Dorostenci srovnali sérii play-down s Náchodem po výhře 6:1

Josef Nudera | 11.03.2023

Po včerejší prohře v prodloužení chtěli domácí dorostenci srovnat sérii. A to se nakonec podařilo. Rozhodl především povedený vstup do utkání, kdy to již v 5. minutě bylo 3:0. Hosté pak sice snížili, ale po celý zápas měl Havířov utkání ve svých rukách. Postupně se prosadili další hráči a skóre se zastavilo na konečných 6:1. Stav série je srovnaný na 1:1. Další dvě utkání série se budou hrát v Náchodu, a to 14. a 15. 3. Pokud by byla série nerozhodná 2:2, bude se hrát rozhodující utkání v Havířově v sobotu 18. 3. 2023.

Liga dorostu - 0.kolo so 11.3.14:00
AZ Havířov - HC Náchod
6:1
(3:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Makula, 4. Ščerba (Ptáček, Šenkyřík), 5. Makula (Burgert, Kósa), 32. Barnošák (Ščerba, Kósa), 42. Bielesz (Krpec), 60. Kósa – 10. Pavel (Kulhánek). Rozhodčí: Jiří Škach — Pavel Blažek, Radek Jurčík. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 40. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.

AZ Havířov: Král – Burgert, Jurček, Šenkyřík, Barnošák, Drastich, Szarowski, Krpec, Kósa, Bortoli , Ptáček, Bielesz, Makula, Jarolím, Ščerba, Bolek, Konesz, Lacina
HC Náchod: Beránek (od 5. Šimon) – Kysilka, Krögler, Podškubka, Flaška, Karal, Drábek, Štěpnička, Frolík, Špetla, Pavel, Pelda, Šedivý, Vokolek, Bohuněk, Kulhánek, Daniel

Druhé utkání série play-down mezi Havířovem a Náchodem začal velmi zajímavě. Roztrhl se totiž pytel s brankami. Ve 3. minutě dokázal Wiktor Makula vybojovat puk u modré čáry, obejít obránce a zakončit do horního růžku branky – 1:0. AZet pokračoval v tomto výkonu dále. Ve 4. minutě se dostal puk od Ptáčka na hůl Adama Ščerby, který z prostoru mezi kruhy zamířil nahoru nad ramena Beránka – 2:0. A aby to nebylo málo, o minutu později přišla i třetí branka. A znovu u ní byl Wiktor Makula, který dokázal dorazit puk do poloodkryté branky – 3:0.

Hosté z Náchoda si vzali oddechový čas a vystřídali brankáře, do branky se postavil Jan Šimon. Havířov pokračoval v odstřelování branky, ale Šimon byl jistější, než jeho kolega. Naopak v 10. minutě se poprvé prosadili hosté. Po střele Kulhánka z modré čáry byl puk tečován Filipem Pavlem a možná i jedním z Havířovských za záda Krále do prostoru k levé tyčce – 3:1.

Havířov měl ve druhé polovině první třetiny několik velkých šancí, po jedné z nich z hole Bortoliho dokázal udržet puk ve výstroji Šimon. V další z nich trefil Jarolím tyčku branky hostů. Hosté měli, co dělat, aby dokázali ubránit domácí.

Z pohledu branek byla druhá třetina klidnější. V první polovině druhé třetiny se dvakrát dostal do šance Barnošák, ale ani jednou neuspěl. V tu dobu se začalo více vylučovat a hra se trochu srovnala. Ve 31. Minutě měl obrovskou šanci hostující Frolík, ale Král dokázal puk vyrazit. Nedáš - dostaneš. Na druhé straně dostal ve 32. minutě přihrávku před branku Bruno Barnošák a tentokráte už Šimona propálil – 4:1.

I když měl Havířov dále více ze hry a rozbíjel hru hostů ve středním pásmu, měli Náchodští velkou příležitost v přesilovce v posledních sekundách druhé třetiny. Velký závar, ale skončil skvělým zákrokem Krále a obětavostí domácích hráčů.

Po druhé třetině vedl Havířov 4:1.

Hned na začátku třetí třetiny měl velkou šanci Daniel, ale ani on, ani nikdo ze spoluhráčů puk na čáře nedokázal dorazit. Naopak Havířov udeřil. Ve 42. minutě dostal puk do jízdy Dominik Bielesz, protáhl se do šance a zakončil k pravé tyčce – 5:1. Hostující Daniel byl nebezpečný i o chvíli později, ale Král si s jeho pokusem poradil.

Třetí třetina už se pak nesla v duchu rozhodnutého utkání. Na druhou stranu ale ani jeden z týmů nechtěl soupeře nijak dostat více do hry. Hostující Náchod pak zkusil ještě hru bez brankáře, ale při ní inkasoval. Marcus Kósa trefil prázdnou branku v poslední minutě utkání a navýšil na konečných 6:1 pro Havířov.

AZ Havířov vyhrál druhé utkání série play-down a srovnal na 1:1. Další dva zápasy se odehrají v týdnu v Náchodu.

Marek Pavlačka (AZ Havířov): Po včerejším, těžkém a smolně prohraném, zápase jsem měl obavy, že to kluky složí a že do dnešního zápasu nastoupí s přehnaným respektem. Naštěstí se mé obavy nenaplnily a do začátku jsme vstoupili zodpovědně, ale s elánem, aktivitou a chutí po vítězství. Po delší době se nám podařilo využít šance, které jsme v předešlých zápasech neproměňovali. Vytvořili jsme si třígólový náskok a to byl pro nás dobrý a důležitý základ pro zbývající průběh utkání. I když na tabuli svítil po závěrečné siréně konečný stav 6 : 1, tak utkání bylo pro nás velice těžké jak herně, tak hlavně z toho morálního hlediska. Jak včera bylo v kabině po zápase dusno, tak dnes zasloužili všichni hráči pochvalu za odvedenou práci, podpořenou kvalitním výkonem brankáře. Ten nás v důležitých chvílích podržel a dovedl k důležitému vítězství a vyrovnání stavu série na 1 : 1. Věřím, že to vrátí klukům ztracenou, ale zdravou sebedůvěru a dodá sílu k dalším dvěma těžkým zápasům, které odehrajeme v úterý a středu v Náchodě.