VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Dlouho očekávané derby je zde. Ve středu vyzve AZet Orlovou. Vstupenky již v předprodeji.

30.12.2010 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Středu 5. 1. 2011 má mnoho hokejových fanoušků z regionu v kalendáři již nějakou dobu zaškrtnutu červeně. Je to den, kdy se spolu utkají HC AZ Havířov s HC PLUS OIL Orlová, tedy týmy, které vzhledem ke geografické blízkosti zdobí velká rivalita. Ta je navíc podpořená ještě i velkou personální provázaností mezi oběma kluby a také jejich letošními skvělými výkony, které je vynesly na špici soutěže.

Orlovští totiž v prozatím odehraných 28 kolech získali 54 bodů a v tabulce jim patří výborná 3. příčka hned za AZetem, který nasbíral o 3 body více. Velkou pozornost přitahuje zápas i díky očekávání velmi vysoké (téměř jistě rekordní) divácké návštěvy. Odhady se pohybují mezi 3000 - 5000 návštěvníky a tím je zaručena i bouřlivá kulisa, kterou si tento zápas jistě zaslouží.

Představme si ale nyní oba soupeře a začněme u hostů. Orlovský tým patřil díky kvalitnímu konsolidovanému kádru a také díky silnému finančnímu partnerovi, firmě Plus Oil, už před začátkem soutěže k nejžhavějším kandidátům nejen postupu do play-off, ale i boje o postup do 1. ligy. Možná jsou proto někteří fanoušci ze současného postavení v tabulce trochu zklamáni, ale vedení klubu je celkem v klidu, neboť ví, že rozhodující část sezóny, tedy play off, teprve přijde a teprve tam se bude rozhodovat o osudu celé sezóny.

Že ale „Olejáři“ neponechávají nic náhodě, svědčí průběžné posilování už tak silného kádru. Během podzimu tak přišli Lukáš Vnenk z Valašského Meziříčí, z Olomouce (na hostování) David Mikšan, z Polska Vladimír Luka a David Galvas a především jako volný hráč David Moravec. Tyto příchody asi nejlépe svědčí nejen o ambicích, ale i finančních možnostech Olejářů. Všichni tito hráči se postupně zapracovali do týmu, zvýšili konkurenci a tak nepřekvapí odchod několika jiných hráčů na hostování (Petr Rozum a Daniel Kraft do Frýdku -Místku). Překvapivý byl snad jen předvánoční odchod nejproduktivnějšího obránce Patrika Flašara na hostování do polské Osvietimi.

Takto posílený tým snad ani jiné ambice, než usilovat o postup o 1. ligy, mít nemůže a svěřenci trenéra Aleše Flašara to jistě také velmi dodře vědí. Poslední výsledky naznačují, že se slabšími mužstvy problémy Orlovští nemívají (Uničov 9:2, Frýdek-Místek 7:2), ale v soubojích se silnějšími už tak úspěšní nejsou ( Prostějov 2:5, ale zejména Technika Brno 3:4!). Uvidíme tedy jak se vyrovnají se silou AZetu.

Naproti tomu AZ si před sezónou postavil svůj cíl mnohem níž. Podle vedení to měla být „zajišťovací“ sezóna po znovuvybudování klubu. Ale zatímní, až neskutečný, průběh sezóny a suverénně zajištěný postup do první šestky a tedy i do play off, fanoušky namlsal a tak se v Havířově rozpoutala velká hokejová euforie. Projevuje se jednak vysokými diváckými návštěvami, ale především skvělou kulisou, která na zápasech panuje. Připočítáme-li k tomu pravidelnou (a někdy i velmi hojnou) účast fanoušků na venkovních zápasech, nepřekvapí, že sami hráči, trenéři i vedení klubu mluví o fanoušcích jako o svém šestém hráči.

Nejinak tomu bude jistě i v zápase s Orlovou. Hráči jistě nebudou chtít své fandy zklamat i když proti velmi silnému soupeři to nebudou mít vůbec lehké. Navíc se tým pro toto důležité utkání musí obejít bez svého nejproduktivnějšího obránce Petra Prokopa, který dostal disciplinární trest za vyloučení v Přerově do konce utkání. Zbytek týmu však určitě bude bojovat i za něj a tak uvidíme k jakému výkonu se i díky své pověstné bojovnosti hráči vzedmou.

První vzájemný zápas, před skvělou návštěvou, velmi vyhecovaný a s mnoha vyloučeními, skončil v Orlové vítězstvím AZetu 5:1. Zda se našim borcům podaří Orlovou porazit i podruhé se přesvědčíme již ve středu od 18 hodin.

Vzhledem k častým dotazům a očekávané vysoké návštěvě upozorňujeme všechny diváky, že předprodej vstupenek začal už v pondělí 3.1.2011 a pokračovat bude i v úterý 4.1.2011. Vstupenky můžete od 10 do 14 hodin zakoupit na sekretariátu u pana Jurčíka a od 14 do 17 hodin pak ve Fanshopu na zimním stadiónu. Ve středu 5.1.2011 pak budou vstupenky k dispozici klasicky před utkáním. Vstupenky budou zbrusu nové, jejich náhled můžete vidět na našem webu.

Sestavy mužstev v posledním odehraném utkání:

HC AZ Havířov: Daneček (Vrba) - Prokop, Zientek, Krisl, Machálek, Balčík, Jurčík - Klimša, Najdek, Maruna - Stránský, Sztefek, Potočný – Pavlas, Říčka, Toman,

HC PLUS OIL Orlová: Žídek - Štefanka, Javín, Vnenk, Hegegy, Galvas, Tomis, Urbánek, Sznapka - Mikšan, Luka, Moravec, Blatoň, Studený, Škatula, Holuša, Galgonek, Grygar, Valchař, Ivan, Samiec

Přehled ostatních zápasů 29. kola:

HC Uherské Hradiště – HC Hodonín, Salith Šumperk – HC ZUBR Přerov, HC Frýdek-Místek – TJ Nový Jičín, VSK Technika Brno - VHK Vsetín, HC Uničov- HC Slezan Opava, LHK Prostějov – HC Břeclav.