Dokáže Havířov prohloubit venkovní mizérii Opavy?

16.10.2012 | David Motloch

Havířov se po neúspěšném zápase v Karviné vrací na domácí půdu. Soupeřem Azetu bude tentokrát Slezan Opava. Favorit na vítězství je poměrně jasný, Havířov před domácím publikem ještě neprohrál, naopak svěřenci hlavního trenéra Karla Suchánka nezískali na hřištích soupeřů ani bod. Jenže právě Slezan nepatří mezi oblíbené soupeře Azetu, už několikrát totiž proti tomuto soupeři zaváhal. Naposledy se tak stalo v přípravě. Napraví si Havířovští reputaci? Sledujte zápas v havířovské K&K Pneu aréně ve středu 17.10. od 18 hodin!

Opava nevstoupila do nového ročníku 2. ligy příliš příznivě. První tři ligové starty totiž znamenaly pro hráče Slezanu porážku. Nejprve si v premiéře s chutí zastřílel Prostějov (8:6), poté se Opavě nepodařilo před domácím publikem zvítězit nad Frýdkem-Místkem (3:4sn). Všechny tři body pak zůstaly i u soupeře v Karviné (3:7). V posledních zápasech však Slezan dokázal zabrat a s aktuálním ziskem devíti bodů mu patří osmá pozice v tabulce, což na kontakt se středem tabulky bohatě stačí. Zajímavostí ovšem je, že Opavští jsou bezradní na půdách soupeřů. Venku se dosud Slezané představili třikrát a nezískali ani bod. Doufejme, že se tato bilance nezmění ani ve středečním utkání s Havířovem.

Poslední zápas dopadl pro svěřence hlavního lodivoda Slezanu Karla Suchánka skvěle. V rámci slezského derby dokázali Opavští na domácí půdě zvítězit proti celku z Poruby. Zápas to byl velice dramatický, domácí navíc dlouho museli dotahovat jednobrankové manko. Zásluhou Davida Galvase a Josefa Tichého nakonec vývoj utkání otočili. Porubští ale dokázali hned vyrovnat prostřednictvím Holuši, a tak výhru pro domácí Slezan vystřílel až v prodloužení Petr Wolf. Právě Poruba je v tabulce po posledním zápase o bod za Opavou na devátém místě.

Jak už jsme zmínili, Opava dosud získala devět bodů a tomuto bodovému přínosu může z velké části děkovat hráčům z popředí kanadského bodování klubu. Řeč je především o útočnících Bohumilu Hermanovi, Tomáši Polokovi, Zdeňku Pavelkovi a Michalu Mlýnkovi. V obraně má Slezan stabilní počet sedmi obránců, z nich zatím bodově nejaktivnějšími jsou Jaromír Bednárek, Josef Tichý, Michal Kukol, Radek Tůma a David Galvas. V brance se družina trenéra Karla Suchánka může opřít o jedničku Davida Šafránka. Tento maskovaný muž nastoupil do všech sedmi utkání, a i když si nedrží příliš lichotivou bilanci obdržených branek za zápas, je oporou v brankovišti.

Poslední zápas sehrál Havířov s Opavou v přípravě na letošní sezónu. V rámci turnaje RT TORAX se z vítězství radoval soupeř v poměru 3:2. Samozřejmě se jednalo pouze o přípravu, a tak je výsledek do značné míry zkreslený, nicméně si Opavští na Havířov věří. "Je to hratelný soupeř, musíme se pokusit urvat alespoň bod. Nebudeme jen bránit, ale samozřejmě bude třeba vycházet ze zabezpečené obrany. I když má Havířov velkou podporu diváků, hrát se s ním dá. Vždyť jsme jej v přáteláku porazili, tak proč ne i v soutěži,“ prohlásil sebevědomě Petr Wolf, autor vítězné branky v prodloužení z posledního utkání.

Havířov po výborném startu do soutěže malinko ubral, z posledních tří zápasů má dvě porážky. Je tak ideální čas se opět odrazit k lepším výsledkům, středeční utkání by k tomu mělo dopomoct. V souvislosti s havířovským kádrem se v posledních dnech nejčastěji skloňuje jméno nově příchozího Jana Kolaříka, jenž se okamžitě chytl, dostal se do čela kanadského bodování Azetu a skvěle se mu podařilo nahradit momentálně zraněného Roberta Říčku. Ve formě je také Jan Daneček nebo Robert Najdek.

Do branky by se měl postavit Lukáš Daneček, ovšem nedivte se, pokud se v brankovišti bude prohánět mladý Petr Matoušek, jenž už v lize dostal prostor ve dvou zápasech. Sestava na středeční zápas je pak poměrně okleštěná. Trenér Tomáš Potěšil totiž nemůže využít služeb Roberta Říčky (utržený vaz v koleně), Martina Balčíka (zraněné koleno) a dlouhodobě zraněného Luďka Lhotského (záda). Otazník visí nad startem Martina Potočného, jenž má rovněž problémy se zády. Naopak i přes určité zdravotní potíže se v posledním zápase v Karviné ukázal Jan Maruna, a tak se zdá, že nevynechá ani domácí středeční zápas.

Zápas startuje ve středu 17.10. od 18 hodin, přijďte podpořit Azet v co největším počtu!

K dispozici bude i klasický on-line přenos zde.

Sestavy obou týmů z posledního zápasu:

HC AZ Havířov 2010:Daneček L. - Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek, Hartmann, Graca - Daneček J., Najdek, Maruna, Pechanec, Klimša, Kolařík, Stránský, Sztefek, Haas, Pavlas, Kopún, Matějek

HC Slezan Opava: Šafránek – Vrabel, Galvas, Tichý, Tuma, Kukol, Mosler, Bednárek – Mlýnek, Džemla, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Koschatzký, P. Wolf, Černý, Chalupa