Předstihl tak v kanadském bodování play-off Jana Danečka, který zatím posbíral 16 bodů. Ve formě je také Vít Stránský, který si v minulém zápase připsal gól a asistenci. Na ledě svým dílem rovněž přispěje i Martin Potočný (2+13). Výkonostně nahoru šel David Klimša (5+7) a Antonín Pechanec (2+9). V obraně je nadále nejproduktivnější Patrik Rimmel (0+9), hned za ním je Jiří Krisl (2+6).

Na druhé straně lze těžko hledat konkrétního hráče, jelikož Karviná se ve finále příliš neprosazovala. Za vše mluví pouhých pět vstřelených branek. Nejvíce bodů zatím posbíral Alexandr Hegegy (1+1), Marek Ivan (1+1) a Vladimír Luka (1+1). Hlavním faktorem tak bude brankář David Iláš. Pokud tento gólman podá stejně kvalitní výkon, jako ve druhém finálovém zápase, můžou karvinští pomýšlet na vítězství.

Sestavy z posledního zápasu:

HC AZ Havířov 2010: Daneček L. - Rimmel, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Zientek M., Zientek L. - Klimša, Pechanec, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, Daneček J., Pavlas, Brezani, Kraft, Kopún, Říčka.

HC Karviná: Iláš - Tomis, Rosůlek, Novák, Mikšan, Blatoň, Urbánek, Štefanka, Studený, Štubňa, Moravec, Galvas, Samiec, Ivan, Javín, Ciupa, Luka, Sznapka, Hegegy, Holuša, Lemel.

Výsledky ostatních finálových zápasů 2. ligy:

SHK Hodonín - VSK Technika Brno 4:3 sn.
HC Klášterec nad Ohří - HC Děčín 10:1