AZ veze těsnou výhru z Třebíče, rozhodla druhá třetina

Tomáš Vlček | 17.09.2016

5. kolo WSM ligy vyslalo hráče AZetu letos podruhé na hřiště soupeře, konkrétně do Třebíče. Havířovští se v utkání vrátili k poctivé hře, která je zdobila v první třech kolech a odměnou jsou jim tři získané body. Do vedení šli po brankách Sztefka a Semana ve druhé třetině, domácí pak snížili z přesilovky, ale i po divokém závěru už zůstaly všechny body AZetu. Další utkání sehraje AZ ve středu doma proti Mostu.

WSM liga - 5.kolo so 17.9.17:30
SK Horácka Slavia Třebíč - AZ Havířov
1:2
(0:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 45. T. Vondráček (T. Havránek, J.Zdráhal) – 28. Sztefek (Dvořáček, Haas), 34. D. Seman (Pechanec, Štumpf). Rozhodčí: Jílek – Krátký, Doležal. Vyloučení: 4:9, navíc Hlinka a Maruna (oba HAV) 10 min. OT za NESP. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1460. Střely na branku: 33:23 (12:9, 12:9, 9:5). Průběh utkání: 0:2, 1:2.

SK Horácka Slavia Třebíč: D. Svoboda – Lojek, J. Zdráhal, Niko, Bartejs, Schejbal, Čejka, Přibyl – R. Zohorna, Dolníček, R. Erat – T. Vondráček, Milfait, Kusko – Psota, T. Havránek, Jan Wasserbauer – Paták, Juráň, Huňa.
AZ Havířov: M. Laco – Lenďák, Krisl, D. Seman, Bahounek, Korím, Nesvadba – Dvořáček, Haas, Sztefek – Kotala, Bednář, Hlinka – Štumpf, Pechanec, Maruna – Gřeš, D. Matula, V. Meidl.

Třebíčský stadion netrpělivě vyhlížel v pořadí už třetí domácí utkání. Tentokráte do Třebíče zavítal tým z moravskoslezského kraje konkrétně havířovský AZ. AZ je znám především kreativitou svých fanoušků, kteří vymýšlejí různé chorály a slogany na podporu svého celku. Výhodu domácího publika však dnes měli hráči s Bílou Hvězdou na hrudi. Oba týmy na sebe narazily vůbec poprvé v sezóně a pár bodů navíc by ani jedno ze zmíněných mužstev určitě neodmítlo. Dal se tedy čekat kvalitní výkon z obou stran. Je to sice teprve páté kolo ligy, ale vždy je lepší nasbírat si o pár bodů více na začátku soutěže, než je pak honit na poslední chvíli a bát se o účast v první šestce nebo případně v předkole.

V úvodu první třetiny byli aktivnější hosté, kteří si před brankářem Svobodou vytvářeli pohledné akce. Třebíčští hokejisté se marně snažili probourat havířovskou obranu a dostat se za modrou čáru do útočného pásma. Z poněkud pasivního stylu hry Třebíče vypramenila první přesilová hra, kterou dostal k dispozici havířovský AZ. V oslabení se do úniku dostal Tomáš Vondráček. Na zakončení ale neměl dost času. I přes to však dokázal nebezpečně vypálit na Laca. Přesilovku si zahrály také domácí Bílé hvězdy. I přes střeleckou aktivitu však kotouč neskončil v hostující síti. Většinu střel totiž zlikvidovala obrana a se zbytkem si poradil maskovaný muž v brance Havířova. Po vypršení trestu měli třebíčští obrovskou šanci vstřelit úvodní branku utkání. Tuto šanci se však domácím nepovedlo přetavit v gól. Další příležitost ke skórování měl Paták. Jeho střela ovšem skončila v ochranné síti po teči jednoho z hostů. Havířov se snažil odpovědět na třebíčské šance, ale střela Krisla skončila jen na plexiskle. Domácí měli poněkud rozháraný start, ale rychle se dostali do zápasu a po zbytek třetiny diktovali tempo hry. Tlak Třebíče stoupal jako rtuť v teploměru při letním parnu a Laco měl co dělat, aby si udržel neprůstřelnost. Na konci třetiny přišla ještě jedna přesilovka pro domácí. Laco se svými obránci však odolal a do druhé třetiny se šlo za nerozhodného stavu.

Ve druhé třetině došlo hned po dvou minutách k tvrdému souboji u mantinelu, po kterém se Jan Wasserbauer těžko zvedal z ledu. Bílé hvězdy navázaly na hru z první části základní hrací doby a vytvářely si velice slibné akce. Hosté však nezůstali pozadu. Haas pálil dokonce dvakrát. Ani jedna ze zmíněných střel však neskončila za zády brankáře Svobody. Po dalším souboji u mantinelu se dlouho nezvedal Radim Zohorna, který byl nakonec za pomoci svých spoluhráčů odveden na střídačku. Do úniku se po chvíli dostali hosté Dvořáček vybídl přihrávkou ke skórování Michala Sztefka, který poslal kotouč za přesouvajícího se Svobodu. Za vyrovnáním se hnal Jan Milfait, který ovšem poslal kotouč do Lacova ramene a následně se dopustil útočného faulu. Domácí se nadále snažili srovnat utkání. Nikovo objetí brány však bylo neúspěšné. Po chvíli to s Třebíčí vypadalo velice špatně. Daniel Seman dostal parádně načasovanou přihrávku od Pechance a golfovou ranou prostřelil vše co mu stálo v cestě. Střelecká smůla provázela domácí i nadále a Havířov si tak z druhé části základní hrací doby odnesl dvoubrankový náskok.

Do první šance třetí třetiny se propracoval Paták. Při svém průniku byl však zahákován a Třebíč si tak zahrála další přesilovku. Ke snížení Třebíči nepomohla ani dělovka Lojka od modré čáry. Nakonec se Třebíči přeci jen podařilo vsítit branku. Po přihrávce od Havránka se trefil Tomáš Vondráček . Třebíč tak konečně dala kontaktní branku a mohla pomýšlet na vyrovnání celého zápasu. Havířov ovšem zahrozil rychlou střelou po buly, kterou však Svoboda schoval do své rukavice. Třebíčští byli čím dál tím víc nebezpečnější a vyvíjeli si tlak na soupeře. Vše vyvrcholilo vyloučením jednoho z hráčů Havířova. Početní výhoda však zůstala nevyužita a domácí tak na svého soupeře stále ztráceli jednu branku. Poté následovala z třebíčské strany velká porce nepřesností. Ani závěrečná hra v šesti nepřinesla vyrovnání a havířovský AZ si domů odváží tři body. Na závěr utkání se ještě strhla hromadná šarvátka, ale na skóre zápasu už nic nezměnila.

Jaroslav Barvíř (SK HS Třebíč): Utkání se mi hodnotí těžko. Připravovali jsme se na něco jiného, ale soupeř po nás od začátku šel, s čímž jsme se museli vyrovnávat. V naší hře bylo hodně nepřesností a soupeř nás dobře přečetl. Ve třetí třetině jsme chtěli dát kontaktní gól, což se i podařilo, ale více už ne. Mohou nás mrzet nevyužité přesilovky.

Martin Janeček (AZ Havířov): Věděli jsme, že Třebíč letos chytila dobře začátek soutěže. Přijeli jsme koncentrovaní, chtěli jsme hrát jednoduchou hru a to se nám i dařilo. Z jednoduchých brejeků jsme dali dvě branky a jsme moc rádi za tři body, které jsme si vybojovali až do úplného závěru.