Dorostenci podlehli Slavii 1:3

Tomáš Vlček | 09.01.2020

Čtvrteční podvečer patřil v Gascontrol Aréně extralize dorostu. AZeťáci přivítali Slávisty od kterých je v tabulce dělily jen tři body. V zápase šli sice do vedení, ale hosté ještě ve druhé třetině skóre otočili a i díky dvěma přesilovkovým gólům berou tři body za výhru 3:1. Další zápas čeká na naše dorostence v sobotu v Chomutově.

ELIOD Extraliga dorostu - 27.kolo čt 9.1.18:00
AZ Residomo Havířov - HC Slavia Praha
1:3
(0:0, 1:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Becher (Urbančík, Pavlačka) – 24. Skoupý (Hofmann, Malínek), 28. Hofmann (Skoupý, Palát), 37. Skoupý (Dráb, Stejskal). Rozhodčí: Hykel – Kořistka, Klimek. Vyloučení: 3:6, navíc Kubík (HAV) 5+20 za faul kolenem. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Střely na branku: 40:27 (12:11, 11:10, 17:6). Průběh utkání: 1:0, 1:3.

AZ Residomo Havířov: Nowak – Wlodara, Zielinski, Kremnický, Křivohlávek, Puzoň, Zmarzlák, Kubíček R. – Siekierka, Žák, Pavlačka, Kubík, Moškoř, Kolat, Becher, Urbančík, Bárta, Kusak M., Bárta, Belan
HC Slavia Praha: Volevecký – Hrdlička, Stejskal, Weitz, Dráb, Palát, Kluch – Malínek, Tomas, Jokl, Hamršmíd, Kvasnička, Brummel, Skoupý, Hofmann, Vymětal

První třetina přinesla sice oboustranně rychlý hokej, ale bez branek a jen s několika šancemi na obou stranách. Nejdříve byla v ohrožení hostující branka, když Kluchův odpal puku musel řešit slávistický brankář Volevecký rychlým sklapnutím betonů. Pak jel na druhé straně Malínek sám na Nowaka, ale utekl mu puk. V solidní šanci se ocitli i Kubík s Kuskem, ale Volevecký byl na místě. A protože Kvasničku, který ujel domácí obraně, vychytal Nowak, šlo se do kabin za stavu 0:0.

Ze druhé třetina neuplynuly ani tři minuty a první branka byla na světě. Ondřej Becher dostal od levého mantinelu nabito mezi kruhy a střelou z první vymetl levou šibenici – 1:0. Za necelou minutu bylo vyrovnáno. Po chybě domácích v rozehrávce se dostal k puku před havířovskou brankou Mikuláš Skoupý a rychlou střelou mezi betony srovnal na 1:1. Ve 28. minutě hráli slávisté přesilovku a ta jim pomohla dostat se do vedení. Domácí nedokázali opakovaně vyhodit puk z pásma, hosté tak pokračovali v tlaku a Jakub Hofmann už jen na hraně brankoviště dokončil spolupráci spoluhráčů -1:2

Ve 35. minutě jeli hosté 2 na 1, Brummel ale po Malínkově příhře mířil nad branku. Pak dostal havířovský Kubík trest 5+20 za faul kolenem a v následné dlouhé přesilovce pražané svůj náskok navýšili. Mikuláš Skoupý na hraně brankoviště dorazil Nowakem vyraženou střelu Drába od modré a bylo to 1:3.

Třetí třetina přinesla především neúspěšnou snahu havířovských o snížení své ztráty. Nepomohly jim v tom ani čtyři přesilovky, a tak Slávisté celkem s přehledem své vedení uhájili a odvezli si ze Slezska tři body.

Tomáš Urbánek (AZ Residomo Havířov): Dneska, tím že máme velkou marodku, a to nejenom v dorostu, ale i v juniorce, jsme museli do zápasu nasadit mladé hráče. Dnes za nás nastoupili dva hráči ročníku 2005 a taky jeden osmák a musím je pochválit. Oba dva mladí beci se toho zhostili velice dobře. Co se týče naší hry, tak jsme si dnešní zápas prohráli sami v oslabení. Byl tam zbytečný faul v útočném pásmu a pak jeden v našem oslabení, tam jsme prostě neunesli svoje ego a upřednostnili jsme ho před týmovou prací. Co se týče hry v pěti na obou stranách, tak tam jsme dnes byli Pražanům vyrovnaným soupeřem. Dnes rozhodla střelecká efektivita a práce v předbrankovém prostoru.

Jiří Slížek (HC Slavia Praha): Přijeli jsme v dost kombinované sestavě, ale tím nechci nic omlouvat. Kluci zápas odmakali, všechna čest v tomto ohledu. Havířov hrál slušně. Vím, že čtyřikrát v řadě prohrál, ale chtěl hrát hokej, jeho hráči byli živí a my jsme měli několikrát i štěstí. Ale zachytal nám dobře gólman. Zápas spolurozhodly i přesilovky, ve kterých jsme chtěli vytvářet tlak na braku a dali jsme v nich dvě branky. Já jsem s výkonem i výsledkem spokojený.