Baráž startuje, čeká nás první krok na ledě Techniky Brno!

02.04.2013 | Josef Nudera

Není to zase tak dlouhá doba, kdy jsme na domácím ledě slavili zisk mistrovského titulu 2. ligy skupiny východ, a už nás čeká první barážové utkání proti Technice Brno. Čas letí a je potřeba sbírat důležité body do tabulky a přiblížit se snu – postupu do 1. ligy. Na ledě Techniky nečeká havířovské hráče nic jednoduchého, Brno dokázalo ve finále porazit favorita z Hodonína. Zápas začíná ve středu od 18 hodin v Brně.

Poslední utkání

Havířov dokázal v posledním utkání porazit Karvinou a na domácím ledě oslavil titul. Karviná to měla od začátku utkání hodně těžké, vždyť Havířov se do svého soupeře zakousnul a využil i své šance. Hrdinou zápasu se stal Jan Daneček, který se na výhře podílel hattrickem a jednou asistencí. Vysoká výhra 8:2 korespondovala s výkonem na ledové ploše, v celé sérii byla Karviná ale více než důstojným soupeřem.

To Technika Brno měla rozhodující utkání na ledě Hodonína o mnoho těžší. Po celé utkání se jednalo o velkou bitvu, kde se později ukazovalo, že bude rozhodovat asi pouze jedna branka. Když se po 60. minutách hry nerozhodlo, přišlo na řadu nervy drásající prodloužení o všechno. Domácí celek hnala celá hala, ale v 66. minutě udělala obrana Drtičů osudovou chybu, když se stáhli k jednomu z hráčů Brna a Odehnal našel volného Karla Benýška, který poslal Brno do baráže o 1. ligu!

Náš soupeř: VSK Technika Brno

První soupeř, kterého Havířov vyzve v cestě za 1. ligou bude vítěz skupiny Střed, celek Techniky Brno. Brněnští si v základní části udrželi druhou příčku před dotírajícím Žďárem nad Sázavou, který v konečném součtu ztratil na Brno pouze 1 bod! To na čele kraloval Hodonín, ztráta Techniky narostla na konečných 23 bodů!

V play-off narazilo Brno na Břeclav, se kterou se neskutečně natrápilo a muselo jít až do rozhodujícího pátého zápasu, který zvládlo vyhrát 3:1. Semifinálová jízda Techniky byla daleko dominantnější, rozhodlo se ve třech zápasech – vzhledem k postavení Techniky a Žďáru nad Sázavou bylo spíše překvapením. Ve finále čekal na našeho soupeře silný Hodonín, je zajímavostí, že v této finálové sérii nevyhrál ani jednou domácí celek, a to se hrálo na maximální počet pěti zápasů! V rozhodujícím utkání, jak už jsme zmínili, vyhrálo Brno o jednu branku – 1:0 po prodloužení.

Během celé sezony, především základní části, se mohlo Brno spolehnout na Kamila Rajnohu, který nastřílel 25 branek a na 15 jich přihrál. První ofenzivní trojku kanadského bodování ještě doplňuje Karel Benýšek (10 + 21) a Jiří Sedláček (14 + 8). Nesmíme opomínat obrannou hru Brna, které vévodil Pavel Strýček, který sice vstřelil pouze 1 branku, ale na 20 jich přihrál. Za Techniku Brno nastupuje i Tomáš Klimeš (7 + 12), který si zahrál v minulosti i za Havířov, právě v době 1. ligy.

V brankovišti se střídala dvojice brankářů, více příležitostí dostal Josef Novák, který se v brance objevil ve 27 případech, odchytal 1 460 minut a obdržel 71 branek. To dělá průměr 2,92 obdržené branky na utkání. V 16 zápasech si zachytal Jaroslav Chvátal, který obdržel 40 branek a v průměru pustil 3,36 branky na zápas.

Důležitost vstupního utkání

Už v minulé sezoně se ukázalo, že první utkání baráže, může být tím klíčovým. Když si vzpomeneme na první kolo, kdy jsme hostili Klášterec nad Ohří, musíme si vybavit ztrátu jednoho bodu, za výhru po prodloužení, která nakonec mohla a asi znamenala klíčovou ztrátu postupu do 1. ligy. Nutno podotknout, že v tomto utkání nebylo všechno v pořádku, nemoci nezastavíme a právě to postihlo AZ v tomto utkání. I proto byly oslavy titulu klidnější a hráči šetřili síly na důležitou část sezony, takovou, kvůli které se v létě dře na přípravě.

On-line přenos

Z utkání bude opět připraven textový on-line přenos.

Sestavy z posledního utkání

AZ Havířov: Daneček L. – Graca, Prokop, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek M., Hartmann – Kasperlík, Říčka, Daneček J. - Bursík, Diviš, Maruna - Kolařík, Pechanec, Kanko - Pavlas, Klimša, Matějek

VSK Technika Brno:Novák (Chvátal) – Habrovec, Valeš, Klimeš, Štindl, Zapletal, Blažek, Kozák, Stehlík, Rajnoha, Bělohlávek, Matouš, Brzobohatý, Hnilička, Blaha, Benýšek, Česnek, Odehnal, Látal, Šedý, Bilčík

Ostatní zápasy 1. kola baráže o 1. ligu