VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

AZ ve čtvrtek vyráží pod Tatry

10.08.2021 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Havířov ve druhém přípravném utkání sezóny zavítá pod Tatry, kde ve čtvrtek 12. srpna vyzve finalistu slovenské TIPOS Extraligy tým HK POPRAD. No a bude chtít navázat na utkání s Třincem, které vyhrál v poměru 3:2 po sn. Pro Poprad to bude vůbec první přípravné utkání před sezonou 2021/22.

HK POPRAD

Popradu se samostatnou nejvyšší slovenskou soutěž, prozatím, nikdy nepodařilo vyhrát. Třikrát byl druhý, naposledy letos na jaře. Nejznámějšími hráči z klubu z posledních dekád jsou útočník Luboš Bartečko, gólman Miroslav Šimonovič (oba mají zlato z MS 2002) a obránce Radoslav Suchý (má stříbro a bronz z MS). V Popradu se pravidelně koná Tatranský pohár, což je druhý nejstarší evropský klubový pohár.

Tým s kamzíkem ve znaku byl v poslední sezóně třetí po základní části a v play-off došel až do finále, kde padl se Zvolenem 1:4. Ve svém středu měl hned trojici bodově nejproduktivnějších hráčů soutěže. Marcel Haščák (reprezentant Slovenska) nasbíral základní části + play-off 84 (45+39) bodů. Více než bod na zápas měli ještě Dávid Skokan (reprezentant, hrál v Hradci a Chomutově) 67 (27+40) a Patrik Svitana taktéž 67 (20+47). První jmenovaný si vysloužil angažmá v brněnské Kometě, Skokan se Svitanou však v týmu zůstali. Musíme zmínit i nejlepšího střelce týmu Lukáše Handlovského, toho dříve narození pamatují ve Spartě, Mladé Boleslavi a ve Slovanu.

V obraně bude havířovské útočníky kousat stokilový holandský obránce Mike Dalhuisen, který v play-off ukázal srdce bojovníka a hrál se zraněním, za což si vysloužil slova chvály od vedení i fanoušků. Dalším stokilovými pořízky jsou Daniel Brejčák a Daniel Demo. Na pozici gólmana budou fanoušci znát Marka Čiliaka, který slovenský tým posílil po sezóně strávené v extraligovém Motoru.

Poprad prozatím nenastoupil k přípravnému utkání, níže zmínění hráči slovenského manšaftu naskočili do přípravy. Poprad do vydání článku neoznámil zúžení kádru.

Kádr týmu HK Poprad

Brankáři: Marek Čiliak, Tomáš Tomek, Štefan Valluš, Enriko Lipták

Obránci: Adam Drgoň, Daniel Brejčák, Petr Ulrych, River Rymsha, Maroš Mešár, Daniel Demo, Peter Novajovský, Mike Dalhuisen, Marek Hudec, Samuel Gonda

Útočníci: Patrik Svitana, Dávid Skokan, Joe Basaraba, Michael Vandas, Peter Bjalončík, James Livingston, Jakub Dzivjak, Patrik Sokoli, Adrián Valigura, Adam Jevoš, Matej Paločko, Peter Šišovský, Dalibor Bortňák, Lukáš Handlovský, Michal Stanček, Štefan Dlugoš.

AZ HEIMSTADEN Havířov

Po křečovité sezóně, ve které se hráči z nejmladšího města „vyšplhali“ na 13. místo, došlo k přeskupení kádru. Těžko říci, co mělo vliv na tento, pro fanoušky, nepříjemný výsledek. AZ patřil k favoritům soutěže. Jenže, co bylo na papíře, se na ledě zkrátka nesešlo. Na vině mohlo být zranění Aleše Stezky, zkrácený program soutěže, následky koronaviru v kádru, anebo tohle všechno dohromady. Do nejmladšího města dorazilo osmnáct nových tváří.

Je jasné, že Romana Szturce (odešel do FM), Martina Adamského (ukončil kariéru), Filipa Semana (Jihlava), Jana Kloze (Sokolov), Ondřeje Procházku (Litoměřice), Ondřeje Kachyňu (aktuálně se připravuje s Motorem), Alexe Rašnera (toho času v Olomouci), Antonína Bořuty (Innsbruck) Dominika Cihláře, Vojtěcha Ševěčka (oba ukončili kariéru) a Aleše Stezku (Vítkovice) bude potřeba nahradit.

Duo Pavel Zdráhal a Jiří Režnar se o to pokusilo a do Havířova přivedli pár známých tváří. Vrátili se Antonín Pechanec, Jan Hudeček a z výměny ze Vsetína Lukáš Bednář. K tomu se přidal střelec par excellence Vlastimil Dostálek, který v posledním zápase připsal dva body (1+1). No a vypadá to, že v útoku by to šlo. Pokud byl někdo po odchodu Aleše Stezky nejistý, zda bude jeho nástupce Tomáš Fučík dobrou volbou. Tak ten v zápase proti Třinci ukázal svou třídu a i díky jeho skvělému výkonu, byl stav po 65 minutách 2:2. Těžko hodnotit tým po jednom zápase, ale ti, kteří v úterý vážili cestu do GASCONTROL Arény, viděli nasazení, bojovnost a odhodlání. A také samozřejmě velmi potěšující výhru na samostatné nájezdy.

Sestava AZetu z posledního zápasu: Fučík – Chroboček, Hlaváč, Kabelka, Mrowiec, Záruba, Hamrlík, Pastor – Bednář, Pechanec, Soltys – Doktor, Hudeček, Dostálek – Stuchlík, Maruna "C", Mrva – Veselý, Damašek, Krupa.

Manažer AZetu Pavel Zdráhal před zápasem v Popradu hlásí: „Po vyhraném zápase vyrážíme do Popradu. Je to další přípravné utkání s kvalitním soupeřem, ve kterém si ověříme formu hráčů, kteří jsou u nás na  try-out. Šanci dostanou další hráči, kteří v utkání s Třincem nenastoupili."

Start druhého přípravného utkání AZetu je na ZS v Popradu ve čtvrtek v 18:00.