Dorostenci vezou tři body z Lapače

Vít Káňa | 24.09.2020

H A V Í Ř O V - ​Dorostenci Havířova se ve středu 24. září utkali na Lapači se Vsetínem. AZet se ujal vedení v 15. minutě trefou Jakuba Belana. Na začátku druhé třetiny se prosadil Adam Kremnický a bylo to už o dva góly. I nástup do poslední dvacetiminutovky měli AZeťáci skvělý, třígólový náskok zařídil Lukáš Žák. Valaši sice snížili v 55. minutě, ale AZet měl v zápase poslední slovo. Patrik Ungr přidal čtvrtý gól a Havířov si ze Vsetína odváží zaslouženě tři body za výhru 4:1. Ve skupině Východ ELIOD Extraligy dorostu patří našim hokejistům třetí místo. Další utkání je čeká v havířovské GASCONTROL Aréně v sobotu 26. září od 10:30 proti Porubě.

Extraliga dorostu - 3.kolo čt 24.9.19:15
VHK Vsetín - AZ Heimstaden Havířov
1:4
(0:1, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 56. Dědek (Koláček) – 15. Belan (Mikula, Valouch), 25. Kremnický (Svozil, Mikula), 42. Žák (Bárta, Lysoněk), 58. Ungr (Svozil). Rozhodčí: Škrobák – Jurčík, Tvrdý. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 138. Střely na branku: 26:26 (10:8, 7:14, 9:4). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

VHK Vsetín: Čada – Maršálek, Mikula V., Zedek, Fojtík, Machů, Valda – Koláček, Rigo, Adámek, Matějíček, Dědek, Turek, Hrdý, Čajanová, Vaněk, Tomek.
AZ Heimstaden Havířov: Dybal – Mlýnek, Valouch, Kremnický, Pilíšek, Zavřel, Kubíček, Kalina – Jung, Ungr, Mikula P., Kolat, Lysoněk, Belan, Žák, Loza, Svozil, Bárta, Siekierka.

Na začátku zápasu byli mladí Valaši na Lapači lepším týmem, hosté jako by byli duchem ještě v autobuse. Nicméně šance Dedka a Turka ztroskotaly na gólmanu Adamu Dybalovi, který měl v první třetině nezvykle mnoho práce. Ve 12. minutě byl v brejku domácí Matějíček, ale v jasné šanci přestřelil soupeřovu bránu. Havířov byl v první vážnější šanci až v čase 14:47, ale poté ce se útočník Jakub Belan se dostal k odraženému puku mezi kruhy, hned svou střelou vymetl pravý horní roh vsetínské brány - 0:1. Havíři se museli bránit na konci 16. minuty, když Mlýnek dostal dvojku za podrážení. Valaši sice byli v přesilovce v tlaku, ale branka z toho nepadla. Domácí se nadále snažili, ale na začátku 20. minuty se museli sami bránit, když Tomek vyfasoval dvě minuty za držení. Zbytek trestu se mu přesunul do druhé periody, do které se šlo za stavu 0:1.

Zbytkem přesilovky hosté pohrdli a Vsetín se více tlačil na puka za vyrovnáním. Jeho úsilí bylo podpořeno dvouminutovou početní výhodou. Ve 23. minutě totiž podrážel havířovský Zavřel. Paradoxně měli největší šanci hosté, Kolat ale skulinku ve výstroji Čady nenašel. Havíři pak ale přidali a najednou jich bylo všude plno. V čase 24:58 se, po přihrávce od Svozila, dostal ke střele od modré havířovský bek Adam Kremnický a prostřelil úplně všechno, co mu stálo v cestě, protože gólman Čada měl zakrytý výhled - 0:2. Dobré utkání hrál havířovský Kolat, který byl do poloviny zápasu ve třech šancích, po nichž dvakrát na Lapači zvonila tyč. Ve 33. minutě se havířovský Belan už skoro radoval z gólu, potom co objel domácí svatyni, puk směřoval k volné levé tyči, ale skvěle se vrátil domácí obránce Machů. Valaši měli do konce třetiny dvě početní výhody, ale gól z nich nepadl. Do 3. třetiny se šlo za stavu 0:2.

Hosté měli úvod do třetího dějství skvělý. V čase 41:09 nasadil havířovský Lukáš Žák teploměr Čadovi, neboť jeho střela z první mu prošla mezi levou rukou a betonem - 0:3. Začala 50. minuta, když havířovský Žák podrážel, nicméně Valaši výhodu ani po páté nevyužili. V 55. minutě šel na trestnou lavici domácí Adámek za vysokou hůl a už to vypadalo, že domácí nebudou riskovat, ale opak byl pravdou. Hostujícího gólmana Dybala připravil o čisté konto při vlastním oslabení v čase 55:17 Matyáš Dedek. Ten si svou střelu z mezikruží rozmyslel, čímž si havířovského gólmana položil a pak bez problémů skóroval do odkryté branky - 1:3. V čase 57:32 ukázal důraz v okolí brankoviště havířovský Patrik Ungr. Toho sice nejprve před brankou o puk v dobré příležitosti připravil domácí Dedek, ale hostující útočník se nenechal jenom tak odbýt, dojel si pro puk za branku a nadvakrát překonal gólmana Čadu. Bylo to 1:4, a takto skončil i celý zápas.

Tomáš Urbánek (AZ HEIMSTADEN Havířov): My jsme měli špatný vstup do zápasu, soupeř měl šance a nás podržel gólman. Z ojedinělé šance jsme se dostali do vedení 1:0. Od druhé třetiny jsme převzali iniciativu, byli jsme o chloupek lepší. Zbytek zápasu jsme už odehráli dobře a zaslouženě vyhráli.