AZ vyráží těsně před Vánoci na led Mladé Boleslavi

20.12.2013 | Petr Blakala

Další utkání čeká havířovské hokejisty pár dní před Vánoci na ledě Mladé Boleslavi, která se řadí mezi nejtěžší soupeře v 1. lize. Po vyhraném zápase nad Kadaní, by Havířov mohl bodovat i na ledě Bruslařů, kteří si v posledním utkání připsali tři body za výhru nad Lvi z Ústí nad Labem. Nadělí nám havířovští hokejisté předčasný Vánoční dárek? To vše se dozvíme v sobotu, 21. 12. od 17:30 ve ŠKOENERGO Aréně!

Jak vypadalo minulé kolo?

Havířovský AZet si dokázal udobřit fanoušky po debaklu na ledě Ústí, když vyhrál domácí zápas nad Kadaní. Jako první se na listinu střelců zapsal Honza Daneček, který otevřel skóre zápasu. Ve druhé dvacetiminutovce se ještě prosadil Hrňa se Šedivým, kteří uzavřeli střelecký účet Havířova. V tomto utkání si první čisté konto připsal Lukáš Daneček.

Bruslaři z Boleslavi museli střetnutí v Ústí otáčet, jelikož po prvních dvaceti minutách svítilo na časomíře skóre 2:1 pro jejich soupeře. Druhou periodu však zvládli na výbornou, jelikož pěti brankami se ujali čtyřbrankového vedení. V poslední části dokázalo Ústí nad Labem pouze snížit a Boleslav zvítězila v poměru 6:3.

Který z týmů má větší formu?

Mladá Boleslav patří k největší špičce první ligy. Po odehraných 34 zápasech nasbírali celkem 83 bodů. Bruslaři prohráli pouze sedmkrát, z toho třikrát po prodloužení. V počtu vstřelených branek taktéž vedou naprosto suverénně, jelikož nastříleli celkem 150 branek. Průměr vstřelených gólů na zápas činí 4,41! Boleslavští hokejisté jsou druhými nejúspěšnějšími, co se týče počtu obdržených branek. Před nimi jsou pouze Kohouti z Olomouce.

Havířov, jakožto nováček první ligy, si nevede vůbec špatně. V těchto okamžicích se pohybuje na hezké sedmé pozici. Doposud vyhrál AZet celkem patnáct utkání a stejný počet zápasů taktéž prohrál. Jen čtyři utkání došla do prodloužení, které Havířov zvládl. Na svém kontě mají 94 vstřelených a 92 obdržených branek. Průměr vstřelených gólů na utkání činí 2,76! Havířovský klub má náskok deseti bodů před osmými Benátkami a na 5. příčku nám chybí jediný bod.