Dorostencům se v Olomouci nedařilo a domů se vrací s prázdnou

Josef Nudera | 09.12.2021

V rámci 3. kola Extraligy dorostu, nadstavbové skupiny E o play-off, zajížděl Havířov na led Olomouce. Na zápas ale bude chtít raději rychle zapomenout. AZ odehrál se soupeřem sice na střely poměrně vyrovnané utkání (30:25), ale na výsledkové tabuli se skóre zastavilo až na hrozivých 9:0 pro domácí Olomouc. Dalším zápasem havířovského dorostu bude duel v sobotu 11.12.2021 na domácím ledě proti Porubě.

Extraliga dorostu - 21.kolo čt 9.12.17:30
HC Olomouc - AZ Heimstaden Havířov
9:0
(3:0, 2:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 6. Konobejl, 8. Galvas (Drábek, Belan), 14. Konobejl, 25. Šulgan, 27. Belan, 47. Bošek (Jeřábek), 48. Neoral (Kalman, Bošek), 53. Jeřábek (Bošek), 57. Neoral. Rozhodčí: Grygera – Mikšík, Přecechtěl. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 32. Střely na branku: 30:25. Průběh utkání: 7:8, 15:10, 8:7.

HC Olomouc: Frgál – Drábek (C), Marek, Němec, Šlahora (A), Vrána, Kalman, Galvas, -Šulgan, Miškovský (A), Kučera – Najman, Jeřábek, Pastrnek -Bošek, Konobejl – Neoral, Belan
AZ Heimstaden Havířov: Maňásek (od 21. Přecechtěl) – Bortoli, Beleš, Maršálek, Valouch, Zielinski, Pilíšek, Vadovič – Karas, Kubečka, Middleton – Hansel, Jelének, Jung – Svozil, Loza, Toma

Krátce po úvodním vhazování zápasu šel Havířov za držení do čtyř. Po kombinaci Drábka s Galvasem zakončoval Tristan Konobejl přesnou střelou mezi betony havířovského brankáře. Za necelé tři minuty se Hanáci radovali znovu. Tomáš Galvas se v prostoru mezikruží napřáhl a propálil vše, co mu stálo v cestě. Na tuto ránu nestačil Přecechtěl ani zareagovat.

První šanci si připsali také hosté, když Loza vyslal nebezpečnou střelu z pravého kruhu a Frgál si připsal perfektní zákrok. Ve 14. minutě se ke střele dostal Tristan Konobejl a opět se nemýlil. Do konce prvního dějství se již nic důležitého nestalo, Kohouti tak šli do kabin s příjemným třígólovým náskokem.

Do druhé třetiny vstoupil Havířov jako úplně jiný tým. Hráče domácích zavřel v pásmu a zkoušel překonat olomouckého brankáře ze všech úhlů. Jenže jejich snahu vzápětí zmařil Viktor Šulgan, jenž po přečíslení zakončil přesně pod lapačku. Pouhých 86 vteřin trvalo Hanákům na dát další branku. Jakub Belan využil zaváhání havířovské obrany, najel si těsně před brankoviště a poslal kotouč pod beton gólmana hostů. Zmírnit nepříznivé skóre pro Havíře mohl Loza, který tečoval nahození Svozila, Frgál však tento pokus vyrazil.

Psal se čas 46:32, když Lukáš Bošek perfektně využil přihrávku Jeřábka a poslal kotouč do pravého rohu havířovské klece. Hned nato šli hosté opět do čtyř, Hanákům na využití přesilovky stačilo jen osm sekund. Vojtěch Neoral vyslal ránu od modré na zacloněného Přecechtěla, a ta se zastavila až o síť havířovské svatyně.

V 53. minutě našel Bošek volného Dominika Jeřábka na druhé straně brány. Tomu už jen stačilo usměrnit kotouč do sítě. V závěru utkání se ještě dostal do úniku Vojtěch Neoral, jenž po chladnokrevném zakončení pod vyrážečku upravil skóre na potupných 9:0. Olomouc tak výborně zvládla i třetí kolo skupiny E, čímž se dostává na první místo v tabulce.

Autor reportáže: Michal Jonáš (hc-olomouc.cz)

Jan Křivohlávek (HC Olomouc): Výhra je vysoká, ale nemyslím si, že ten výsledek napovídá hře. Myslím si, že my jsme byli ti produktivní především v prvních dvou třetinách, kdy ta hra z naší strany vůbec nebyla to, co bychom si představovali. My jsme dávali góly, což samozřejmě je důležité. Jsem rád za to, že se kluci dokázali prosadit, a to utkání jsme potom zvládli. Samozřejmě třetí třetina, ten šestý gól, to úplně celé zlomil. Ale na druhou stranu musím říct, že i když výsledek vypadá pro hosty hrozivě, tak Havířov bojoval celý zápas až do konce. Bylo to také o štěstí nebo spíš o šikovnosti, že oni gól nedali a to utkání dopadlo, jak dopadlo, ale určitě si nemyslím, že výsledek odpovídá obrazu hry.