VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Další překážkou v honbě za body bude Třebíč

16.09.2016 | Petr Miklas

V sobotu 17.9. pokračuje WSM liga kompletním 5. kolem, AZetu los přisoudil cestu do Třebíče, kde se od 17:30 utká s tamním SK Horácká Slavia. Bude se jednat o přímý souboj o šestou příčku, i když tabulka WSM ligy je po čtyřech kolech velmi vyrovnaná a pořadí se může skokově měnit. O to víc je důležitý každý bod, proto věřme, že hokejisté Havířova z Třebíče nějaký ten bod přivezou.

Bílé hvězdy v Benátkách prohrály 4:1

Třebíč hrála svůj poslední zápas na ledě Benátek nad Jizerou a po předchozí výhře nad favorizovaným Motorem ji čekala studená sprcha, když z Benátek přijela bez bodu, přestože herně byla domácím minimálně vyrovnaným soupeřem. O prohře Horácké Slavie rozhodl výborný výkon brankáře Benátek Romana Willa a také trochu smůla, protože jí rozhodčí nejprve uznal a poté odvolal gól na 2:1, přičemž vzápětí naopak inkasovala.

Hlavní trenér týmu Martin Sobotka utkání viděl takto: Nemyslím si, že by to z naší strany bylo nepovedené utkání. Předvedli jsme tu slušný výkon. Myslím si, že bychom si i nějaký bodík zasloužili. Takhle to ale v hokeji chodí, můžete odehrát dobrý zápas, přesto prohrajete. Dle mého názoru byla zlomovým momentem tohoto utkání naše branka na 2:1, kterou rozhodčí nejprve uznal, poté ji odvolal. Místo vedení jsme při naší přesilovce inkasovali branku na 1:2. Ve třetí třetině jsme neměli štěstí v koncovce. Soupeř nás potrestal brankou v přesilové hře, tu další dal do prázdné brány. Musím kluky pochválit. Odehráli dobrý, bojovný zápas. Soupeř nebyl lepší, avšak šťastnější.“

Třebíč i nadále sází na poctivou obranu

U tohoto týmu je zvykem, že nehraje nijak zvlášť ofenzivní hokej, spíše se soustředí na obranu a vyráží do smrtících protiútoků. Stejně jako loni se mohou opřít o bodové příděly trojice Roman Erat, Radim Zohorna a David Dolníček. V brance se pravidelně střídají Karel Vejmelka a Dominik Svoboda. Z obránců je třeba dávat pozor hlavně na Jana Zdráhala, který už dal dva góly, a Tomáše Bartejse, jenž se trefil jednou.

AZet prohrál se soustředěnou Jihlavou 1:4

Také Havířov svůj středeční zápas prohrál, dokonce stejným poměrem jako Třebíč. Ale bylo to po úplně jiném průběhu. Zatímco Třebíč by si za svůj výkon proti Benátkám nějaký bod zasloužila, AZet odešel bez bodu plně po právu. Proti Jihlavě toho naši borci moc nevymysleli a mohli být rádi, že neodešli s větším gólovým přídělem. Za to mohou děkovat hlavně brankáři Marku Lacovi, ale viděli jsme i několik obětavých zákroků hráčů v poli, kteří tak zhatili šance Jihlavy.

Trenér Štefan Mikeš si po zápase nebral servítky: „Nerad bych příčiny porážky hodnotil takto krátce po jeho konci v emocích, budeme si je chtít rozebrat v klidu. Ale jednoznačně to byl z naší strany špatný výkon. Chybělo tomu úplně vše. Naopak soupeř byl lepší v osobních soubojích, byl rychlejší, důraznější, vytvářel si šance a výsledek hovoří za vše. Pozitivní snad je jen poznání pro hráče, že takto nemohou do utkání nastupovat. A také, že fanoušci nás stále povzbuzovali až do konce.“

Doufejme, že si hráči AZetu z tohoto utkání vezmou ponaučení a v Třebíči budou hrát tak, aby byl trenér i každý fanoušek AZetu spokojen.

Manažer AZetu Patrik Rimmel má o sobotním zápasu jasno: „Do Třebíče jedeme odčinit středeční porážku. To se nám může podařit jen, když podáme daleko lepší výkon, založený na pohybu, bojovnosti a sebevědomí.”

Pokud máte zájem o výjezd do Třebíče, sledujte stránky fanoušků .

Pokud se nechystáte přímo do dějiště utkání, tak pro vás bude připraven tradiční přenos na webu onlajny.com.