Rozhodla branka na 3:0, je o výhře v Porubě přesvědčený brankář Lukáš Daneček

28.09.2012 | David Motloch

Už před sezónou po odchodu brankáře Adama Vrby bylo téměř jisté, že se stane jedničkou v brance Azetu. Má už odchytaná dvě mistrovská utkání a po 120 minutách čisté hry pustil za svá záda pouze dva puky. Je oporou, to se ostatně ukázalo i v posledním zápase na ledě Poruby, kde ve druhé třetině držel pro svůj tým dvoubrankový náskok a nenechal soupeři prostor se nadechnout, ačkoliv právě domácí byli ve druhé třetině aktivnější. Ačkoliv po zápase se skloňovala především jména havířovských střelců, jeho jméno by mezi nimi chybět nemělo. Je totiž minimálně stejně velkou oporou a i jeho zásluhou se Azetu povedl úspěšný start do soutěže. "Steve", jak mu dnes už nikdo jinak neřekne, pro nás udělal pozápasový rozhovor.

Lukáši, gratuluji k vítězství. Moje první otázka navazuje na vítěznou šňůru Havířova proti Porubě, která vlastně bez přerušení pokračuje již druhou sezónu (5 zápasů) a to nepočítáme přípravná utkání. Letos proti vám nastoupil ale docela jiný tým, je to tak?

Ano, Poruba hodně změnila tým i systém hry. Hráči zapracovali na taktice a hrají docela slušně, ale jde vidět, že jim chybí ještě dost zkušeností po boku Luďka Krayzela, ale myslím si, že budou vyrovnaným soupeřem druhé ligy. Záleží, jak se projeví fyzická síla někde okolo Vánoc.

Trenér Tomáš Potěšil prohlásil, že tým musí soupeři v první třetině vstřelit dvě, tři branky, jinak se bude vždy bojovat o body až do poslední vteřiny. Jak moc tedy byly důležité dvě vstřelené branky v prvním dějství proti týmu, který v létě hodně posílil?

Myslím si, že vedení 2:0 bylo pro nás takovou menší úlevou, ale rozhodla až branka na 3:0, když nás soupeř tlačil, přehrával a my jsme ze dvou střel na branku dali gól. To byl klíčový moment zápasu.

Na led se vrátil zraněný Radim Haas. Ten si v přípravném utkání s Hodonínem zlomil ruku a chyběl bezmála devět utkání. Po jeho zranění se našli jiní střelci a lídři, ale asi souhlasíš, že jeho přítomnost na ledě byla znát a to i po jeho návratu na ledě Poruby, že?

Radim je výborný chytrý útočník a určitě se jeho síla a chytrost ještě projeví.

Zpět ale k tobě. Ty jsi nastoupil do obou mistrovských zápasů a za 120 minut čistého času jsi za svá záda pustil jen dvě branky. Takže asi spokojenost?

Spokojenost určitě, ale nedívám se na své statistiky. Důležitější jsou týmové tři body, na které se hokej hraje!

Lukáš Daneček
- narozen 9.3.1988
- výška: 176 cm, váha: 78 kg
- ženatý, děti - Elen
-povolání: hokejista
- předchozí kluby: Třinec, Šumperk, Prostějov

Fanoušci Azetu si jistě všimli, že jsi před sezónou obměnil výstroj. Je to součástí nějakého rituálu, že se každoročně oblékáš do „nového“?

Ano, každý rok se musí něco změnit. Mám stejnou výstroj, na kterou jsem zvyklý a jsem s ní spokojený, akorát měním motiv. Příští týden budu mít už upravenou i helmu.

Zatím máš však pouze bílou helmu. Takže jak bude nová maska vypadat?

Maska bude mít výjimečný motiv. Poprvé v kariéře jsem si ji navrhl sám od základu, tak uvidíme.

Co se stalo s loňskou maskou, kde byli vyobrazení všichni držitelé permanentek?

Maska se předělala a zrenovovala.

Poslední otázka směřuje k nadcházejícímu zápasu. Na svém ledě přivítáte VHK Vsetín, jednoho ze spolufavoritů na vítězství v naší skupině. Co od tohoto zápasu a soupeře čekat? Bude „Steve“ opět v bráně?

Mají tam spoustu mladých kluků, což znamená hodně pohybu a bruslení. Bude to nepříjemné utkání a opět rozhodne naše koncovka do brány. Jak dáme soupeři šanci, tak se budeme trápit s každým. Půjdeme do zápasu s respektem a dáme do toho všechno. Jestli budu v bráně, to nechám na trenérovi, jakou vymyslí taktiku. Já jsem tady od toho, abych chytal, a kdo nakonec nastoupí, bude jen na něm.