VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

AZ Havířov prověří v Ostravě extraligové HC Vítkovice Ridera

31.07.2017 | Josef Nudera

Je to tady! Po dlouhém čekání od skončení loňské sezony vyjedou hráči AZ Havířov k dalšímu střetnutí. Bude se jednat o první přípravné utkání na nadcházející sezonu WSM Ligy proti extraligovým Vítkovicím. V havířovské GC Aréně stále probíhají stavební úpravy a zápas se tak bude hrát v úterý 1.8. od 17 hodin v OSTRAVAR Aréně. Pokud předložíte u vchodu ze strany hotelu Clarion permanentku na nadcházející sezonu, budete mít vstup zdarma!

HC Vítkovice RIDERA

Tento tradiční extraligový účastník skončil v loňské sezoně na 8. místě po základní části. V předkole narazil na Plzeň, která byla pro ostravský tým konečnou. Vítkovičtí sice uhráli oba domácí zápasy, ale na hostujícím ledě nedokázali přidat ani jednu výhru. V pátém rozhodujícím zápase na ledě Vítkovic to bylo pořádné drama! Až v 95. minutě utkání se rozhodlo, že do čtvrtfinále postoupí po prodloužení Plzeň.

Před nadcházející sezonou opustil vítkovické řady Stanislav Balán, rodák z Hodonína tak učinil po vzájemné domluvě a oblékne dres Karlových Varů. Do Popradu na Slovensko odchází Michael Vandas. V dresu Vítkovic je na zkoušku Marek Kalus – kmenový hráč Vítkovic odehrál v loňské sezoně 47 zápasů za havířovský AZ. Možnost zabojovat o místo v extraligovém kádru bude mít i Jan Káňa. Nejlepší nováček extraligy ze sezony 2011 tak byl dopsán na širší soupisku Vítkovic.

Do kádru přišel pro tuto sezonu Šimon Stránský, který hrál uplynulý ročník v Kanadě. Do útoku to ale není jediná posila, dalším hráčem, který rozšíří řady ostravského celku je Slovák Rastislav Dej – ten přišel z Hradce Králové. Z kádru plzeňské Škody posílil Vítkovice Jakub Lev. Na pozici obránce bude na severu Moravy působit Peter Trška, čerstvý mistr ČR z kádru Komety Brno.

Širší kádr Vítkovic (soupiska pro přípravné zápasy): http://www.hc-vitkovice.cz/soupisky.phpsoupiska-priprava-2012/

Havířovští nabírají tréninkové jednotky na ledě Jestrzebie

Vzhledem k pokračujícím stavebním úpravám GC Arény musí Havířov trénovat na cizím ledě. Pro trénink si Azet vybral led v polském Jestrzebie. Poskytuje jim vše potřebné, jedinou nevýhodou je tak pouze dojíždění. Havířov má za sebou několik tréninků na ledě a pomalu ale jistě se začínají hráči dostávat do pohody. Je potřeba zvyknout si na novou výstroj, kterou někteří hráči mají.

"Je jasné, že hráči jsou natěšení na první utkání a i atmosféra z týmu tomu napovídá. Je nám jasné, že to bude takový ten řízený chaos na ledě. Budeme rádi, když se s tím hráči poperou a dovolí si na extraligového soupeře, ukážou nám co umí, že jsou odvážní a že se nebojí stejně tak jako v utkání na začátku loňské přípravy. Hráči budou muset ukázat srdce, jelikož Vítkovice budou letos silné i v extralize, nebude to lehké. Hráči nám mohou ukázat charakter, ale žádný závěr z toho ještě dělat nebudeme," přináší pohled na první přípravné utkání AZ trenér A týmu Martin Janeček.

"Do zápasu nastoupíme i s většinou hráčů, které máme na zkoušku. Stále musíme brát, že to je ještě příprava a v průběhu srpna nás ještě 6-7 hráčů doplní. Jiří Krisl a Marcel Petran mají v tuto chvíli lehčí zranění," doplnil svým komentářem manager AZ Havířov Patrik Rimmel.

V loňské sezoně přineslo vzájemné utkání pořádné drama

Jako se už pomalu stalo tradicí AZ Havířov změřil na úvod přípravy své síly s extraligovými Vítkovicemi. V loňské sezoně se zápas odehrál na ledě Havířova a zápas nabídl parádní drama. Ještě půlminuty před koncem normální hrací doby Havířov prohrával o jedinou branku, ale v čase 59:31 dokázal zavěsit Drtil pod víko a poslal zápas do prodloužení – tam se nerozhodlo a na řadu přišly nájezdy. Až v nich si Vítkovice připsaly vítězství a potvrdily roli extraligového celku. V Havířově sledovalo utkání necelých 3 000 fanoušků – na přípravu skvělé číslo!

Vstup pro permanentkáře zdarma i ve Vítkovicích!

Vedení ostravského celku vyšlo Azetu vstříc a všichni havířovští fanoušci, kteří vlastní permanentku na nadcházející sezonu, mohou na první přípravný zápas zcela zdarma. Ke vstupu stačí ukázat platnou permanentku u vchodu ze strany hotelu Clarion. Nepříjdete tak o výhodu, kterou tato celoroční vstupenka poskytuje.

Současný kádr AZ Havířov: Laco, Matoušek, Šimeček – Drtil, Dudek, Choroboček, Krisl, Mrowiec, Petran – Bednář, Cihlář, Fronk, Haas, Kafka, Kanko, Kotala, Malina, Maruna, Peterka, Pořízek, Sikora

Současný kádr HC Vítkovice Ridera: Bartošák, Dolejš – Výtisk, Urbanec, Trška, Sloboda, Rudl, Puzič, Malík, Krenželok, Klok, Hrbas, Baranka, Adamík – Žiak, Zdráhal, Tybor, Tomi, Szturc, Stránský, Roman, Olesz, Lev, Květoň, Kuťák, Kurovský, Kucsera, Kolouch, Jáchym, Illéš, Hudeček, Gřeš, Dej, Kalus, Káňa