Dorostenci v Plechárně padli s Olomoucí

Vít Káňa | 16.09.2021

H A V Í Ř O V - Ve čtvrtém kole Extraligy dorostu se havířovští mladíci vydali do hanácké Metropole, kde na ně čekali místní Kohouti. Domácí udeřili jako první Šulgánem a Galvasen. AZ snížil vzápětí Kamilem Drábkem, ale Olomouc ještě v prvním dějství navýšila Golaisem na 3:1. Snaha havířovských o snížení bohužel nevyústila v gól. Hanáci navíc, v závěrečné periodě, přidali dva góly díky Adamu Drábkovi s Jeřábkem. Olomouc porazila AZ 5:1. K dalšímu zápasu nastoupí dorostenci Havířova v sobotu 18. září, do GASCONTROL Arény dorazí Přerov.

Extraliga dorostu - 3.kolo čt 16.9.18:00
HC Olomouc - AZ Heimstaden Havířov
5:1
(3:1 0:0 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Šulgán (Golais, Pastrnek), 12. Galvas (Miškovský), 17. Golais (Šlahora), 45. Drábek (Najman), 53. Jeřábek (Miškovský) – 12. Drábek (Jung). Rozhodčí: Grygera – Čelechovský, Zapletal. Vyloučení: 5:6. Využití: bez využití. Diváci: 48. Střely na branku: 27:19 (10:4, 7:10, 10:5). Průběh utkání: 2:0 2:1 5:1

HC Olomouc: Frgál – Drábek (C), Němec, Šlahora (A), Bohatý, Vrána, Kalman, Galvas – Šulgan, Šenk, Miškovský (A) – Najman, Dokoupil, Jeřábek – Pastrnek, Konobejl – Golais, Belan.
AZ Heimstaden Havířov: Přecechtěl – Lička, Maršálek, Valouch (A), Zielinski, Jurček, Pilíšek, Vadovič (C) – Bošek, Mlýnek, Karas – Middleton, Hanzel, Drábek – Jelének, Grygar – Jung, Loza (A).

Kohouti byli na začátku zápasu aktivnější a byli za to odměněni hned ve 4. minutě. Prosadil se Viktor Šulgan, 1:0. Domácí šli v 10. minutě do čtyř, ale AZ přesilovku nevyužil. Hanáci přidali druhý gól ve 12. minutě Tomášem Galvasem, 2:0. Ten se prosadil v chumlu hráčů před gólmanem AZetu. Havířovští snížili na konci téže minuty Kamilem Drábkem, bylo to 2:1. Poslední gólové slovo měla v první třetině Olomouc, na 3:1 navýšil Matěj Golais.

Ve druhém dějství chtěli hosté snížit, jejich snaha však byla přerušována vyloučeními. Těch bylo na obou stranách šest. Šance ale byly. Můžeme zmínit tu havířovského Boška a na druhé straně Šulgána. I když hosté Hanáky přestříleli, tak gól fanoušci na ZS v Olomouci v druhé periodě neviděli.

To se změnilo ve 3. dějství. Havířovští Middleton a Hanzel se s pukem ještě mezi tři tyče nevešli. To se ale povedlo Kohoutům ve 45. minutě, Adam Drábek skóroval do prázdné brány, po pěkné souhře celé domácí formace. Olomouc přidala, měla i více střel. Ta Dominika Jeřábka v 53. minutě si našla cestu do Přecechtělovy brány, na světelné tabuli svítilo skóre 5:1. Takto skončil i celý zápas.

Tomáš Urbánek (AZ HEIMSTADEN Havířov): Soupeř dnes vyhrál zcela zaslouženě. My jsme dnes bohužel nenavázali na hru z předchozího zápasu. Tohle utkání musíme hodit za hlavu, v sobotu nás čeká další. Musíme se rychle srovnat a příště nastoupit úplně jinak.