VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Dnes Havířov hraje na turnaji s Vítkovicemi

17.08.2012 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V – Po první těsné prohře s Opavou čeká dnes hokejisty Azetu druhý soupeř Porubského turnaje – HC Vítkovice. Pokud chtějí Havířovští pomýšlet na vítězství v turnaji, musejí vyhrát. To nebude vůbec lehký úkol, přestože Vítkovice nasadily na turnaj juniory. Ti si však ve svém prvním utkání poradili celkem hladce s Opavou, kterou porazili 4:0 a ukázali, že mohou být černým koněm celého turnaje.

Podle předběžných zpráv proti Havířovu za Vítkovice nastoupí junioři doplněni některými mladými hráči Vítkovického A-týmu. Naši hráči tak budou čelit hvězdám budoucnosti, už nyní pravidelně nastupuje za muže talentovaný Australan Nathan Walker, který má namířeno hodně vysoko a zřejmě bude hodně vidět i v dnešním zápase. Nicméně trenéři tohoto celku záměrně mlží, takže se teprve večer uvidí koho Jakub Petr a Jaroslav Miksa postaví do zápasu.

S určitostí lze říct, že to bude úplně jiné utkání, než to s Opavou. Bude se hodně bruslit, dohrávat souboje a Vítkovičtí nedají Azetu nic zadarmo. Jiná bude i Havířovská sestava, v brance nastoupí Petr Matoušek a trenéři zamíchají se složením útoků. Tentokrát budou na střídačce oba trenéři, jak hlavní Tomáš Potěšil, tak jeho asistent Stanislav Sztefek. Opět budou z pracovních důvodů chybět někteří hráči, což bude příležitost pro jiné, aby se ukázali v co nejlepším světle.

K minulému i dnešnímu utkání se vyjádřili trenér Stanislav Sztefek, útočník Robert Říčka a brankář Lukáš Daneček.

Stanislav Sztefek, asistent trenéra:

Zápas s Opavou jsme s hlavním trenérem probírali, určili jsme se stavu proti Vítkovicím, která bude změněná. Bohužel někteří hráči nemohou nastoupit kvůli pracovním povinnostem. Chceme od hráčů, aby v zápase předváděli to, co s nimi cvičíme na trénincích. Podle mých informací by měly Vítkovice postavit dvě pětky hráčů z áčka a dvě z juniorky, takže to bude úplně jiné než s Opavou. Na to jsme hráče upozorňovali, uvidíme, jak se k tomu postaví.

Robert Říčka:

My jsme si proti Opavě vytvořili spoustu šancí, ale bohužel jsme nebyli důrazní a přesní v zakončení, proto jsme nedali góly a nakonec prohráli. Budeme pracovat na zlepšení zakončení v trénincích, protože od naší lajny se budou góly čekat. Dnes nás čeká úplně jiný hokej, bude se hodně bruslit, oni budou po ledě lítat. Asi to bude hokej nahoru dolů, což by se mohlo líbit i divákům. Doufám, že vyhrajem.

Lukáš Daneček:

Opavu hodně podržel brankář, chytal fakt dobře. My jsme měli velkou převahu, připomnělo mi to některé zápasy z loňské sezóny, kdy jsme do nich bušili jak hluchý do vrat, ale nepadlo to tam. Ale ještě je brzo na to, hodnotit koncovku, je to příprava a já věřím, že se zlepšíme. Já jsem taky dostal blbé góly, jeden z těch tří jsem měl určitě chytnout, ale vypadlo mi to. Opava hraje nepříjemný hokej, což víme z minulých sezón. Mají šikovné hráče do koncovky a toho využívají při brejcích. Vítkovice budou hrát úplně jinak, budou lítat, ale my musíme vyhrát, abychom hráli v sobotu finále.

Sestava obou celků v minulém utkání:

AZ Havířov: Daneček L. – Hartmann, Prokop, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek M., Balčík, Vydra – Maruna, Najdek, Kopún - Klimša, Haas, Říčka - Matějíček, Potočný, Stránský - Lhotský, Pechanec, Daneček J.

HC Vítkovice: Kubáň – Hawlík, Jonáš, Kovář, Pavelka, Deutsch, Černín, Cabák – Tomi, Hudeček, Blahuta – Walker, Němec, Richter – Pasker, Bumbál, Blažko – Král, Kysučan. .

Utkání začíná v 19:00, fanoušci pořádají výjezd – info zde. Pokud se na hokej nedostanete, sledovat jej můžete zde.