Druhý zápas na Kladně starší dorost vyhrál

Tomáš Vlček | 20.12.2011

Druhý zápas nadstavby sehráli v sobotu starší dorostenci AZetu s druhým Kladenským týmem – HC Rytíři Kladno. Oproti předchozímu, na branky velmi bohatému duelu, tentokrát dominovali obrany a brankáři nad útočníky. Jedinou branku zápasu totiž vstřelil havířovský obránce Filip Ryška a rozhodl tak o zisku veledůležitých tří bodů pro AZet.

Extraliga staršího dorostu - 30.kolo so 17.12.11:00
Rytíř Kladno - AZ Havířov
Branky a nahrávky: 59. Ryška (Školoud). Rozhodčí: Dundr - Štechmuller, Řešátko. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 31:29. Průběh utkání: 0:0, 0:1.
Rytíř Kladno: Kaňka - Bunda, Hierman, Hulcr, Kehar, Paták, Potěchin, Špaček - Christl, Čejka, Hoffmann, Kuzďas, Křepelka, Novák, Seidl, Šilhavý
AZ Havířov: Tomšů - Bahounek, Bureš, Flamík, Gawlas, Graca, Potočný J., Ryška, Staš, - Bednář, Kasperlík, Klečka, Kozaczka, Křibík, Matěj, Synek, Vyčesaný, Školoud

Před samotným zápasem se uskutečnila schůzka trenéra Martina Janečka s hráči. Po porážce s posledním týmem soutěže se otevřeně hovořilo o přístupu hráčů a jejich touze udržet pro Havířov extraligu staršího dorostu. Hráči se k těžké situaci postavili velmi pozitivně a hned v následujícím utkání ukázali, že umějí hrát srdcem.

Po celý zápas totiž příkladně bojovali a nad svým soupeřem měli mírnou převahu. Navíc skvěle zachytal i brankář Ondřej Tomšů. Jedinou branku utkání vstřelil 75 vteřin před koncem obránce Filip Ryška , když v situaci 3 na 2 vzal odpovědnost na sebe a z křídla střelou pod víko rozhodl o vítězství Havířova.