FINÁLE PLAY-OFF 2024, AZ HAVÍŘOV - CHOMUTOV. Sedmé utkání FINÁLE v pondělí 29.4. od 17:30!

Dorostenci se vrací s vysokou výhrou

Klára Bártková | 10.12.2023

Dorostenci se v neděli postavili dalšímu soupeři z Regionální ligy dorostu. Po první třetině vedli sice jen 3:0, nicméně ve zbytku utkání už svému protivníkovi nedali šanci.

Regionální liga dorostu - 19.kolo ne 10.12.13:00
HC Brumov Bylnice - AZ Havířov
0:12
(0:3, 0:3, 0:6)

Branky a nahrávky: 5. Vrůbel (Barteczek), 14. Czerný (Šebesta, Vrůbel), 14. Ptáček (Kajzar), 26. Ptáček (Kajzar, Kůrka), 32. Šebesta (Vrůbel, Czerný), 35. Kůrka (Ptáček), 45. Kůrka (Ptáček, Brecher), 46. Šebesta (Vrůbel, Brecher), 48. Ptáček (Bolek, Kajzar), 49. Barteczek (Vrůbel, Bystroň), 53. Kůrka (Ptáček, Brecher), 58. Kůrka (Ptáček). Rozhodčí: Vaněk - Schmiedl, Šimoník. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:4. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:12.

HC Brumov Bylnice: Bublák (45. Kolínek) - Kropáč, Kroupa, Vaškůj (A) - Kristín, Kaiser, Ročák (C), Gajdošík, Lysák (A), Heča, Hlavička, Ovesný, Matějík
AZ Havířov: Ovčaři - Vudarčík, Burgert (C), Bystroň, Barteczek, Dudek, Brecher - Kůrka, Bolek, Michalík, Vrůbel, Šebesta, Kajzar, Kanich, Czerný, Šlampiak (A), Ptáček

Svěřenci Marka Pavlačky se v dalším kole představili v Brumově-Bylnici, kde bylo úvodní buly naplánováno na 13:00.

Už v páté minutě šli hosté do vedení, když se po přihrávce Barteczka prosadil Matouš Vrůbel - 0:1. V první dvacetiminutovce padli ještě další dvě branky, nejdříve v přesilovce pálil Kristián Czerný - 0:2. O malou chvíli se pak mezi střelce zapsal Matěj Ptáček - 0:3.

Rozdíl po první třetině ještě nebyl tak velký, nicméně dále už byl zápas jen v režii AZetu. Svou druhou branku přidal v čase 25:29 Matěj Ptáček - 0:4. Po něm překonal gólmana domácích Michal Šebesta - 0:5. A závěrečnou branku prostřední periody dal Jakub Kůrka - 0:6.

V závěrečné části skóroval Havířov hned šestkrát. V čase 44:14 zapsal přesnou trefu Jakub Kůrka - 0:7. Pak domácí vystřídali gólmana, nicméně ani to jim nepomohlo. Ten totiž inkasoval velice brzy, mohla za to střela z hole Michala Šebesty - 0:8.

Hattrick následně završil Matěj Ptáček - 0:9. Havířovští stále neměli dost a mezi střelce se zapsal i Dominik Barteczek - 0:10. O poslední dvě branky se postaral Jakub Kůrka - 0:12, který si tak v zápase připsal čtyři góly.