Další souboj s kvalitním celkem, v sobotu přijede Slezan Opava

09.12.2011 | Josef Nudera

Byli jste na zápase v Karviné? Pokud ne, nevadí. Nyní je možnost jít podpořit AZ Havířov opět na domácí stadion. V sobotu 10.12. 2011 od 17:00 bude k dispozici kvalitní duel proti celku Slezanu Opava. Atraktivní duel s řadou akcí, které připravil havířovský klub. Vyhlášení vítěze o nejkrásnější obrázek a charitativní házení plyšáků na led. K tomu bude vše umocněno bojovným výkonem Havířova, který se bude chtít dostat zpátky na první místo tabulky, jak nám prozradil David Klimša.

V rámci dalšího kola 2. ligy ledního hokeje se v Havířově představí celek opavského Slezanu. Svěřenci Michala Piskoře v tabulce figurují v první pětce, pouze o skóre za Přerovem. V poslední době střídají opavští výhry s prohrami. To havířovský Azet si prošel obdobím, kdy se mu nedařilo a zaznamenal pouze vítězství v Porubě. Na domácím ledě porazili Prostějov, ale v derby proti Plus Oil Karviné podlehli 1:3. Havířov měl v zápase velké kvantum šancí, ale všechny likvidoval pozorný a skvěle chytající brankář Iliáš, jako jediný ho dokázal prostřelit David Klimša. Havířov v tabulce opustil první místo, které nyní patří právě Karviné.

A právě jediný úspěšný střelec z Karviné, útočník David Klimša Vás srdečně zve na duel s Opavou. „Fanouškům chci určitě vzkázat ať přijdou na zápas v hojném počtu. Budeme Vás potřebovat právě proti takto silným soupeřům. Do zápasu půjdeme určitě na 120%, protože se chceme vrátit na čelo tabulky.“

Nyní nachází čas na to, podívat se na minulé zápasy Opavy konkrétněji. Slezan prohrál ve Valašském Meziříčí vysoko 1:6, v dalším kole to nebyla ale vůbec lepší hra. Na domácím ledě, mimojiné stejně jako domácí Azet, podlehli celku Uherského Hradiště 3:5. Poté přišla pouze těsná výhra nad Porubou (2:1), kterou Opava udolala po velkém boji a rozhodující branku vsítil Měch až v 58. minutě. Naposledy, kdy se před tímto duelem zde v Havířově ukázal opavský Slezan na veřejnosti, byl zápas s Novým Jičínem. Slezan zvítězil až po prodloužení, ale při tom v 50. minutě vedl zásluhou Grofka. Nový Jičín se ale se zápasem nerozloučil a dokázal sekundu před koncem vyrovnat! Opava nakonec vytěžila 2 body, když je vystřelil Wolf.

Celek Slezanu disponuje kvalitním kádrem, který bude určitě nebezpečný. V brance opavských nastupuje pravidelně Dušan Šafránek, kterého můžete znát právě i z Havířova. Před touto sezonou se do kádru Opavy odstěhoval i jeden z hráčů Azetu, byl to obránce Aleš Jurčík, který v tamním klubu hostuje.

Tým Opavy se může, jak už jsme zmínili, opřít o kvalitní brankářskou jedničku. Dušan Šafránek odchytal všechny duely, až na čtyři případy, a na svém kontě má dokonce i jednu asistenci. V útočných řadách se může trenér Piskoř opírat o Tomáše Grofka (11+11), popřípadě o dalšího kvalitního hráče Tomáše Měcha (7+14), který rozhodnul zápas proti Porubě. Za zmínku určitě stojí také Lukáš Černý a Ivo Kocián, oba mají na svém kontě 17 kanadských bodů.

V obranných řadách se Opava spoléhá na Josefa Tichého (6+10) a Michala Kukola (2+10). Pro zajímavost Aleš Jurčík má na svém kontě 2 kanadské body za dvě asistence.

Minulý vzájemný zápas přinesl zajímavou podívanou, kdy se nejprve Havířov dostal do vedení, ale domácí Opava na branku Roberta Říčky dokázala reagovat. Havířov se po dalších brankách Pechance, Klimši a Stránského dostal už do tříbrankového vedení. Jenomže opavský Slezan zápas nezabalil a brankami Vítka a Grofka snížil na rozdíl jedné branky. V zápase ale předvedl fantastický výkon brankář Lukáš Daneček a Havířov tak mohl slavit 12 výhru v řadě a další body z kluziště nebezpečného protivníka.

Havířovský hlavní trenér Jan Daneček je stále nemocen, takže hokejity Azetu povede do zápasu, stejně jako v Karviné, Stanislav Sztefek.

V dnešním utkání se po první vstřelené brance Azetu začnou na led házet plyšáci, které můžete zakoupit před zimním stadionem za symbolickou cenu 20 Kč. Výtěžek a vhození plyšáci poputují na konto azylového domu v Havířově. Přejeme příjemnou hokejovou podívanou.

Sestavy obou celků v minulém kole:

AZ Havířov: Vrba - Rimmel, Krisl, Balčík, Vydra, Zientek M., Zientek L., Machálek, Prokop - Klimša, Maruna, Pavlas, Potočný, Stránský, Kopún, Říčka, Sztefek, Kraft, Lhotský, Pechanec, Brezani.

HC Slezan Opava: Šafránek – Tichý, Jurčík, Kysela, Kukol, Tůma, Bednárek, Mosler – Černý, Měch, Grofek - Kocián, Polok, Herman - Wolf, Chalupa, Vítek – Koschatzký.

Další zápasy 27. Kola:

HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Frýdek-Místek
HC Uherské Hradiště - HC ZUBR Přerov
HC RT TORAX Poruba - VHK Vsetín
LHK Jestřábi Prostějov - HC Plus Oil Karviná

Pokud nemůžete být na zimním stadionu osobně přítomni, můžete sledovat tradiční online přenos: AZ Havířov - Slezan Opava