Dorostenci získali proti polské šestnáctce bod

Klára Bártková | 06.12.2022

Po třech venkovních zápasech se havířovští dorostenci vrátili na domácí led, aby se pokusili navázat na výhru z posledního kola. Hned v první minutě se AZet dostal do vedení, jenže hosté pak dokázali otočit skóre ve svůj prospěch, domácím se však podařilo dvoubrankové manko smazat, v nájezdech se ale prosadil jen hráč Polska, takže bonusový bod v Gascontrol Aréně nezůstal.

Liga dorostu - 17.kolo út 6.12.
AZ Havířov - Polsko 16
3:4sn
(1:3, 2:0, 0:0 - 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Morillas (Bielesz), 29. Toma (Drastich, Ščerba), 33. Morillas (Bielesz, Beleš) – 2. Drabik (Zając), 5. Bieda (Lojas), 20. Laszkiewicz (Lojas, Stolarski), rozh. náj. Zając. Rozhodčí: Pavel – Onderka, Vojtášek. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4.

AZ Havířov: Žbánek – Šenkyřík, Burgert, Jurček (A), Drastich, Bortoli, Beleš, Richards – Morillas, Sedlák, Jarolím, Ščerba (A), Barnošák, Ptáček, Konesz, Bielesz, Toma (C), Makula
Polsko 16: Jaworski – Wojciechowski, Hanzel (C), Mościcki, Bak, Bieda – Myszka, Lojas, Borys, Klucznik, Drabik, Stolarski (A), Laszkiewicz (A), Ziober, Guminski, Zając, Majerczyk

Domácím se po 24 vteřinách podařilo dostat do vedení, když puk nečekaně propadl do branky po střele Romana Morillase1:0. Jenže Havířov se nemohl radovat moc dlouho, po chvíli totiž vyrovnal hostující Rafał Drabik, který dorážel kolem pravé tyče – 1:1. Následně se k několika střelám probojoval AZet, jenže žádná z nich nebyla přesná. Bylo to naopak Polsko, které znovu rozvlnilo síť havířovské branky, z pravé strany usměrnil puk do brány Wiktor Bieda1:2. Velice aktivní Makula se několikrát prosmýkl do útočné třetiny, jenže Jaworski byl na jeho střely připraven. Velice pozorný musel být i Žbánek, hosté totiž hned několikrát obklopili jeho branku, ale Bieda a Hanzel ho nepřekonali. Necelou minutu před první sirénou se prosadil Oskar Laszkiewicz 1:3.

Na začátku druhé periody se do dobré příležitosti dostali Bielesz s Jarolímem, jenže Jaworski si jejich nájezd pohlídal. Až překvapivě lehce domácí snížili na rozdíl jediné branky, když Jakub Toma tečoval střelu Drasticha – 2:3. Hosté si pak vytvořili několik dobrých příležitostí, ale žádnou z nich neproměnili, byl to naopak Havířov, který vyrovnal zásluhou Romana Morillase3:3. V úplném závěru druhé dvacetiminutovky se všemi silami snažil dorážet havířovský Toma, ale neuspěl.

V posledním dějství začaly oba celky opatrně, do první větší šance se dostali hosté, Lojas se Stolarskim jeli na branku, ale přestřelili ji. I další gólova šance přišla z hostujících hokejek, u brány doráželi Majerczyk a Myszka, ale domácí gólman byl na vše připraven. Ščerba se šikovně prosmýkl do pásma, ale v zakončení přesný nebyl. Nepřesnou rozehrávku Polska zachytil na modré čáře Richards, jehož střelu Jaworski zastavil, následně pálil Toma, ani on však hostujícího gólmana nepřekonal.

Následovalo prodloužení, ve kterém byly vidět šance na obou stranách, jenže žádný hráč nezakončil přesně, a tak se pokračovalo do samostatných nájezdů, v nich nikdo z domácích neskóroval. V páté sérii rozhodl o vítězství Polska Wiktor Zając - 3:4sn.

Marek Pavlačka (trenér AZ Havířov): V pátek jsme odehráli zodpovědný zápas v Břeclavi, který nám přinesl 3 body. Dnes jsme to chtěli zopakovat, získat body a předvést stejný výkon. Měli jsme sice dobrý vstup do utkání, když jsme se hned při prvním střídání šťastným gólem ujali vedení, ale následně nám to spíše ublížilo, než aby nás to nabudilo k podobnému výkonu jako v předešlém utkání. Kvůli nedisciplinovanosti, slabému nasazení a špatnému řešení situací v oslabení, které jsme před zápasem rozebírali a upozorňovali na ně při videorozboru, jsme po prvním dějství odcházeli do šaten s dvougólovým mankem. Ve druhé dvacetiminutovce jsme zlepšili pohyb, tlak do brány a skóre jsme dorovnali. I v poslední periodě jsme pokračovali ve zlepšeném výkonu, ale gólově už jsme se bohužel neprosadili. Hosté zahrozili nebezpečnými protiútoky, ale žádný z nich naštěstí neskončil v naší síti. Šanci rozhodnout jsme měli v závěru zápasu, pak i v prodloužení, kdy se nám naskytla přesilová hra, tuto šanci jsme však nevyužili a trest přišel v samostatných nájezdech. Když neproměníte ani jeden, nemůžete vyhrát, a proto si druhý bonusový bod připsal hostující tým z Polska. Každý bod je sice důležitý, ale my dnes o dva přišli, stejně jako o posun na třetí příčku vyrovnané tabulky.