Dorostenci vyhráli v Přerově a přerušili tak sérii porážek

Jakub Piskoř | 23.10.2021

Havířovští dorostenci si ve 12. kole připsali druhé vítězství sezóny. V Přerově předvedli dokonalý start do zápasu a první třetinu, kterou vyhráli 3:0. I díky skvělému Maňáskovi už ve zbytku zápasu branka nepadla. Havířov si tak přiváží domů 3 body, na které bude chtít navázat v příštím zápase v Gascontrol Aréně. Bude se hrát 28.10. od 17 hodin se Šumperkem.

Extraliga dorostu - 12.kolo so 23.10.12:00
HC ZUBR Přerov - AZ Heimstaden Havířov
0:3
(0:3, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Middleton (Maršálek), 5. Toma (Daniel Svozil), 16. Toma (Middleton, Daniel Svozil). Rozhodčí: Šico – Rychlý, Přecechtěl. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 123. Střely na branku: 28:39 (11:14, 9:13, 8:12). Průběh utkání: 0:3.

HC ZUBR Přerov: Vojtek – David Svozil, Polame, Harásek, Nášel, Veselý (A) – Věchet, Grézl, M. Hanák, Kolařík, Toman, Dobša, Kuchta (C), Klouda, Svoboda
AZ Heimstaden Havířov: Maňásek – Lička, Beleš, Maršálek, Valouch (A), Zielinski, Pilíšek, Vadovič (A) – Karas, Kubečka, Middleton, Hansel, Drábek, Jelének, Jung, Daniel Svozil (C), Loza, Toma

AZ chtěl oplatit Přerovu prohru z domácího zápasu z šestého kola a již od začátku se mu to dařilo výborně. Ve druhé minutě využil Adam Middleton zaváhání domácího týmu při přesilové hře a bleskově otevřel účet utkání. V páté minutě už to bylo 2:0 Daniel Svozil přihrával na volného Jakuba Tomu, který propálil brankáře Vojtka. Middleton a Svozil byli velmi aktivní a pro Jakuba Tomu vypracovali v 16. minutě i třetí gól v zápase. Mladí AZeťaci tak mohli být po první třetině velmi spokojení. Havířov byl celý zápas aktivnější, ale další branku už nepřidal. Gól ale nevstřelili ani hráči Přerova. Maňásek si tak z dnešního zápasu odnáší čisté konto za chycení všech 28 střel soupeře.

Jan Daneček (AZ Heimstaden Havířov): Měli jsme vyborný vstup do zápasu, kdy jsme vlastně potrestali chybičky soupeře a konečně byli produktivní. První třetina rozhodla o výsledku. Jsme rádi, že jsme udrželi zápas s nulou doufáme, že nám to pomůže i dalších utkání. Škoda takové naší nevyspělosti a nezkušenosti. Zbytečně jsme si ten zapas individualními netaktickými situacemi komplikovali.