Bílé Hvězdy vyzvou oslabený AZ

11.01.2022 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Ve 36. kole CHANCE ligy dorazí 12. ledna do Havířova tým SK Horácká Slavia Třebíč. Bílé Hvězdy naposledy padly s ústeckým Slovanem 2:3 a v tabulce jsou druhé. To AZ v hlavním městě nestačil na Slavii 2:4 a stále okupuje 16. příčku. Podaří se oslabenému AZetu překvapit favorita? Utkání začíná v 17:30.

Vstupenky na utkání zakoupíte zde:

SHK Horácká Slavia Třebíč, 2. místo 33z. (21 – 4 – 2 – 6), skóre 105:63, 73 bodů.

Trenérské trio Kamil Pokorný, Jaroslav Barvíř a David Dolníček má jenom příjemné "starosti", Bílé Hvězdy hrají špičku ligy a jejich hokej baví. Do začátku prosince dokonce Horácká Slavia vedla tabulku celé soutěže. Třebíčští hráči mají letos nakročeno na to, aby vylepšili dvě nepovedené sezóny. V té předposlední Třebíči vystavila stopku Čínská chřipka, kvůli které se předkolo se Slavií nedohrálo. Loni měla zase příliš úzkou soupisku a v druhé fázi soutěže už neměla náhradu za zraněné hráče.

Třebíč v posledních šesti zápasech získala stejný počet bodů. Nad síly Bílých Hvězd zůstalo Vrchlabí (3:4sn), Litoměřice (1:2) a Slavia (0:3). Bílé Hvězdy těsně v Sokolově přehrály Baník (3:2) a doma přejely, venku silný, Prostějov (3:0).

Naposledy Horácká Slavia doma přivítala Slovan. Po trefě Havránka do odkryté branky šlo do šaten Ústí s jednogólovým vedením. Nehrál se nijak pohledný hokej, ale Slovan byl alespoň efektivnější. Ve 35 minutě navýšil z otočky Bernat na 0:2 pro severočeské hráče. Nicméně v závěru druhé dvacetiminutovky dorazil puk do odkryté klece hostující Šťovíček a bylo to 2:1. Ve 45. minutě Třebíč vyrovnala Vodným a začalo se od začátku. Šest minut před třetí sirénou se do pásma probil z vlastní poloviny Brož, puk šel na hůl Ondřeje Bláhy, který zajistil Slovanu tři body. Třebíč doma prohrála s ústeckým Slovanem 2:3.

Trenér Jaroslav Barvíř měl po zápase na jazyku hodně věcí:Nám se to hodnotí špatně, protože po minulém utkání, kdy jsme byli nadšení, tak dnes zažíváme tu druhou stránku. Celý zápas jsme byli horší v osobních soubojích a neměli jsme takový pohyb, na který jsme zvyklí. Nekombinovali jsme dobře a situace, přečíslení, přechod útočné modré čáry jsme řešili hrozně složitě a komplikovaně. Na náš vkus bylo z naší strany i málo střelby. Soupeři stačilo minimum šancí na to, aby vstřelil tři góly, což jim dnes stačilo na tři body. Vůbec nechci snižovat soupeřovu kvalitu... Když vedli, utáhli střední pásmo a nám se pak přes ně hodně těžko chodilo. To všechno vyplývalo z toho, jak jsme do zápasu vstoupili. Chtěli jsme náš výkon stupňovat, ale nedařilo se to a my musíme podávat lepší výkon od první vteřiny. Věřím tomu, že někteří hráči si sáhnou do svědomí a od příštího utkání to bude zase trošku něco jiného. Ústí disponuje vyššími hráči a v soubojích je znát ta výška a kila. Ale pak musíme souboje řešit hůl na hůl, i v tom jsme dnes prohrávali. Když takovému soupeři nedáte dva tři góly, tak každý má nějaký řád a disciplínu a probíjet se přes něj je pak o to složitější. Škoda, že za stavu 2:2, kdy jsme chtěli hrát ze zajištěné obrany, jsme propadli. Asi je to opravdu soupeř, který nám nesedí, když nás už podruhé porazil.

Sestava Třebíče proti Slovanu:

Jekel – Hunkes, L. Doudera, M. Furch, L. Forman, Tureček, Poizl, Mlčák – Šťovíček, L. Bittner, Střondala – D. Sklenář, Nedvídek, Krliš – Gajarský, Vodný, Vedral – Ferda, D. Michálek, Křehlík.

Autorem fotografie je: Karel Švec, HC Slavia Praha

AZ HEIMSTADEN Havířov, 16. místo, 34z. (6 – 3 – 4 - 21), skóre (75:112), 28 bodů.

AZ trápí rozsáhlá marodka. Do posledního zápasu už nemohli nastoupit kvůli zranění David Chroboček, Marcel Kunc a Jakub Mrva. Nemocní jsou Lukáš Bednář, Antonín Pechanec, Tomáš Pastor, Matouš Hrubec, Šimon Kratochvíl a Marek Štipčák. Sobotní utkání v Sokolově bylo odloženo na 20. ledna. Bílé Hvězdy nesouhlasily, kvůli termínové kolizi, s odkladem a ve středu se tedy bude v GASCONTROL Aréně hrát.

Posledních pět zápasů bylo pro svěřence Tomáše Potěšila hodně nepovedených. Získali v nich totiž jediný bod, ten přišel po domácí prohře na samostatné nájezdy s Vrchlabím (1:2). Na Vsetíně to nevyšlo (1:4), s Porubou Havířov zažil debakl (0:7), no a vysoká prohra se udála i v Litoměřicích (1:6).

Naposledy AZ vyrazil do Prahy. V Edenu, v hodně kombinované sestavě, nezačal AZ vůbec dobře. Start do utkání to pro něj byl přímo hrozivý. Sešívaní vstřelili v první minutě hned dvě branky, Veber a Mikuláš překonali bezmocného Lukáše. To ale od Pražanů nebylo vše a v úvodní periodě přidali ještě další dva slepené góly. Ve 12. minutě to bylo 4:0, když Brož a Kružík navýšili vedení domácího týmu. I vstup do druhé části přinesl branky, tentokrát však do sítě domácího celku. Ve 23. minutě se nejprve trefil Adam Křemen a o minutu později ještě Vlastimil Dostálek. Ve zbytku zápasu už ovšem diváci žádný gól neviděli. AZ si tak z Edenu odvezl porážku 4:2.

Trenér AZetu Tomáš Potěšil se po zápase vyjádřil takto: „Do utkání jsme vstoupili totálně nekoncentrovaní. Náš herní projev po první třetině byl katastrofální až ostudný. V kabině jsme si k tomu něco řekli a pak nám pomohli dva vstřelené góly ve druhé třetině. Nakonec jsme to utkání dohráli se ctí, myslím že i v poslední třetině jsme byli lepším týmem. Ztrátu z první třetiny se nám ale nepodařilo stáhnout.“

Sestava AZetu na Slavii:

Lukáš – Kadeřávek, M. Hlaváč, Korím, E. H. Jansons, G. Jansons, Lytvynov – J. Doktor, Hudeček, Dostálek – J. Žolobov, Maruna, L. Bednář – Křemen, Hotěk, Tjurin – Damašek.

Pokud nebudete přímo v ochozech GASCONTROL Arény, tak pro vás z utkání připravujeme textový přenos.