Ani na druhý pokus juniorka proti Vítkovicím neuspěla

David Motloch | 06.10.2018

V 10. kole DHL Extraligy juniorů se na straně Havířova tentokrát nepoštěstilo. Svěřenci trenéra Tomáše Potěšila odjížděli na led nedalekých Vítkovic s vidinou třetí výhry v řadě, dobře rozehraný zápas však nedotáhli do úspěšného konce. Po úvodní brance Pawliczeka našli domácí odpověď v podobě tří gólů, čímž zápas prakticky rozhodli. V závěru utkání se sice trefil Michal Janeček, ale i na tento moment Vítkovice kontrovaly další rychlou brankou. Nakonec však havířovská juniorka neodjíždí úplně s prázdnou, jelikož v nadstavbě urval bonusový bod při samostatných nájezdech rozhodující trefou David Zdeněk. Další utkání sehraje AZ až téměř za dva týdny 19.10. venku v Třinci.

DHL Extraliga juniorů - 10.kolo so 6.10.13:00
HC Vítkovice Ridera - AZ Residomo Havířov
4:2
(2:1, 1:0, 1:1 - N 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Blaško (Kučera, Lednický), 14. Fridrich, 34. Lewandowski, 60. Fridrich – 8. Pawliczek (Mastič, Zdeněk), 51. Janeček (Pawliczek, Žídek). Rozhodčí: Novák – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 172. Střely na branku: 30:45. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.

HC Vítkovice Ridera: Piták – Kunc, Bílý, Smička, Zapletal, Kučera, Věntus – Konečný, Fridrich, Bernovský, Krška, Lednický, Lewandowski, Beránek, Mrva, Blaško, Potočný, Ivan
AZ Residomo Havířov: Štipčák – Zdeněk, Uhlíř, Pavelek, Grygar, Koubek, Ševěček, Thiel – Pindel, Juhász, Adámek, Pawliczek, Mastič, Žídek, Bochnak, Tomeček, Revaj, Janeček, K. Dufek

Havířovští se hned na úvod zápasu museli bránit v oslabení, ale nakonec tuto dvouminutovou herní situaci přežili bez úhony a následně se nadechli k útočnému tlaku. Střelecké pokusy Juhásze a Revaje ještě brankou neskončily, ale úspěšnou trefu si zapsal v 8. minutě Dominik Pawliczek. Hosté se však z vedení v zápase dlouho neradovali.

Ve 12. minutě bylo totiž zásluhou Jána Blaška srovnáno poté, co vítkovický útočník přesně pálil po dlouhotrvajícím tlaku domácích. O dvě minuty později už dokonce Vítkovičtí vedli. Hrubku v obraně hostí zužitkoval z brejkové situace Petr Fridrich.

Ve druhé třetině bylo z pohledu havířovských hokejistů ještě hůře. Ve 27. minutě hosté zbrkle vyhodili kotouč z pásma a museli se bránit v oslabení. I když početní nevýhodu dokázali ubránit, později stejně inkasovali. Ve 34. minutě to potvrdil brankou na 3:1 Jakub Lewandowski, kterého nezastavil ani fakt, že pálil v pádu.

Svěřenci trenéra Potěšila mohli dvoubrankový deficit do přestávky snížit, jenže Grygarova bomba od modré minula vše po cestě, stejně tak jako branku domácích. Necelé čtyři minuty před koncem druhé třetiny pak mohl naopak navýšit náskok Vítkovic Věntus, ale ten si nepřišel na beton Štipčáka a s dorážkou následně neuspěl ani Kučera. Poslední vzrušení před odchodem do šaten nastalo 33 vteřin před sirénou, když se hosté řitili v přečíslení dva na jednoho. Janeček s Juhászem ale tuto situaci nedokázali vyřešit.

Šance AZetu přibývaly i ve třetí třetině. Ve 48. minutě mohl už Pawliczek pomalu slavit branku, jenže nakonec se musel pouze sklonit před vytasenou lapačkou brankáře Pitáka. Tlak hostí ale gradoval, za což si Havířov v 50. minutě vysloužil přesilovou hru. Tu nakonec dokázal využít Michal Janeček, jenž pálil do odkryté vítkovické svatyně. AZ to v samotném závěru zkoušel i při hře bez brankáře, ale úspěch toto riziko tentokrát neslavilo. 15 vteřin před koncem utkání pálil do osamocené branky hostí Petr Fridrich, a definitivně tak rozhodl o osudu tohoto zápasu.

Tři body tak putovaly na konto Vítkovic, ale čtvrtý bonusový bod nakonec sebral přeci jen Havířov. Po sérii několika menších i větších šancí se za pět minut nastavené hry nerozhodlo, a tak musely na řadu přijít samostatné nájezdy. V nich rozhodl v sedmé sérii David Zdeněk, jenž slavil úspěch se svou přesnou střelou pod víko.