Dorost udolal Ústí nad Labem v prodloužení

Josef Nudera | 28.09.2022

Havířovský dorost vyrazil ve státní svátek na cestu do Čech, kde se střetl s Ústí nad Labem. AZet začal utkání lépe a po brankách Bartošáka a Tomy vedl 2:0. Ústí nad Labe dokázalo ještě do třetiny srovnat a na začátku třetí třetiny utkání otočit na 3:2. Dorostenci s AZ na hrudi se nevzdali, zabojovali a po brance Laciny dospěl zápas do prodloužení. V něm vystřelil bod navíc Havířovu Adam Burgert. Další zápas čeká na dorost doma v neděli 2. 10. 2022, kdy se střetne s Třemošnou.

Liga dorostu - 5.kolo st 28.9.
HC Slovan Ústí nad Labem - AZ Havířov
3:4p
(2:2, 0:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Pengl, 17. Netík (Dostál, Pengl), 46. Havlík (Hudec, Pengl) – 14. Barnošák (Burgert), 14. Toma (Konesz), 53. Lacina (Sedlák, Zvejška), 64. Burgert (Bielesz, Toma). Rozhodčí: Jan Bernat — Václav Juránek, Jakub Serbus. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 51. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:4.

HC Slovan Ústí nad Labem: M. Korous — M. Havlík, F. Houdek, F. Šilhavý, M. Hudec, F. Pengl, J. Konopásek, D. Vaněk — L. Hrubec, M. Pengl, R. Šustík, J. Kurnat, T. Netík, M. Porožňák, E. Ivanenko, M. Kváš, L. Dostál
AZ Havířov: O. Kozel — D. Beleš, V. Jurček, D. Drastich, A. Burgert, A. Krpec, J. Zvejška, M. Řehulka — D. Bielesz, W. Makula, J. Jarolím, B. Barnošák, A. Ščerba, V. Foltýn, F. Konesz, T. Sedlák, D. Lacina, J. Toma

Dorostenci chtěli v Ústní nad Labe zastavit sérii dvou proher v řadě a dovézt domů body. Do utkání vstoupili velmi dobře, když se nejprve dokázal ve 14. minutě prosadit Bruno Bartošák – 0:1. Na jeho branku dokázal velmi rychle navázat o 41 vteřin později Jakub Toma – 0:2.

Domácí dokázali na nepříznivý vývoj utkání zareagovat. V 17. minutě mohl zvedat ruce nad hlavu Matěj Pengl – 1:2. Do konce první třetiny se podařilo domácím i srovnat. O 44 vteřin později se prosadil Tomáš Netík.

Ve druhé třetině diváci branky v Ústí neviděli. Do třetí třetiny tak vstupovali oba týmy smírně 2:2.

Ve 46. minutě nejprve dokonal obrat Ústí nad Labem Martin Havlík – 3:2. To ale nebylo vše. Havířov se dokázal kousnout a zabojovat. V 53. minutě rozjásal střídačku AZetu Daniel Lacina – 3:3.

A vzhledem k tomu, že to bylo ve třetí třetině vše, muselo o vítězi rozhodnout prodloužení. V 64. minutě se prosadil havířovský Adam Burgert, který vystřelil Havířovu bonusový bod navíc. AZet vyhrál 4:3 po prodloužení a už nyní může vyhlížet nedělní domácí souboj s Třemošnou.