Azet jde hájit proti Přerovu náskok v tabulce, má na to tři zápasy!

30.11.2012 | David Motloch

Jak moc dokáže zamíchat dvojkolo s týmy na špici tabulky? To se brzy dozvíme, Havířov se s Přerovem utká totiž hned třikrát po sobě! Rozdíl mezi oběma celky nyní tvoří šest bodů, ve hře je však bodů devět a po třech kolech může být vše jinak. Havířov však doma ani jednou neprohrál a teď vyzve Přerov doma hned dvakrát. Kdo tedy uspěje? Nejlepší havířovský útok v lize, nebo přerovská zeď? K rozuzlení dojde v sobotu v K&K Pneu aréně od 17 hodin!

Přerovskému Meu se daří podobně, jako Azetu. Z posledních pěti zápasů prohráli Zubři jediný, když na opavském ledě nebyli schopní za 60 minut hry vstřelit gól a prohráli 0:3. Jinak jsou ovšem výsledky svěřenců trenéra Pavla Sedláka uspokojující. Na domácím ledě si Přerov nejprve poradil s Karvinou a v posledním utkání i s Porubou. V 19. kole ovšem Zubři zápas se Vsetínem nedohráli a celou situaci musela vyřešit až Sportovně technická komise ČSLH. Hrálo se pouze do 16. minuty, poté přistály na led dýmovnice s pyrotechnikou a utkání muselo být odloženo, jelikož MEO aréna byla zamořena kouřem a hráči nebyli za těchto podmínek způsobilí hry. Utkání se tak musí odehrát znova do 31. prosince 2012.

Bude v sobotu Martin Vojtek ústřední postavou zápasu?

Výsledky týmu jsou jedna věc, co je ovšem u Přerova zejména třeba vyzvednout, je obrana. Vždyť Zubři za poslední čtyři utkání inkasovali pouze pět branek a v podobném stylu hrají po celou sezónu. Není tak divu, že po obranné stránce je Přerov vůbec nejlepší v naší skupině. Podíl na tomto úspěchu má jednak pevná obrana, ale především jedna z ikon 2. ligy – brankář Martin Vojtek. Ten si za Meo opravdu zachytal, s aktuálními statistikami 92,45% si podmanil roli brankářské jedničky a zbývající dva gólmany pustil do branky pouze na 24 minut. Útok už tolik produktivní není, i sedmý Vsetín nasázel za dvacet kol více branek. Na hráče typu Richarda Brančíka nebo Petra Sakrajdu je však v útoku vždy spoleh.

Přerov navíc hlásí ve svých řadách zranění, ale chytřejší budou Zubři po dnešním večerním tréninku, kde se rozhodne i o složení jednotlivých řad na tento zápas. Jak je ovšem patrné, Meu půjde o hodně. Jedná se totiž o tři zápasy po sobě, a pokud by ani jeden ze tří pokusů nedokázala družina trenéra Pavla Sedláka využít, bylo by takřka nemožné atakovat první místo získané Havířovem, který by měl náskok již patnácti bodů. Navíc by se ostatní soupeři nepříjemně na Zubry dotáhli.

HC Zubr Přerov

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1928
Klubové barvy: modrá, žlutá
Kapacita stadionu: 3 000 diváků (1951 míst k sezení)

Čerstvá akvizice AZetu - Petr Kanko

Jedno je po posledních zápasech Havířova jasné. Krize je definitivně pryč. Posledních šest zápasů Azet odehrál tak říkajíc „bez ztráty korunky“ a výsledné skóre z těchto utkání je 43:8 (!). Co je možná ještě důležitější, je fakt, že aktuální výsledky dokázal tým Tomáše Potěšila uhrát s kádrem, který i nadále sužuje rozsáhlá marodka. Hráči jako Jan Maruna, Radim Haas nebo Robert Říčka jsou zranění dlouhodobě, nedávno se k nim přidal i Petr Matoušek a Werner Hartmann. Dobré zprávy hlásí David Klimša, který již s týmem naplno trénuje a chystá se opět naskočit do zápasového rytmu. Otazník visí nad brankářem Lukášem Danečkem, který ve třetí třetině duelu s Valašským Meziříčím přenechal místo juniorskému gólmanovi Petru Tomšů. „Steveho trochu bolelo tříslo, tak jsme mu dali v tréninku volno a uvidíme, “ okomentoval po zápase incident trenér Tomáš Potěšil.

Vzájemná bilance příštích soupeřů je za tuto sezónu zatím smírná. Nejprve Havířov v 1. kole vyhrál na domácí půdě 3:1, na začátku druhé čtvrtiny základní části si ale lepší výsledek (2:1) připsali Zubři. Za poslední tři roky, kdy se oba celky pravidelně proti sobě střetávají, je bilance zápasů 7:3 ve prospěch Havířova. Důležité je také zmínit, že Azet si i po dvaceti kolech drží domácí neporazitelnost, takže domácí půda může opět v sobotu hrát svou roli. Tu může sehrát i čerstvá akvizice z Chomutova – Petr Kanko. Hráč s devatenáctkou na zádech si odbyl premiéru v dresu Azetu v minulém zápase a hned si připsal dvě asistence. Přehled a zkušenosti bývalý hráč Los Angeles rozhodně má, musí se však ještě sehrát se svými spoluhráči. Podle posledního tréninku vypadá, že proti Přerovu bude nastupovat ve druhé lajně s Pechancem a Kolaříkem a na tuto trojici jsou fanoušci extra zvědaví!