A je to tady! Všemi očekávaný vrchol sezony - Play Off! Soupeřem Azetu ve čtvrtfinále je Nový Jičín

14.02.2011 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V - A rozhodně to není soupeř lehký, svou nepříjemnou obrannou hrou dělal našim hráčům značné potíže. Přestože máme s Novým Jičínem aktivní bilanci po výsledcích 3:1, 2:6, 7:5 a 5:2, bude třeba maximálního nasazení a hlavně disciplinovanosti. Velkou zbraní Nového Jičína jsou totiž přesilové hry, které proměňuje s vražednou přesností. Při prohře Azetu na ledě Novojičínských vstřelili domácí pět ze svých šesti branek právě v početní převaze. Byl to zápas, který potřebovali domácí vyhrát a Havířovští jim to usnadnili, když měli 14 vyloučených hráčů.

Pro připomenutí si ještě krátce shrneme předchozí výsledky a průběh zápasů základní části a nadstavby. První setkání dnešních soupeřů proběhlo na našem ledě. Byl to celkem vyrovnaný zápas, který rozhodly přesilovky, když domácí proměnili tři z pěti, zatímco hosté nevyužili ani jednu ze tří možností. Domácí brankář Lukáš Daneček přišel o čisté konto až 12 vteřin před koncem a hostující trenér vinil z prohry rozhodčího. Odvetu jsme viděli v posledním kole v již vzpomínaném zápase na ledě Nového Jičína, kde Nový Jičín otevřel skóre zápasu po chybě gólmana Vrby při oslabení tří proti pěti. Dalších 5 branek přidal při početních převahách. Hned první utkání nadstavby přineslo další souboj obou týmů, tentokrát v Havířově, kde byl k vidění zápas jako na houpačce. Oba celky se střídaly ve vedení, do třetí třetiny se šlo za stavu 5:4 pro hosty, ale nakonec se radovali hokejisté Azetu, kteří třemi brankami otočili zápas na konečných 7:5. Poslední vzájemné střetnutí proběhlo v Novém Jičíně, kde vyhrál po vyrovnaném průběhu Havířov 5:2, když 2 branky vstřelil v poslední minutě.

Z výše napsaného vyplývá, že se nedá čekat jednoznačné vítězství ani jednoho z týmů - bude to lítý boj a nikdo nedá nikomu nic zadarmo. Hokejisté Nového Jičína si na Azet věří a půjdou do souboje s odhodláním vyhrát. Branku Novojičínských nejčastěji hájil Lukáš Šrámek, který pravděpodobně odchytá celé Play-Off. Jak již bylo řečeno, velkou zbraní Nového Jičína jsou přesilovky, kde jsou velmi potřební obránci Hruška a Horák, v útoku pak Macháček, Pavlačka a Gebauer. Celek Nového Jičína opustil velmi produktivní Vrdlovec, který zamířil do Šumperka. Naopak posílit našeho soupeře přišli Koloničný, Křesťan a Slavík, střídavý start má vyřízen třinecký junior Michal Chvostek.

Pro Havířov je obrovským úspěchem třetí místo po základní a nadstavbové části, ale určitě bude chtít dokázat víc a protáhnout nadmíru úspěšnou sezonu co nejdál. AZ se může opřít o vyrovnanou brankářskou dvojici Vrba - Daneček, produktivní obránce Krisla a Prokopa, psy obranáře Zientka a Balčíka. Branky střílí hráči všech tří útoků, nejvíc se prosazovali Říčka, Maruna, Stránský, Najdek a Sztefek. Mužstvo Azetu se spoléhá pouze na vlastní hráče doplněné juniory. Jedinou posilou v letošní sezoně je junior Milan Doczy, zapůjčený z Třince.

Dnes od 18 hodin vypukne boj, který určí konečné umístění všech celků druhé ligy a jednoho šťastlivce, který bude bojovat o postup do ligy první. Dá se očekávat bouřlivá divácká kulisa a nejlepší hokej sezony. Dostavte se v co nejhojnějším počtu a s dostatečným předstihem. Pojďme ÁZÉÉÉT!